Dzieje Syrii. Od czasów najdawniejszych do współczesności

Seria: Dzieje Orientu
Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog
historia

Janusz Żebrowski, politolog i dyplomata, przez wiele lat zajmował się problemami krajów arabskich, zwłaszcza Bliskiego Wschodu. Niniejsza książka (kolejna po Libii i Maroku) to studium, w którym autor analizuje ponad cztery tysiące lat dziejów Syrii. Niezwykle ciekawie opisuje kultury, które na tych terenach odcisnęły swe ślady: fenicką, aramejską, babilońską, perską, hellenistyczną, rzymską, chrześcijańską i wreszcie arabską. Wykorzystuje bogatą literaturę tematu: polską i zagraniczną, a także własne doświadczenia z pracy na Bliskim Wschodzie.

źródło opisu: http://www.wydawnictwodialog.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwodialog.pl