Historia starożytna

Maria JaczynowskaDanuta Musiał Wydawnictwo: historia
historia powszechna starożytność
historia
historia powszechna starożytność

Okładka książki Instytucja "wczesnego państwa" w perspektywie wielości i różnorodności kultur Jacek Banaszkiewicz, Andrzej Buko, Władysław Duczko, Wiesław Długokęcki, Michał Kara, Henryk Mamzer, Aleksander Paroń, Joanna Aleksandra Sobiesiak, Marek Stępień, Józef Szykulski, Przemysław Urbańczyk, Marek Wilczyński, Adam Ziółkowski, Andrzej Ćwiek
6,0
Instytucja "wc... Jacek Banaszkiewicz...
Okładka książki Świat starożytny. Państwo i społeczeństwo Maciej Daszuta, Ryszard Kulesza, Marek Stępień, Elżbieta Szabat
0,0
Świat starożyt... Maciej Daszuta, Rys...
Okładka książki Hortus Historiae. Księga pamiątkowa ku czci profesora Józefa Wolskiego w setną rocznicę urodzin Katarzyna Balbuza, Jarosław Bodzek, Jacek Bonarek, Wojciech Boruch, Jerzy Ciecieląg, Maria Dzielska, Edward Dąbrowa, Paweł Filipczak, Michał Gawlikowski, Tomasz Grabowski, Paweł Janiszewski, Zdzisław J. Kapera, Agata Aleksandra Kluczek, Maciej Kokoszko, Jerzy Kolendo, Andrzej Kompa, Józef Korpanty, Rafał Kosiński, Mateusz Kłagisz, Mirosław J. Leszka, Edward Lipiński, Leszek Mrozewicz, Krzysztof Nawotka, Marek Jan Olbrycht, Szymon Olszaniec, Ewdoksia Papuci-Władyka, Kinga Paraskiewicz (Maciuszak), Marcin Pawlak, Maciej Piegdoń, Tomasz Polański, Jan Prostko-Prostyński, Norbert Rogosz, Mieczysław Rokosz, Jacek Rzepka, Maciej Salamon, Nicholas Sekunda, Sławomir Sprawski, Stanisław Stabryła, Michał Stachura, Jerzy Styka, Marek Stępień, Robert Suski, Stanisław Turlej, Kamilla Twardowska, Jacek Wiewiorowski, Marek Wilczyński, Marek Winiarczyk, Robert Wiśniewski (historyk), Przemysław Wojciechowski, Miron Wolny, Robert S. Wójcikowski, Stefan Zawadzki, Adam Łukaszewicz, Ireneusz Adam Łuć, Joachim Śliwa
7,5
Hortus Histori... Katarzyna Balbuza, ...

Klasyka dla studentów UŁ Historii :)

Klasyk.

Pozycja nie tylko dla studentów i historyków. Polecam wszystkim miłośnikom historii starożytnej, świetnie napisana! Cały przegląd starożytności w jednym miejscu.

Chyba nigdy nie zapomnę I roku studiów i egzaminu z historii starożytnej, ale pozycję tzw. "trojaczków" polecam z całego serca osobom lubującym się w starożytności :)

Przygotowywuje się do rozszerzonej matury z historii, a po przeczytaniu tej książki o wiele łatwiej jest mi napisać wypracowanie ze Starożytności. Polecam!

Osobiście wolę poprzednie wydanie współtworzone przez Mączakową i Tylocha, było bardziej przystępne dla zwyczajnego odbiorcy. Poza tym w tej książce nie zostały przedstawione m.in. starożytne Indie i Chiny.

Idealny podręcznik. Trzy duże segmenty chronologiczne autorstwa trzech różnych autorów dają dobry, całościowy obraz podstawowej wiedzy odnośnie starożytności. Nie ma tutaj sytuacji, gdzie historyk antyku po łebkach "odwala" obce sobie tematy (podręcznik Wolskiego). Lektura obowiązkowa jako pierwsza dla każdego, kto chce czytać dalej i więcej.

dobre kompedium o historii starożytnej

Dla miłośników historii starożytnej super!

Książka obejmuje wszystko. Wszystko. Niestety mi czytało się ją ciężej niż "Historię starożytną" Wolskiego.

• Historia
  • historia
  • Starożytność
  • Studia
  • Historyczne
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Historia starożytna