Droga po dziecko

2007-01-01
2005-01-01
Joanna Grabarek
literatura irlandzka powieść obyczajowa

6 daję tylko za poczucie humoru autorki.

6 daję tylko za poczucie humoru autorki.

1978

Zabawne perypetie pary małżeństwa, które stara się o adopcje dziecka. Do tego przyjaciele i rodzina, która nie pozwala im się nudzić i skupić na swojej sprawie. Zabawne, szybko się czyta. Aczkolwiek dla par dotkniętych bezpłodnością, będzie pewnie zbyt powierzchowna i zbyt komiczna.

Kontynuacja przezabawnej książki "Emma pragnie dziecka" i radziłabym czytać właśnie w takiej kolejności. Inaczej książka może się wydać wyrwana z kontekstu, co na pewno wpłynie na jej ocenę (pomimo że autorka przybliża wydarzenia mające miejsce w pierwszej części).
Ja oceniam bardzo dobrze (7 gwiazdek z małym minusem ;)),choć pierwsza część była znacznie zabawniejsza i napisana z większym polotem. Ale mimo wszystko, Emma pozostała Emmą. Dialogi, które zachwyciły mnie w poprzedniej części, nadal dobre i autentyczne. Temat trochę inny - adopcja - i na pewno bardziej obcy dla większej części społeczeństwa niż niepłodność. Temat niełatwy, tutaj potraktowany lekko, niektórym może się wydać, że zbyt lekko... trudno mi to oceniać. Ale podobało mi się i polecam jako coś fajnego, przyjemnego i optymistycznego - po wcześniejszej lekturze pierwszej części.
Ostatnia, trzecia część nie została niestety przetłumaczona na język polski (dlaczego??),ale jestem jej tak ciekawa, że zakupiłam już i przeczytam w oryginale. Musi być jakieś zamknięcie tej opowieści :)

Z kilkudziesięciu książek w temacie z wątkiem adopcyjnym drouga w kolejności od najgorszej jako czytałam.

Kontynuacja losów szalonej Emmy i jej męża. W drugiej częsci matka natura i lekarze nie są juz im do niczego potrzebni. Kochające sie małzeństwo stara sie o adopcje małego dziecka. Nie obędzie sie bez problemów i niepotrzebnego nakręcania sie przez Emmę. Oceniam książke bardzo dobrze. Wiem że jest kolejna część ale jeszcze nie przetłumaczona na polski. Czekam.

W książce tej pokazane jest jak bardzo uprzedzeni rasowo potrafią być ludzie "na poziomie". Jak niedostateczna jest znajomość kultur innych narodów co wywołuje w u nich niepotrzebny strach. Pokazano jak wielka jest ludzka wiara w stereotypy.
Czyta się ją szybko, napisana jest prostym, zrozumiałym językiem.

Czyta się ją szybko, napisana jest prostym, zrozumiałym językiem.

Dowcipnie napisane losy małżeństwa,Emma bezskutecznie próbuje zajść w ciążę i nie udaje się jej po dwóch latach,
Decyduje się na adopcję, pragnie zaadoptować rosyjskie dziecko z Rosji żeby dać bezpieczeństwo, otoczyć opieką i matczyną miłością.
Wspaniała, super książka!!!

Wspaniała, super książka!!!

Zamysł dobry... i to by było na tyle.

Zamysł dobry... i to by było na tyle.

Książka opowiada o procedurze adopcyjnej, trudny temat opowiedziany lekko i z uśmiechem.

Prawdę mówiąc to dawno tak się nie męczyłam... dobrnęłam do końca, ale główna bohaterka męczyła mnie od samego początku a na koniec jak dla mnie za bardzo cukierkowo...

• Wymienię
  • 2015
  • Moi mali książęta :)

Dodaj cytat z książki Droga po dziecko