Maroko współczesność a historia

Seria: Świat Orientu
Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog
4 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historyczna

Maroko to jedno z najciekawszych państw kontynentu afrykańskiego. Od stuleci cieszy się zainteresowaniem podróżników, uczonych i polityków z całego świata. "Kraj zachodzącego słońca" - jak czasem nazywa się to państwo - to ziemia wielu kontrastów - społecznych, przyrodniczych i kulturowych. Przyczyniły się do tego zarówno warunki naturalne Maroka, jak i jego bujna, pełna niezwykłych zwrotów historia, w której wpływy europejskie mieszały się z arabskimi, berberskimi i afrykańskimi, dając w rezultacie oryginalną w swym bogactwie kulturę. Książka obejmuje zarówno wiadomości o dziejach Maroka, jak i o jego współczesności, w tym geografii, gospodarce, turystyce i polityce. Autor książki, który jako dyplomata spędził wiele lat w Maroku, szczególny nacisk położył na rozwój stosunków polsko-marokańskich, co stanowi dodatkowy walor tej niezwykle interesującej opowieści.

Mariolka | 2018-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2018

Informacyjne, przekrojowe, przydatne, tylko stare - kończy się na 1999 roku, czyli wtedy gdy zaczyna się najciekawsze.

Agata | 2015-03-29
orzech52 | 2015-02-21