Jeszcze jeden dzień

Wydawnictwo: Świat Książki
For one more day

Nowy bestseller autora "Wtorków z Morrim" i "Pięciu osób, które spotykamy w niebie". Pełna życiowej mądrości i... magii, wzruszająca opowieść o tym, że póki żyjemy, mamy szansę na poprawę losu, a miłość matki jest wieczna i może sprawić cud. Chick, mężczyzna w średnim wieku nie zrobił kariery i zaniedbał rodzinę. Gdy postanawia ze sobą skończyć, w najtrudniejszej chwili swego życia trafia do rodzinnego domu, w którym spotyka... dawno zmarłą, ukochaną matkę. Duch? Wytwór wyobraźni zrozpaczonego, zagubionego człowieka? Starsza pani, ofiarowując synowi jeszcze jeden wspólny dzień, pozwala mu spojrzeć na wszystko inaczej i uwierzyć, że jeszcze nie wszystko stracone.

Gosia | 2017-10-08
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 07 października 2017

Pierwsze co przyszło mi na myśl podczas czytania tej książki, to wiersz księdza Jana Twardowskiego "Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą..."
Po raz drugi spotykam się z twórczością Mitcha Alboma i po raz drugi jestem zadowolona z tego spotkania.
Książka jest krótka, na jeden wieczór, ale zawiera sporo treści. Opowiada właściwie o jednym dniu niedoszłego samobójcy, który w obliczu śmierci wielu rzeczy żałuje i wiele chce naprawić. Książka uświadamia nam, że często dopiero w obliczu śmierci zdajemy sobie sprawę, że niektóre miłości przyjmujemy jako oczywiste i zbyt mało dajemy w zamian. Tak dzieje się z miłością matczyną, która wydaje się raz na zawsze nam dana.
Ta książka to hymn o bezwarunkowej matczynej miłości ,której być może na co dzień nie doceniamy. Dopiero gdy jej zabranie odczuwamy jej brak i pustkę, której niczym nie da się zapełnić.
Chociaż książki Mitcha Alboma są krótkie i czyta się je łatwo i szybko,to jednak potrafią pozostawić po sobie ślad, który siedzi...

teri | 2014-01-11
Przeczytana: 09 stycznia 2014

Ostatnio mam szczescie do bardzo dobrych ksiazek.I oby tak dalej....Po tej ksiazce nie spodziewalam sie az takich emocji.Przeczytalam ja w jeden wieczor.Bo czyta sie bardzo dobrze i szybko,chociaz zawartosc nie jest lekka.Smierc,proba samobojcza i rozliczanie sie ze swojego zycia.O kruchosci zycia i niedocenianiu osob nam najblizszych.Bo wydaje sie,ze beda zawsze z nami....Piersze moje spotkanie z tym autorem,ale mysle,ze nie ostatnie.Serdecznie polecam!!!Bellissima,molto comuovente..........
Specjalne podziekowania dla wiosennej!

Monika | 2014-01-11
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 10 stycznia 2014

Myślę, że jest to jedna z tych książek, w której każdy znajdzie dla siebie coś innego BARDZO ważnego.
Dla mnie ta historia jest przede wszystkim peanem na cześć matczynej miłości. Niby każdy kocha swoją matkę, ale czy okazujemy swoim mamom wystarczająco dużo uwagi, zainteresowania?
Mamy wokół siebie ludzi, których kochamy. Dni biegną, często ich nie doceniamy. Gdy zdarzy się, że dana osoba odejdzie, oddalibyśmy wszystko, żeby spędzić z nią jeszcze jeden, jedyny dzień. Czy zawsze jest tak, że doceniamy ludzi i miejsca dopiero wtedy, gdy je tracimy bezpowrotnie? Dlaczego nie doceniamy zwykłej, szarej, choć tak barwnej przecież (wszystko zależy od naszej percepcji) codzienności?
Każdy dzień jest cudem. Szkoda, że tak często o tym zapominamy.

anya | 2012-04-23
Przeczytana: 22 kwietnia 2012

To jedna z tych książek do których wielokrotnie sie powraca i pochłania w jeden dzień.
Jest pełna magii, refleksji, zatrzymania...
Przypomina jak piekna i ważna jest matczyna miłość, dzieki której warto zyć.
Ksiązka wzruszajaca, pełna ciepła i wzbudzajaca zatrzymanie.
polecam warto przeczytać

filozof | 2019-02-20

Okładka
pstrokata
skąd
od znajomej z LC
moja opinia
Bardzo dobra powieśc,kogo bardziej kochać mamę czy tatę.Ot pytanie trudne.
Bohater ma w życiu przygody.Jak choćby ten kostium z papieru są się rozpuścił na deszczu.

Barbara Bąkowska | 2018-02-25
Przeczytana: 16 czerwca 2016

Książka zaciekawiła mnie tematyką. Kiedy zaczęłam ją czytać nie zdawałam sobie sprawy z tego, że jeszcze jeden dzień w tytule książki dotyczy tak niezwykłego dnia. Dnia, który w zasadzie nie powinien mieć miejsca. A jednak... Kiedy odchodzi ktoś bliski, nie zawsze mamy okazję powiedzieć to, co byśmy chcieli tej osobie zanim opuści ten świat. Bohater książki dostał taką szansę. Bardzo mnie poruszyło w tej książce stwierdzenie dotyczące zmarłych, a mianowicie to, że żyją w myślach tych którzy ich przywołują wspomnieniami. Czyta się tę książkę bardzo dobrze i naprawdę warto, bo skłania do refleksji.

PABLOPAN | 2012-03-05
Przeczytana: 05 marca 2012

Piękna książka. Na każdym kroku ukazuje nam, że trzeba pokazać jak bardzo kochamy naszych bliskich, zanim będzie za późno... Udowadnia też, że miłość matczyna jest silniejsza niż jakakolwiek inna.
"Jedynie serce Matki uczuciem zawsze tchnie
Jedynie serce Matki o wszystkim dobrze wie
Dać trochę ciepła umie, i każdy ból zrozumie
A gdy przestaje dla nas bić - tak ciężko, ciężko żyć!" Polecam!

kajsa | 2015-08-04
Przeczytana: 27 lipca 2015

W każdym,kto stracił nagle bliską osobę, tkwi pragnienie,by dane mu było jeszcze raz spotkać się ze zmarłym,odbyć tę ostatnią rozmowę,dobrze się pożegnać(czy w ogóle możliwe jest coś takiego?).
Czasu jednak nie da się cofnąć, pozostaje nieubłagany na nasze prośby.
A jednak...
Charlesa "Chicka"Benetto,amerykańskiego bejsbolistę,spotkało coś naprawdę wyjątkowego.Splot życiowych okoliczności popartych pewnymi staraniami bohatera sprawił,że sięgnął dna.Nieudana kariera sportowa i zawodowa,nagła śmierć matki w trudnej i dwuznacznej dla niego sytuacji,konflikt z żoną zakończony rozwodem oraz zerwanie więzi z dorosłą córką doprowadziły go do krytycznego momentu. Postanowił odebrać sobie życie,zresztą dość spektakularnie.
I wtedy stało się coś niezwykłego.Gdy w wyniku dramatycznej kraksy samochodowej leżał ranny i nieprzytomny,przeniósł się do rodzinnego domu i cały dzień spędził ze zmarłą matką.Te kilkanaście godzin stały się czasem odkupienia,lekcją pokory,a przede wszystkim świadectwem...

izabela81 | 2014-03-07
Na półkach: Przeczytane, 2014 rok
Przeczytana: 07 marca 2014

„Czy straciliście kiedyś kogoś, kogo kochaliście, i pragnęliście jeszcze jednej rozmowy, jednej szansy, by odrobić ten czas, gdy myśleliście, że ta osoba będzie zawsze przy was? Jeśli tak, to wiecie, że możecie przejść przez całe życie, kolekcjonując dni, ale żaden nie dorówna temu, który chcielibyście odzyskać. A gdybyście go odzyskali?”

Charley Benetto, na którego większość osób mówi Chick, to mężczyzna w średnim wieku, który jest przedstawicielem handlowym i niespełnionym bejsbolistą. To człowiek przegrany, który ma sobą nieudane małżeństwo i próby samobójcze. Jakby tego było mało, dochodzi jeszcze problem alkoholu, kłopoty finansowe i brak bliższego kontaktu z córką. Postanawia ostatni raz odwiedzić dom rodzinny, w którym to spotyka matkę... zmarłą 8 lat temu. Charley już sam nie wie czy to sen, iluzja, halucynacja, a może jeszcze coś innego? Postanawia poddać się temu, co przyniósł mu los. Wraz z matką odwiedza umierających ludzi, którzy wspominają ją w swoich ostatnich...

BagatElka | 2015-04-13
Na półkach: 📚 Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 13 kwietnia 2015

Boleśnie,gorzko i prawdziwie.
Lubię u tego autora tę oszczędność słów ale głębię treści,która przenika na wskroś.
"Zaklinacz czasu" mnie zaczarował natomiast "Jeszcze jeden dzień" zasmucił.Znalazłam tutaj pewne wątki,które nie są mi obce i zdarzenia,które sama przeżyłam dlatego też czuję się po przeczytaniu jak po szczerej rozmowie z przyjacielem.
Jest mi smutno ale mam wielką chęć sięgnąć po kolejną książkę pana Mitcha Albom.