Życie w dawnej Bielawie / Das Leben im fruheren Langenbielau

Wydawnictwo: Atut
historyczna

Zdarzyło się, że fontanna Sowy była wodopojem dla stada... słoni. zwierzęta wyładowano na dworcu Oberstadt (Bielawa zachodnia). W drodze do miejska postoju cyrku na Habendorfstrase (ul. Wojska Polskiego) słownie zwietrzyły pyszną wodę w Fontannie Sowy i rozkoszowały się jej wilgocią. Na szczycie kolumny fontanny w rynku przedstawione są charakterystyczne symbole miasta. To krasnoludki, które według legendy mieszkały w pieczarach Góry Krasnoludków... Książka dwujęzyczna: polsko-niemiecka.