Tatuaż

In the cut
83-7298-535-9
powieść grozy,
shaloma

Frannie jest ładną rozwódka, samotnie mieszkającą w Nowym Jorku. Lubi być niezależna, uwielbia seks, czego zresztą wcale nie ukrywa. Pewnej nocy w barze podgląda przystojnego mężczyznę w intymnej sytuacji z rudowłosą kobietą. Ich oczy spotykają się ponad głową tamtej i od tej chwili Frannie zaczyna podążać wprost do piekła.

Darek DTSG | 2013-10-10
Przeczytana: 2013 rok

Słabiutki kryminał ... Początek w miarę obiecujący natomiast później akcja toczy się naprawdę słabo . Trenowałem sobie szybkie czytanie :)

Ettelea | 2012-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2012

Biorąc do ręki tę książkę wiedziałam, że jest to thriller erotyczny. Starałam się przygotować na ostre opisy miłosnych uniesień, jednocześnie myśląc, że będą one przyprawą do wstrząsającej fabułą i tajemniczych morderstw. Niestety zawiodłam się.

Jakby okroić "Tatuaż" z obsesyjnych fragmentów dotyczących seksu, to zostanie ... no właśnie, co? Raptem kilka stron o morderstwach i śledztwie. Książka nie stwarza nerwowej atmosfery czytania, nie sprawia, że masz ochotę pochłonąć tekst aby jak najszybciej dotrzeć do punktu kulminacyjnego. Kurcze! Tam nawet nie ma normalnych, ludzkich dialogów. Ktokolwiek z kimkolwiek tam się spotyka, rozmawia tylko o jednym. A gdzie zwykłe rozmowy?

Jedyne co ratuje tę opowieść to zakończenie. Już dawno nie byłam tak zaskoczona rozwiązaniem całej sytuacji. Tylko dlatego nie daje jej oceny 'beznadziejna'. Żałuje, że proporcje treści w książce nie były odwrotne. Wtedy na pewno byłaby ona ciekawsza. Zastanawia mnie jak wygląda film na jej podstawie? Może...

wiejskifilozof | 2010-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2010

Mroczna , brutalna . Tylko dla dorosłych ,

Jolantino | 2012-01-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, 2012
Przeczytana: 14 stycznia 2012

Zazwyczaj w takich książkach, chociaż autor nas nie oszczędza, bywają szczęśliwe zakończenia. Tutaj Pani Moore do końca nie pozwoliła nam na spokój i chwilę psychicznego wytchnienia. Główna bohaterka wszystko analizuje. Podoba się to jej potencjalnemu kochankowi do czasu, aż zaczyna go męczyć ta znajomość, a ona popada w obsesje. A może zwyczajnie się zakochuje? W końcu między miłością a szaleństwem nie ma znaczącej różnicy.
Mimo tego uczucia, pozostaje w miarę rozsądna. Nie szukając już więcej dowodów, zapada wyrok. Bardzo wiarygodny. Ale czy słuszny?
Namiętność tylko dopełnia tę perfekcyjną powieść, a może i gra tu główną rolę.
Jest kryminał przesiąknięty seksem lub seks z domieszką dreszczyku. Nic tu nie jest pewne. Nie można nikomu ufać. Nikogo kochać. Do nikogo nie można się przywiązywać. Ale zasady są po to, żeby je łamać.

Libro | 2013-02-17

bardzo realna i podniecającą..napisana z niezwykłą lekkością.

nellanna | 2012-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2012

Nie wciągnęła mnie lektura, nie polubiłam leksykalnych wynurzeń pani profesor, nie zainteresowało mnie pole badawcze jej działań akademickich ani seksualne ekscesy nie przypadły do gustu. Słowem - jeden wieczór z głowy. Wiedziałam, ze się przejadę, bo nie lubię Meg Ryan z okładki.

Małgorzatka | 2015-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2015

przeczytałam tak dla zasady. ale nic godnego polecenia

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książkę czytałam jak była nowością, znalazłam ją na stoliku z nowościami w bibliotece. Przez dłuższy czas próbowałam sobie przypomnieć jaki był jej tytuł. Nie dawało mi to spokoju. Pamiętałam tylko, że czytałam szokującą książkę, gdzie morderca zostawiał sobie na pamiątkę wycięte sutki kobiet... Chciałam sprawdzić czy dziś również książka ta mnie zaszokuje ...
Nie pamiętałam, że tam było aż tyle seksu! Nie wiem czemu wtedy ta książka zrobiła na mnie takie wrażenie - pewnie przez brutalność zakończenia. W mojej pamięci umieranie głównej bohaterki wydawało się takie niezwykłe, jakoby konająca dziewczyna widziała siebie z góry - jednak pamięć zniekształca rzeczywistość! Tak naprawdę Frannie tylko myślała o sobie w trzeciej osobie. Dziś po przeczytaniu tej książki ponownie - nie jestem już taka zachwycona. Książka jest słaba jeśli chodzi o styl. Niektóre fragmenty pomijałam. Dialogi czasem wydawały się wyrwane z kontekstu, jakby w połowie rozmowy uczestnicy zapominali o czym...

manfred | 2011-11-26
Przeczytana: 20 listopada 2011

czyta się dobrze,ale bez większych emocji.Napięcie pojawia się dopiero pod koniec książki, gdy każda linijka przybliża nas do poznania zaskakującej prawdy.Dość śmiałe, niektóre bardzo dokładnie opisane sceny erotyczne. Nie jest to książka, od której nie można się oderwać,ale dzięki dość szybkiej akcji i wartkiej narracji, czyta się dobrze:)

Mru | 2011-02-19
Przeczytana: 30 stycznia 2011

Nie polecam. Kupiłam w nadziei, że wreszcie trafił się dobry kryminał, a tu, nie dość, że spoiler na odwrocie okładki, wszystko się ciągnie jak flaki z olejem, to jeszcze króciutka na jeden wdech.