Dolmen. Kamienie śmierci

wydawnictwo
Vesper
typ
papier
6,85 (67 ocen i 7 opinii)

Opis książki

Serial telewizyjny Kamienie śmierci nadawany we Francji latem ubiegłego roku oglądało co tydzień dwanaście milionów Francuzów, pierwszy odcinek serialu nadawanego od lutego 2006 roku w Polsce przyciągnął przed telewizory 6 i pół miliona widzów.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Inna_odInnych | 2014-12-18
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 18 grudnia 2014

Uwielbiam serial i jak tylko dowiedziałam się o książce, musiałam ją przeczytać. Ogólnie pozostawiła pozytywne wrażenie, ale jednak nie może równać się z serialem, na podstawie którego powstała. I nie chodzi tylko o piękne widoki wyspy, morza itp., ale nie czułam chemii między głównymi bohaterami, która była wyczuwalna w serialu. Kilka mniej istotnych szczegółów zostało zmienionych, ale myślę, że kiedy wrócę do tej historii zdecyduję się na serial, zamiast książkę.
W opisie książki (na okładce) zostało wspomniane, że trwają prace nad kontynuacją. Szkoda, że najprawdopodobniej nie ma polskiego tłumaczenia drugiej i trzeciej części. Chociaż drugą może uda mi się kiedyś dorwać po niemiecku. I przede wszystkim szkoda, że serialowa kontynuacja też nie doszła do skutku, w każdym razie nigdy nie trafiłam na żadną informację, żeby taka istniała :(

Hekate | 2011-06-18
Przeczytana: 16 czerwca 2011

Uuu... Ta książka to coś. Szczerze. Świetna, porywająca fabuła, masa ciekawych wątków i sprytnie dobre tłumaczenie. A na deser jak to powinno być, szokujące zakończenie historii. <br />
Na bank do niej wrócę. ;)

| 2011-04-12
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Książka powstała na bazie scenariusza głośnego francuskiego serialu Kamienie śmierci, który zarówno w Polsce, jak i w kraju ojczystym przyciągał przed telewizory rzesze fanów. Wartka akcja, intrygujące postacie i masa wątków w połączeniu ze świetnym tłumaczeniem dają powieść godną uwagi. A do tego - świetne zakończenie i malownicze krajobrazy półwyspu Bretońskiego. Szczerze polecam.

kulka | 2012-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2012

Niesamowicie wciągająca, tajemnicza i zaskakująca. Bardzo lekko i przyjemnie się czyta, 'połknęłam' ją w dwa dni. Po przeczytaniu zabieram się za serial - mam nadzieję, że też trzyma poziom. Nigdzie nie mogę znaleźć drugiej części, która rzekomo miała powstać. Czy ktoś coś wie na ten temat?

DaiHelsing | 2010-06-07
Przeczytana: 13 lipca 2006

Świetna, wciągająca książka!

| 2013-05-05
Przeczytana: 13 września 2010

Oglądane i przeczytane w takiej właśnie kolejności, więc może stąd tak niska ocena z mojej strony... Jednak nie wciągnęło mnie jakoś szczególnie, ani nie zachwyciło...

zimt89 | 2012-06-23

Dla mnie autorki zbyt skupiły się na opisywaniu akcji, a zapomniały o kreacjach psychologicznych. Gubiłam się w imionach i nazwiskach. Raczej średnia.

agnieszka92 | 2015-03-12

Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Arthur Conan Doyle
    156. rocznica
    urodzin
    Być może nie świecisz jak słońce, ale potrafisz wyprowadzić z mroku. Niektórzy ludzie, sami pozbawieni geniuszu, posiadają niezwykłą moc budzenia go w innych. Chcę powiedzieć, drogi przyjacielu, że jestem ci bardzo zobowiązany.
  • John Flanagan
    71. rocznica
    urodzin
    Muszę to sobie zapamiętać, na wypadek, gdyby kiedyś zaczęło mnie to obchodzić.
  • Andy Andrews
    56. rocznica
    urodzin
    Możesz robić co chcesz, możesz dokonać wszystkiego, czego pragniesz. Nigdy nie brakuje Ci pieniędzy, a czas nie jest Twoim wrogiem. Jeśli naprawdę chcesz dokonać w życiu czegoś wielkiego, może ci brakować jedynie pomysłu. Czas i pieniądze to tylko kwestia odpowiedniej perspektywy.
  • Mikołaj Chylak
    40. rocznica
  • Gérard de Nerval
    207. rocznica
    urodzin
    Przede mną wisiał na ścianie zegar wiejski, a na zegarze – ptak, który zaczął mówić jak osoba żywa. Pomyślałem, ,że dusza mojego przodka mieszka w tym ptaku; lecz nie więcej zdziwiła mnie jego mowa i sposób wypowiadania się, jak to, żem się widział przeniesiony o jeden wiek wstecz. Ptak mówił mi o o... pokaż więcej
  • Michał Markowski
    59. rocznica
  • Victor Hugo
    130. rocznica
    śmierci
    - Nicponiu! Skradłeś mojej żonie całusa! - Ja? Niech mnie pan zrewiduje!
  • Krzysztof Boruń
    15. rocznica