Historia starożytna

Okładka książki Historia starożytna Maria Jaczynowska, Danuta Musiał, Marek Stępień
Okładka książki Historia starożytna
Maria JaczynowskaDanuta Musiał Wydawnictwo: historia
historia
2006-01-01
2006-01-01
historia powszechna starożytność

Okładka książki Instytucja "wczesnego państwa" w perspektywie wielości i różnorodności kultur Jacek Banaszkiewicz, Andrzej Buko, Andrzej Ćwiek, Wiesław Długokęcki, Władysław Duczko, Michał Kara, Henryk Mamzer, Aleksander Paroń, Joanna Aleksandra Sobiesiak, Marek Stępień, Józef Szykulski, Przemysław Urbańczyk, Marek Wilczyński, Adam Ziółkowski
Instytucja "wc... Jacek Banaszkiewicz...
Okładka książki Świat starożytny. Państwo i społeczeństwo Maciej Daszuta, Ryszard Kulesza, Marek Stępień, Elżbieta Szabat
Świat starożyt... Maciej Daszuta, Rys...
Okładka książki Hortus Historiae. Księga pamiątkowa ku czci profesora Józefa Wolskiego w setną rocznicę urodzin Katarzyna Balbuza, Jarosław Bodzek, Jacek Bonarek, Wojciech Boruch, Jerzy Ciecieląg, Edward Dąbrowa, Maria Dzielska, Paweł Filipczak, Michał Gawlikowski, Tomasz Grabowski, Paweł Janiszewski, Zdzisław J. Kapera, Mateusz Kłagisz, Agata Aleksandra Kluczek, Maciej Kokoszko, Jerzy Kolendo, Andrzej Kompa, Józef Korpanty, Rafał Kosiński, Mirosław J. Leszka, Edward Lipiński, Ireneusz Adam Łuć, Adam Łukaszewicz, Leszek Mrozewicz, Krzysztof Nawotka, Marek Jan Olbrycht, Szymon Olszaniec, Ewdoksia Papuci-Władyka, Kinga Paraskiewicz, Marcin Pawlak, Maciej Piegdoń, Tomasz Polański, Jan Prostko-Prostyński, Norbert Rogosz, Mieczysław Rokosz, Jacek Rzepka, Maciej Salamon, Nicholas Sekunda, Joachim Śliwa, Sławomir Sprawski, Stanisław Stabryła, Michał Stachura, Marek Stępień, Jerzy Styka, Robert Suski, Stanisław Turlej, Kamilla Twardowska, Jacek Wiewiorowski, Marek Wilczyński, Marek Winiarczyk, Robert Wiśniewski, Przemysław Wojciechowski, Robert S. Wójcikowski, Miron Wolny, Stefan Zawadzki
Hortus Histori... Katarzyna Balbuza, ...

Milusie kompendium pomagające usystematyzować obszerniejszą wiedzę na temat starożytnego Bliskiego Wschodu, Grecji i Rzymu i wykrystalizować ją do najistotniejszych wydarzeń. Upraszcza tym samym zjawiska, jednak robi to na tyle dobrze że przeważne dalej jakkolwiek zachowuje ich sens przyczynowo-skutkowy.

Solidny, przystępny i nierozwlekły podręcznik historii starożytnej.

Solidny, przystępny i nierozwlekły podręcznik historii starożytnej.

Kolejny podręcznik akademicki dla studentów historii. Na pierwszym roku każdy to nosi pod pachą - klasyka! Co się okazuje? Nie taki diabeł straszny jak go malują. Pozycja całkiem przystępna jak na syntezę opracowującą kilka tysięcy lat dziejów. Chociaż może nie jestem zbyt obiektywny bo zostałem w końcu właśnie historykiem Starożytności.

Jako podręcznik akademicki- klasyka. Znakomicie nadaje się do opanowania dużych patii materiału w krótkim czasie, co ułatwia bardzo przejrzysty układ pracy, słowniczek pojęć, czy układ tekstu na tronie (pogrubiona czcionka itp.). Można powiedzieć że jest to starożytność w pigułce; bez szczegółowych analiz, hipotez itp. Autorzy skupiają się rzetelnym przygotowaniu studenta do zdobycia podstawowej wiedzy, która jest solidnym punktem wyjścia do głębszego zapoznania się z epoką dla zainteresowanych. Słabą stroną jest tradycyjne w polskojęzycznych opracowaniach tego typu pomijanie milczeniem dorobku cywilizacji spoza kręgu kultur śródziemnomorskich, trudno jednak winić za to autorów. Do tej pory jest to chyba najbardziej przystępny podręcznik dla studenta historii.

Klasyka dla studentów UŁ Historii :)

Klasyka dla studentów UŁ Historii :)

Klasyk.

Klasyk.

Chyba nigdy nie zapomnę I roku studiów i egzaminu z historii starożytnej, ale pozycję tzw. "trojaczków" polecam z całego serca osobom lubującym się w starożytności :)

Przygotowywuje się do rozszerzonej matury z historii, a po przeczytaniu tej książki o wiele łatwiej jest mi napisać wypracowanie ze Starożytności. Polecam!

Osobiście wolę poprzednie wydanie współtworzone przez Mączakową i Tylocha, było bardziej przystępne dla zwyczajnego odbiorcy. Poza tym w tej książce nie zostały przedstawione m.in. starożytne Indie i Chiny.

Idealny podręcznik. Trzy duże segmenty chronologiczne autorstwa trzech różnych autorów dają dobry, całościowy obraz podstawowej wiedzy odnośnie starożytności. Nie ma tutaj sytuacji, gdzie historyk antyku po łebkach "odwala" obce sobie tematy (podręcznik Wolskiego). Lektura obowiązkowa jako pierwsza dla każdego, kto chce czytać dalej i więcej.

• historia
  • Starożytność
  • Studia
  • Historyczne

Dodaj cytat z książki Historia starożytna