Okładka książki Dolmen. Kamienie śmierci

wydawnictwo
Vesper
typ
papier
6.88 (57 ocen i 6 opinii)

Opis książki

Serial telewizyjny Kamienie śmierci nadawany we Francji latem ubiegłego roku oglądało co tydzień dwanaście milionów Francuzów, pierwszy odcinek serialu nadawanego od lutego 2006 roku w Polsce przyciągnął przed telewizory 6 i pół miliona widzów.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Hekate | 2011-06-18
Przeczytana: 16 czerwca 2011

Uuu... Ta książka to coś. Szczerze. Świetna, porywająca fabuła, masa ciekawych wątków i sprytnie dobre tłumaczenie. A na deser jak to powinno być szokujące zakończenie historii.

Na bank do niej wrócę. ;)

| 2011-04-12
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Książka powstała na bazie scenariusza głośnego francuskiego serialu Kamienie śmierci, który zarówno w Polsce, jak i w kraju ojczystym przyciągał przed telewizory rzesze fanów. Wartka akcja, intrygujące postacie i masa wątków w połączeniu ze świetnym tłumaczeniem dają powieść godną uwagi. A do tego - świetne zakończenie i malownicze krajobrazy półwyspu Bretońskiego. Szczerze polecam.

kulka | 2012-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2012

Niesamowicie wciągająca, tajemnicza i zaskakująca. Bardzo lekko i przyjemnie się czyta, 'połknęłam' ją w dwa dni. Po przeczytaniu zabieram się za serial - mam nadzieję, że też trzyma poziom. Nigdzie nie mogę znaleźć drugiej części, która rzekomo miała powstać. Czy ktoś coś wie na ten temat?

DaiHelsing | 2010-06-07
Przeczytana: 13 lipca 2006

Świetna, wciągająca książka!

coactum | 2013-05-05
Przeczytana: 13 września 2010

Oglądane i przeczytane w takiej właśnie kolejności, więc może stąd tak niska ocena z mojej strony... Jednak nie wciągnęło mnie jakoś szczególnie, ani nie zachwyciło...

zimt89 | 2012-06-23

Dla mnie autorki zbyt skupiły się na opisywaniu akcji, a zapomniały o kreacjach psychologicznych. Gubiłam się w imionach i nazwiskach. Raczej średnia.

Ellshana | 2014-09-06

64. rocznica
  • Herbert George Wells
    148. rocznica
    urodzin
    Moja pewność siebie zbiła ich z tropu. Zwierzę potrafi być zawzięte i przebiegłe, ale na to, by kłamać w żywe oczy,trzeba być stuprocentowym człowiekiem.
  • Stephen King
    67. rocznica
    urodzin
    Zabijanie dla pokoju jest jak pieprzenie się dla cnoty.
  • Fannie Flagg
    70. rocznica
    urodzin
    Wiesz, serce może pękać, ale i tak bije dalej
  • Leonard Cohen
    80. rocznica
    urodzin
    Chciałbym, żeby wszystko, co ma się do powiedzenia, można było wyrazić jednym słowem. Nie cierpię tego, co może się zdarzyć między początkiem a końcem zdania.
  • Craig Thompson
    39. rocznica
    urodzin
    Odniosłem porażkę w delikatnych igraszkach przyjaźni.
  • Lars Saabye Christensen
    61. rocznica
    urodzin
    Człowiek się nie uczy na własnych błędach. Człowiek się ich uczy na pamięć.
  • Dymitrij Bilenkin
    81. rocznica
  • Hong Ying
    52. rocznica
    urodzin
    Niemniej są na świecie tacy ludzie, których spotyka się na wąskiej ścieżce życia, a rolę, jaką w nim odegrają, można opisać wyłącznie za pomocą emocji, nie słów. Kiedy takich dwoje zejdzie się na tej samej wąskiej ścieżce, to czy tego chcą, czy nie, przyciągani potężną siłą zmierzają ku sobie, odczu... pokaż więcej
  • Frederic Beigbeder
    49. rocznica
    urodzin
    Świat jest nierealny, z wyjątkiem chwil, kiedy jest wkurwiający.
  • Sarah Rees Brennan
    31. rocznica
  • Walter Scott
    182. rocznica
    śmierci
    Ten, kto jest bez nazwiska, bez przyjaciół, bez pieniędzy, bez ojczyzny, jeszcze zawsze jest człowiekiem. Kto zaś to wszystko posiada także nie jest niczym więcej.
  • Arthur Schopenhauer
    154. rocznica
    śmierci
    Bardzo mało ludzi umie myśleć, ale jakiś pogląd chce mieć każdy. I cóż pozostaje innego, jak przejąć gotowy pogląd od innych, zamiast wypracować go samemu?
  • Sven Hassel
    2. rocznica
    śmierci
    - W co ty się, kurwa, bawisz? Wiesz, kim ja jestem? Germański żołnierz, to ja! Tankist! Bum bum! I mam w dupie twojego Stalina czy jakiegoś innego cholernego Ruska!
  • Jacqueline Susann
    40. rocznica
  • Wergiliusz
    2032. rocznica
    śmierci
    Exoriare aliquis nostris ex ossibus ultor - Niech z naszych kości narodzi się mściciel

Znajdź nas na Facebooku