Desperaci Donitza. Niemieckie żywe torpedy i bezzałogowe łodzie podwodne

Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Miniaturowe łodzie podwodne, wypełnione materiałami wybuchowymi nawodne i podwodne jednostki pływające były niekonwencjonalnymi środkami bojowymi, które były wykorzystywane przez Trzecią Rzeszę i jej sojuszników w końcowej fazie II wojny światowej. Czy mogły pomóc pokonać aliantów, jak skuteczne były w akcjach dywersyjnych i w działaniach wojennycha Kim byli obsługujący je ludzie i jaki skutek przyniosły te nietypowe środki w walce na morzach i dużych rzekach Europya

Krzysiek | 2015-06-02
Na półkach: Historia, Przeczytane