Okładka książki Wtorkowy Klub Erotyczny

wydawnictwo
Wydawnictwo Dolnośląskie
typ
papier
5.04 (54 ocen i 11 opinii)

Opis książki

zabawna, seksowna i wzruszająca zarazem powieść o czterech kobietach, pochodzących z odmiennych środowisk, będących w różnym wieku, które pracują w nowojorskiej firmie prawniczej. Raz w tygodniu, podczas przerwy na lunch spotykają się, by czytać sobie na głos napisane przez siebie teksty literackie. To opowieść o różnych stylach życia, o kobiecych pragnieniach, poszukiwaniu bliskości i wsparcia, które współczesne kobiety znajdują w przyjaźni z... kobietami.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Sido | 2013-04-04
Przeczytana: kwiecień 2013

Książka łatwa, lekka i przyjemna. Akurat jako przerywnik między jednym a drugim podręcznikiem akademickim. Oczywiście - nie nazwałabym jej ambitną, arcydziełem tym bardziej. Ale muszę przyznać, że rozbawiła mnie i pozwoliła się oderwać od szarówki za oknem. Fakt faktem, pewne opisy i określenia (zapewne większość z Was wie, o których mowa) mogłyby wyglądać inaczej, ale ukryć nie mogę, że dobrze się bawiłam podczas lektury. :)

milla | 2013-03-16
Przeczytana: 16 marca 2013

„Wtorkowy Klub Erotyczny” to lekkie niezobowiązujące czytadło, przy którym spędziłam kilka przyjemnych godzin. Debiutancka powieść Lisy Beth Kovetz, będąca połączeniem powieści erotycznej i obyczajowej, opowiada o życiu czterech kobiet, które łączy przynależność do klubu pisarskiego - Wtorkowego Klubu Erotycznego.

Aimee, Brooke, Margot i Lux to główne bohaterki powieści. Każda z tych kobiet ma inne problemy, wszystkie poszukują bliskości i wsparcia ze strony drugiego człowieka. Aimee jest w ciąży i bardzo mocno przeżywa fakt, że jej mąż fotograf, zamiast ją wspierać, jeździ po całym świecie realizując kolejne zlecenia. Brooke, przyjaciółka Aimee ze studiów, to niespełniona malarka, która od lat czeka na oświadczyny swego partnera. Margot jest samotną pięćdziesięciolatką poszukującą prawdziwej przyjaźni. Lux to młoda sekretarka, pochodząca z nizin społecznych, którą cechuje brak gustu, ogłady i wykształcenia. Każda z kobiet należących do Wtorkowego Klubu Erotycznego poszukuje czegoś i...

pannaaleksandra | 2014-03-13
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Nie czyta się źle, choć od razu wiadomo, jak potoczą się losy bohaterek, a opisy są bardzo stereotypowe. Lux irytująca - potrafię zrozumieć, że dziewczyna wywodzi się z domu, w którym nie ma żadnych ambicji, jarają trawsko i żłopią browary, jednak na stanowisku sekretarki dużej firmy widziałabym kogoś bardziej... hmm, może w USA mają inne standardy.
Podejrzewam, że gdyby nie fakt, że dostałam tę książkę w prezencie, nie sięgnęłabym po nią. Literatura dla kobiet powinna wychodzić ze schematów, a nie je pogłębiać.

Camille | 2010-06-29

Fajna babska książka.

Nijaka książka, z nijaką fabułą, do tego napisana w dość nieskładny sposób. Liczyłam na lekko pikantną rozywkę, a otrzymałam...no cóż..nijakość.

karolcia | 2012-11-03
Przeczytana: 10 września 2010

pełen luzik :) wesołe dziewczyny...
każda z nas znajdzie coś z siebie...w nich :)

Sylwia | 2013-03-13
Przeczytana: 13 marca 2013

Im dalej byłam, tym bardziej mi się podobała. Zwłaszcza Lux.

bambi18 | 2014-07-23

warta przeczytania śmieszna,fajnie się ją czyta

isabelle142 | 2012-08-19

Spodziewałam się czegoś lepszego...

malenstwo_83 | 2013-08-28

56. rocznica
  • Irvine Welsh
    56. rocznica
    urodzin
    Dlaczego odrzucam świat i widzę siebie jako coś lepszego? No bo tak, to wszystko. Bo jestem kurwa lepszy i taka jest prawda.
  • Jerzy Płażewski
    90. rocznica
  • Anna Janko
    57. rocznica
    urodzin
    Książki to nie są czyjeś rzeczy, to są świadectwa rozumu. Książki, które czytasz, pozwalają zajrzeć ci do głowy i zobaczyć myśli, uczucia, intencje, potrzeby emocjonalne. jeśli czytasz namiętnie to znaczy, że tym właśnie jesteś. Jesteś autorem swoich lektur i one zawsze cię zdradzą!!!
  • Ira Levin
    85. rocznica
    urodzin
    Przyznaję, że niedo­puszczenie kobiet do życia publicznego to problem przestarzały.
  • Lolita Pille
    32. rocznica
    urodzin
    Przedwcześnie pozbawiona złudzeń, rzygam na sztuczność uczuć.
  • Jeanette Winterson
    55. rocznica
    urodzin
    Dziura w moim sercu ma twój kształt i nikt inny do niej nie pasuje.
  • Kerstin Ekman
    81. rocznica
    urodzin
    Nie mogę znaleźć innego porównania między czytaniem i jedzeniem słodyczy jak nienasycenie. Od tego, co się czyta, nie można się przecież uwolnić.
  • Cecil Scott Forester
    115. rocznica
    urodzin
    (...)był już teraz na tyle doświadczonym małżonkiem, żeby wiedzieć, że warto pozwolić żonie mówić, co tylko chce, byle sam mógł robić, na co ma ochotę
  • Jaś Kapela
    30. rocznica
    urodzin
    Wyciągnąć wnioski i umrzeć. Zawiesić rozumowanie i żyć.
  • Lloyd C. Douglas
    137. rocznica
    urodzin
    Nie trzeba wypijać trucizny anie wbijać sobie sztylet w serce, by popełnić samobójstwo. Można zabić się i chodzić dalej po świecie.
  • Theodore Dreiser
    82. rocznica
  • Cesar Millan
    45. rocznica
    urodzin
    ...zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu: udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem.
  • Kazimierz Wierzyński
    120. rocznica