Wzgórze Wiosny

Wydawnictwo: Key Text
9788387251949

Wzgórze Wiosnya to po hebrajsku Tel Awiw, nazwa izraelskiego miasta położonego nad Morzem śródziemnym, po którym jako pracownik ataszatu handlowego znalazłam się po kilkunastu latach od proklamowania państwa Izrael. Przez pewien czas byłam obserwatorem rozwoju tego młodego wówczas kraju. zwiedziłam miasta i miejsca związane z historią starożytną tego niezwykłego kraju i zetknęłam się z trzema wielkimi religiami a judaizmem, chrześcijaństwem i islamem. Swoje wrażenia opisałam w tej powieści. (od autorki)

una_fresa_verde | 2016-04-26
Perzka | 2013-12-07