Dolmen. Kamienie śmierci

wydawnictwo
Vesper
typ
papier
6,85 (67 ocen i 7 opinii)

Opis książki

Serial telewizyjny Kamienie śmierci nadawany we Francji latem ubiegłego roku oglądało co tydzień dwanaście milionów Francuzów, pierwszy odcinek serialu nadawanego od lutego 2006 roku w Polsce przyciągnął przed telewizory 6 i pół miliona widzów.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Inna_odInnych | 2014-12-18
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 18 grudnia 2014

Uwielbiam serial i jak tylko dowiedziałam się o książce, musiałam ją przeczytać. Ogólnie pozostawiła pozytywne wrażenie, ale jednak nie może równać się z serialem, na podstawie którego powstała. I nie chodzi tylko o piękne widoki wyspy, morza itp., ale nie czułam chemii między głównymi bohaterami, która była wyczuwalna w serialu. Kilka mniej istotnych szczegółów zostało zmienionych, ale myślę, że kiedy wrócę do tej historii zdecyduję się na serial, zamiast książkę.
W opisie książki (na okładce) zostało wspomniane, że trwają prace nad kontynuacją. Szkoda, że najprawdopodobniej nie ma polskiego tłumaczenia drugiej i trzeciej części. Chociaż drugą może uda mi się kiedyś dorwać po niemiecku. I przede wszystkim szkoda, że serialowa kontynuacja też nie doszła do skutku, w każdym razie nigdy nie trafiłam na żadną informację, żeby taka istniała :(

Hekate | 2011-06-18
Przeczytana: 16 czerwca 2011

Uuu... Ta książka to coś. Szczerze. Świetna, porywająca fabuła, masa ciekawych wątków i sprytnie dobre tłumaczenie. A na deser jak to powinno być, szokujące zakończenie historii. <br />
Na bank do niej wrócę. ;)

| 2011-04-12
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Książka powstała na bazie scenariusza głośnego francuskiego serialu Kamienie śmierci, który zarówno w Polsce, jak i w kraju ojczystym przyciągał przed telewizory rzesze fanów. Wartka akcja, intrygujące postacie i masa wątków w połączeniu ze świetnym tłumaczeniem dają powieść godną uwagi. A do tego - świetne zakończenie i malownicze krajobrazy półwyspu Bretońskiego. Szczerze polecam.

kulka | 2012-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2012

Niesamowicie wciągająca, tajemnicza i zaskakująca. Bardzo lekko i przyjemnie się czyta, 'połknęłam' ją w dwa dni. Po przeczytaniu zabieram się za serial - mam nadzieję, że też trzyma poziom. Nigdzie nie mogę znaleźć drugiej części, która rzekomo miała powstać. Czy ktoś coś wie na ten temat?

DaiHelsing | 2010-06-07
Przeczytana: 13 lipca 2006

Świetna, wciągająca książka!

| 2013-05-05
Przeczytana: 13 września 2010

Oglądane i przeczytane w takiej właśnie kolejności, więc może stąd tak niska ocena z mojej strony... Jednak nie wciągnęło mnie jakoś szczególnie, ani nie zachwyciło...

zimt89 | 2012-06-23

Dla mnie autorki zbyt skupiły się na opisywaniu akcji, a zapomniały o kreacjach psychologicznych. Gubiłam się w imionach i nazwiskach. Raczej średnia.

agnieszka92 | 2015-03-12

Kalendarium literackie
  • Antoni Libera
    66. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Pierre Lemaitre
    64. rocznica
    urodzin
    To zawsze błąd mieć rację zbyt wcześnie.
  • Sven Hassel
    98. rocznica
    urodzin
    - Taka jest wola Boga. Jeśli wojna nie zabija, to nie jest to wojna. Misja, na którą was wysyłam, bez wątpienia skończy się śmiercią. Ale będzie to śmierć żołnierska. Honorowa śmierć.
    - No to, kurwa, hurra. - mruknął Mały głośno.
  • Katarzyna Rygiel
    40. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    95. rocznica
  • George Gordon Byron
    191. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Jerzy Andrzejewski
    32. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    26. rocznica
    śmierci
    Szczęście nie jest wartością, którą można ocenić, jest to sposób myślenia, stan umysłu.
  • James Graham Ballard
    6. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcj... pokaż więcej
  • Tadeusz Rittner
    Trzeba marzyć
  • Ladislav Klíma
    87. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • Karol Darwin
    133. rocznica
    śmierci
    Wiele małp lubi bardzo herbatę, kawę i napoje alkoholowe oraz, co sam zaobserwowałem, z przyjemnością pali tytoń.
  • Kamil Giżycki
    47. rocznica