Brzechwa dla dorosłych - opowiadania drastyczne, humoreski, felietony, liryki, kabaretiana

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
97-88374-64-3
Brzechwa, literatura polska

Od kilkudziesięciu lat utwory Jana Brzechwy niosą radość kolejnym pokoleniom najmłodszych czytelników. Któż z nas nie zna Kaczki-dziwaczki, Lenia, Pytalskiego czy Samochwały. Trudno sobie wyobrazić dzieciństwo bez tej twórczości. Ale Brzechwa dla dorosłych... To coś nowego. Czy to nie pomyłka? Otóż nie, a świadczy o tym właśnie ta książka.

Miło, a zarazem dziwnie spogląda się na twórczość Brzechwy nie dla dzieci. Przyznam się bez bicia, że czytałam jego teksty wybiórczo. Czytałam tylko te, które mnie zainteresowały. A wiele mnie zainteresowało.

Przy moich ulubionych prac z "Kabaretiana" i "Humoreski" śmiałam się do łez. Czytałam po kilka razy np. "Kosztowny romans" czy "Samobójca" i za każdym razem nie mogłam się powstrzymać od śmiechu.
Ale nie tylko szczerzyłam się jak głupia do książki, poza tym Brzechwa zmusił mnie do rozmyślania. Nad ludzkimi zachowaniami itd.

Jest to naprawdę świetny zbiór, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Ewelina Kwaśniewska | 2010-09-11
Przeczytana: lipiec 2010

Żałuję, że tak długo zbierałam się do jej przeczytania. Miło spojrzeć na Brzechwę z innej niż dziecięca strony.

agpela | 2013-11-28
Przeczytana: listopad 2013

Nie wiem wciąż który Brzechwa cudniejszy - ten dla dzieci czy ten dla dorosłych? Kupuję obydwu :)

artystka | 2013-04-02

Moje ulubione? Zdecydowanie "Pąsowa suknia", utwór, który rozśmiesza już od samego początku. Brzechwa dla dorosłych jest zdecydowanie wart polecenia.

Niedźwiedzica | 2014-08-04

Burzycielka | 2016-06-24