Obyczaje w Polsce. Od średniowiecza do czasów współczesnych

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
historyczna

Pierwsze na rynku tak obszerne i nowoczesne kompendium wiedzy o obyczajach w Polsce od średniowiecza po współczesność. Książka prezentuje dzieje obyczajów w sposób panoramiczny i dynamiczny, z uwzględnieniem różnic chronologicznych, regionalnych, stanowych czy wyznaniowych.

Anna | 2015-03-12
Przeczytana: 2006 rok

Bardzo bardzo polecam i wszystkim pasjonatom historii, i tym, którzy lubią ciekawostki na temat codzienności w dawnych czasach. Może i jest to opasłe tomisko, ale kiedy się czyta, to ma się wrażenie, że to lekka lektura :) No dobrze, zachwyca mnie to, bom po historii i zajmowałam się na studiach kulturą i obyczajami właśnie, ale czy nie jest fajnie odkryć, co nasi przodkowie jadali, jak funkcjonowała poczta, w co grano i jak się bawiono? Itd, wyliczać mogę bez końca! Jako zachętę dodam jeszcze, że na tę książkę wydałam swoje ostatnie pieniądze (ach te targi książek!), pozbawiając siebie na przeszło tydzień rarytasów w postaci sera żółtego czy wędzonej makreli (o czekoladzie orzechowej nie wspominając...) i w ogóle tego nie żałuję :). Księga ta stoi na półce i często do niej wracam :)

Karolina | 2016-10-30
Przeczytana: 30 października 2016

Czytałam "na raty", równolegle z innymi książkami, ale nie żałuję ani jednej minuty nad nią spędzoną. Podróż przez wieki. Pomaga nieco zrozumieć mechanizmy kierujące społeczeństwem, stanowi doskonałą podstawę do dalszych poszukiwań i pogłębiania wiedzy na temat obyczajów.

Szymon | 2016-11-04
Na półkach: Studia, Przeczytane