Dzieje Syrii. Od czasów najdawniejszych do współczesności

Seria: Dzieje Orientu
Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog
historia

Janusz Żebrowski, politolog i dyplomata, przez wiele lat zajmował się problemami krajów arabskich, zwłaszcza Bliskiego Wschodu. Niniejsza książka (kolejna po Libii i Maroku) to studium, w którym autor analizuje ponad cztery tysiące lat dziejów Syrii. Niezwykle ciekawie opisuje kultury, które na tych terenach odcisnęły swe ślady: fenicką, aramejską, babilońską, perską, hellenistyczną, rzymską, chrześcijańską i wreszcie arabską. Wykorzystuje bogatą literaturę tematu: polską i zagraniczną, a także własne doświadczenia z pracy na Bliskim Wschodzie.

źródło opisu: http://www.wydawnictwodialog.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwodialog.pl

piotr67 | 2017-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2017

Czasem kiedy czyta się książki historyczne są one cegiełkami na drodze zrozumienia jakiejś części historii. Ta zaś to nie cegiełki lecz cegła. Owszem, nie da się zbudować wyobrażenia o historii religii i dziejów na podstawie jednej tylko książki, ale ta akurat uzupełniona o inne pozycje stanowi ogromny puzzel albo ogniwo na drodze do wyobrażenia sobie jak rozwijała się kulturą, religia i cywilizacja w Europie, basenie Morza Śródziemnego, półwyspie Arabskim i Persji. Cywilizacja której chcemy czy nie chcemy , ale częścią jesteśmy.

apl | 2018-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2018

Porządny kawał historii w przejrzystym, usystematyzowanym wydaniu. Jest to pozycja naukowa, ale nie męczy nadmiarem wątków, stabilizuje wiedzę tudzież wprowadza nowicjusza w zaczarowany świat historii niezwykłego kraju.

jacek772 | 2016-05-30
Przeczytana: 30 marca 2016