978-83-7232-879-3
Mokotów, Warszawa, historia
historyczna

Niniejsza książka jest drugim rozszerzonym wydaniem monografii Mokotowa. Skomplikowane dzieje, początkowo wsi podwarszawskiej, jaką był Mokotów, następnie przedmieścia i dzielnicy Warszawy, ilustrują fotografie w większości pochodzące z kolekcji rodzinnej autora. Obok dziejów najważniejszych zabytków, istniejących i niezachowanych, Czytelnik ma okazję poznania ludzi i ich dokonań. Ich portrety są wplecione w treść. Nie brak też informacji o starych mokotowskich firmach działających już przed pierwszą wojną światową i po niej, których istnienie potwierdzają stare anonsy prasowe i druki reklamowe. Fotografie dawnego Mokotowa uzupełniają współczesne zdjęcia nowych obiektów, powstałych po 1989 roku - autorstwa Grzegorza Gajewskiego, prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Mokotowa.

źródło opisu: http://www.oficyna-adam.com.pl/

źródło okładki: http://www.oficyna-adam.com.pl/