Wirydarz krześcijański pięknie przyprawiony Apoteka Ducha świętego

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
historyczna

Pozycja z serii Lubelska Biblioteka Staropolska. Wprowadzenie i opracowanie: Katarzyna Meller. O życiu Lubelczyka nie mamy wielu pewnych informacji. Żył on w XVI wieku (1520a/1530a-1570a), prawdopodobnie urodził się w Lublinie, a niewątpliwie był związany z tym miastem, na co wskazuje forma nazwiska dowód mieszczańskiego lub zgoła plebejskiego pochodzenia. Poświadczone są jego związki z Małopolską, głównie wschodnią, z Krakowem i Pińczowem. Był Lubelczyk biegły w łacinie, może też w jezyku n

comafan | 2015-10-20
Na półkach