Siedmiogród 1944

Seria: Historyczne Bitwy
Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Pierwsza część dwutomowej historii poświęconej walkom na Węgrzech w okresie II wojny światowej. Dotyczy wydarzeń z połowy roku 1944, które rozegrały się na południowym odcinku Frontu Wschodniego. Tytułem wstępu do właściwej operacji przeciwko występowi siedmiogrodzkiemu , autor opisuje walki 1 armii węgierskiej w Galicji i jej odwrót na umocnione linie obronne w Karpatach Wschodnich, a także przybliża problematykę wystąpienia Rumunii z sojuszu z III Rzeszą.

Duży plus chociażby za mało znaną tematykę.

Ezys | 2015-12-04
PieprzowyPirat | 2015-11-18