Dolmen. Kamienie śmierci

Wydawnictwo: Vesper
6,84 (69 ocen i 8 opinii)

Serial telewizyjny Kamienie śmierci nadawany we Francji latem ubiegłego roku oglądało co tydzień dwanaście milionów Francuzów, pierwszy odcinek serialu nadawanego od lutego 2006 roku w Polsce przyciągnął przed telewizory 6 i pół miliona widzów.

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Widok z nieba
  • Podziemny labirynt
  • Alan Stoob, łowca nazistów
  • Inna dusza
  • Zwykły człowiek
  • Tajemnica domu Helclów
  • Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
  • Etta i Otto i Russell i James
  • Fangirl
  • Dom po drugiej stronie lustra
  • Oddam ci słońce
  • Ekspozycja
Widok z nieba
Clara Sanchez

6,7 (46 ocen i opinii)
Podziemny labirynt
James Rollins

6,32 (73 ocen i opinii)
Alan Stoob, łowca nazistów
Saul Wordsworth

9,33 (3 ocen i opinii)
Tajemnica domu Helclów
Jacek Dehnel , Piotr Tarczyński , Maryla Szymiczkowa

7,24 (67 ocen i opinii)
Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
Andrew Motion

7,91 (11 ocen i opinii)
Etta i Otto i Russell i James
Emma Hooper

7,5 (2 ocen i opinii)
Fangirl
Rainbow Rowell

8,06 (270 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

Ekspozycja
Remigiusz Mróz

8,4 (5 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
allison | 2015-06-30
Przeczytana: 29 czerwca 2015

Nie oglądałam serialu, na podstawie którego powstała ta powieść, więc nie była skażona jego treścią. Zapewne dlatego fabuła trzymała mnie w napięciu do ostatnich stron.

Intryga kryminalna jest tu spiętrzona, rozbudowana i - co bardzo lubię - powiązana z zagadkami z przeszłości. Oprócz tego interesujące są wątki obyczajowe i elementy związane z mitologią celtycką. Wszystko to razem tworzy klimat tajemniczości, grozy i nerwowego wyczekiwania na finał, który okazuje się zaskakujący.
Bardzo dobrze pokazane zostało też tło obyczajowe - życie mieszkańców Bretanii, która nie skąpi swoim mieszkańcom kapryśnej aury i zmagania się z codziennymi trudami.

Przeczytałam tę powieść z emocjami i wielką przyjemnością. Mimo iż treść czasami bywała mroczna, lektura okazała się doskonałym relaksem.

Inna_odInnych | 2014-12-18
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 18 grudnia 2014

Uwielbiam serial i jak tylko dowiedziałam się o książce, musiałam ją przeczytać. Ogólnie pozostawiła pozytywne wrażenie, ale jednak nie może równać się z serialem, na podstawie którego powstała. I nie chodzi tylko o piękne widoki wyspy, morza itp., ale nie czułam chemii między głównymi bohaterami, która była wyczuwalna w serialu. Kilka mniej istotnych szczegółów zostało zmienionych, ale myślę, że kiedy wrócę do tej historii zdecyduję się na serial, zamiast książkę.
W opisie książki (na okładce) zostało wspomniane, że trwają prace nad kontynuacją. Szkoda, że najprawdopodobniej nie ma polskiego tłumaczenia drugiej i trzeciej części. Chociaż drugą może uda mi się kiedyś dorwać po niemiecku. I przede wszystkim szkoda, że serialowa kontynuacja też nie doszła do skutku, w każdym razie nigdy nie trafiłam na żadną informację, żeby taka istniała :(

Hekate | 2011-06-18
Przeczytana: 16 czerwca 2011

Uuu... Ta książka to coś. Szczerze. Świetna, porywająca fabuła, masa ciekawych wątków i sprytnie dobre tłumaczenie. A na deser jak to powinno być, szokujące zakończenie historii. <br />
Na bank do niej wrócę. ;)

| 2011-04-12
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Książka powstała na bazie scenariusza głośnego francuskiego serialu Kamienie śmierci, który zarówno w Polsce, jak i w kraju ojczystym przyciągał przed telewizory rzesze fanów. Wartka akcja, intrygujące postacie i masa wątków w połączeniu ze świetnym tłumaczeniem dają powieść godną uwagi. A do tego - świetne zakończenie i malownicze krajobrazy półwyspu Bretońskiego. Szczerze polecam.

kulka | 2012-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2012

Niesamowicie wciągająca, tajemnicza i zaskakująca. Bardzo lekko i przyjemnie się czyta, 'połknęłam' ją w dwa dni. Po przeczytaniu zabieram się za serial - mam nadzieję, że też trzyma poziom. Nigdzie nie mogę znaleźć drugiej części, która rzekomo miała powstać. Czy ktoś coś wie na ten temat?

DaiHelsing | 2010-06-07
Przeczytana: 13 lipca 2006

Świetna, wciągająca książka!

| 2013-05-05
Przeczytana: 13 września 2010

Oglądane i przeczytane w takiej właśnie kolejności, więc może stąd tak niska ocena z mojej strony... Jednak nie wciągnęło mnie jakoś szczególnie, ani nie zachwyciło...

zimt89 | 2012-06-23

Dla mnie autorki zbyt skupiły się na opisywaniu akcji, a zapomniały o kreacjach psychologicznych. Gubiłam się w imionach i nazwiskach. Raczej średnia.

Marek | 2015-08-16
książek: 1977