Śmiertelny strach

Tłumaczenie: Beata Paluchowska
Seria: Thriller
Wydawnictwo: Rebis
Mortal Fear 3rd printrun
kryminał, sensacja, thriller, horror, robin, cook

W bostońskim szpitalu światowej sławy genetyk dokonuje odkrycia, które może wywołać rewolucję w medycynie. Jednak zanim zdążył zdradzić komukolwiek swoją tajemnicę, umiera w dziwnych okolicznościach. Tymczasem w samym szpitalu mnożą się zgony pacjentów w średnim wieku, którzy w niezrozumiały sposób przed śmiercią starzeją się w błyskawicznym tempie. Jeden z lekarzy na własną rękę przeprowadza śledztwo. To, czego się dowiaduje, przerasta jego najśmielsze oczekiwania...

Mika220 | 2014-12-24

Cook pisze moim zdaniem porządne thrillery medyczne. Oprócz tego widać w nich jego potężną wiedzę, a mnie laika nie przytłaczają terminy medyczne, chociaż jest ich sporo. Autor opisuje je jednak w przystępny sposób, a ja dzięki temu oprócz przyjemności z czytania thrillera mogę dowiedzieć się czegoś nowego. Jest to dla mnie duża zaleta, przyjemne z pożytecznym mogę śmiało powiedzieć.

Ta pozycja autora również przypadła mi do gustu. Zagadkowe śmierci, pacjenci starzejący się w bardzo szybkim tempie. Książka napisana chyba już dawno, a jakże aktualna. Pokazuje pogoń za pieniądzem, brak hamulców moralnych, a także jak pewne odkrycia, które mogłyby pomóc ludziom są wykorzystane przez inne osoby odwrotnie, by szkodzić innym. Jest też taki lekarz jak często u Cooka, który chce odkryć prawdę i jest też dosyć przewidywalnie moim zdaniem w sensie kto za tym stoi, ale nie przeszkadzało mi to w odbiorze książki. Jest to nadal porządna pozycja, bardzo dobrze napisana, z ciekawą fabułą,...

Amadea | 2015-08-26
Przeczytana: 24 sierpnia 2015

Gwoli sprawiedliwości. Ten thriller medyczny jest zapewne bardzo dobry, pod warunkiem, że nie jest już czytany jako piąty z kolei.

Popełniłam błąd nie robiąc dłuższych przerw w Cookach, bo przy już tym miałam wrażenie, że nie wychodzę ze szpitala, a zmieniają się tylko nazwiska lekarzy , piętra i sposób uśmiercania pacjentów.
Znudziło mnie raczej i jestem nieco zdziwiona, że Cook tak dużo swych thrillerów w zasadzie napisał na jedno kopyto. Miłą odskocznią wcześniej było np." Uprowadzenie", ale nie bierzcie państwo ze mnie przykładu i po " Zabójczej kuracji " nie sięgajcie po "Śmiertelny strach", bo może wkraść się przesyt i śmiertelne znudzenie. :)
A sam thriller jest jak najbardziej ok.

Przeczytana: 10 listopada 2013

Ile jesteśmy w stanie poświęcić dla wiecznej młodości? Czy życie syna, który nie spełnia naszych oczekiwań, bo urodził się upośledzony? Czy dla nauki i pieniędzy bylibyśmy w stanie poświęcić ludzkie życie? Uparty lekarz, na którego oddziale występują niewyjaśnione liczne zgony, nie chce się poddać, i koniecznie chce wyjaśnić nieoczekiwany zgon jednego z współpracowników. Czy mu się uda i dokąd go to zaprowadzi? Ile młodych istnień pokryje ścieżka, którą podąża? Przewodni temat to miłość,Śmierć, zdrada i żądza pieniędzy, ale również chęć ratowania życia i przeciwstawienie się złu. Czy dobro po raz kolejny zwycięży? Bardzo fajnie autor wplótł wątek pozorów. Jak bardzo mylą i zaślepiają. Ludzie z którymi nasze ścieżki się skrzyżują, nie zawsze są tymi, za których ich uważamy.
Polecam

gwiazdka | 2012-12-27
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 27 grudnia 2012

Książka bardzo mi się spodobała. Nie tylko miło spędziłam czas przy dobrym thrillerze medycznym, trzymającym w napięciu, zaskakującym we właściwych momentach, gdzie powoli odsłaniała się przede mną prawda, ale też porusza kilka problemów etycznych. Poza tym lubię w takich książkach obserwować ludzi, którym się wydaje, że zawsze i wszędzie mają rację, a cel uświęca środki. A najlepsze jest to, że w końcu zawsze ponoszą klęskę, jakoś wtedy łatwiej jest mi żyć.

Michał | 2011-09-12
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 12 września 2011

Intrygujący thriller medyczny.
Autor w swojej książce przedstawia pewien problem etyczny, czy badania nad DNA nie są zabawą w Boga? Oraz czy taka zabawa nie może przypadkiem zwrócić się przeciw nam?
Akcja powieści trzyma czytelnika w napięciu, choć od początku można się domyślić co powoduje wzrost śmiertelności, to jednak odkrycie kto za tym stoi stanowi sporą niespodziankę. Książka jest tak wciągająca, że przeczytałem ją szybko, naprawdę trudno się od niej oderwać. Jedyny zawód to wątek miłosny, który jest niestety przewidywalny i dość schematyczny. Nie do końca potrafiłem też zrozumieć motywację jednej z postaci, tancerki. Mam wrażenie, że autor zapomniał napisać czemu zajmuje się ona tym, czym się zajmuje.
Mimo tych lekkich niedociągnięć książka jest pożeraczem czasu i warta przeczytania.

dona | 2011-04-17
Na półkach: Przeczytane, Thriller

Książka skłania do refleksji nad przemijaniem i starością. Pokazuje czego ludzie potrafią dokonac żeby zatrzymać proces starzenia. Polecam

Patrycja | 2013-03-05
Przeczytana: 05 marca 2013

To moje pierwsze spotkanie z tym autorem, ale kolejne z thrillerem medycznym.
Akcja zbudowana bardzo pomyślnie, ciekawa fabuła, odpowiednio dobrane postacie, jednakże obawiam się, że im więcej przeczytam jego książek to stwierdzę, że każda jest taka sama... ale czas pokażę :) a mam zamiar na kolejne dawki uzależniających powieści Cook'a

Uwielbiam książki Robin Cooka więc nie ma co ukrywać, że ta opowieść bardzo mi się podobała. Ciekawa fabuła, tajemnicza medyczna zagadka i ciekawe postaci. Pozycja ta szczególnie przypadła mi do gustu, ponieważ bardzo interesują mnie nauki medyczne. Polecam, bardzo wciąga.

Lili89 | 2016-10-18
Przeczytana: 18 października 2016

Podobało mi się to, ze niemal do samego końca nie było wiadomo o co w tym wszystkim chodzi, choć oczywiście można było to podejrzewać.

Zaskoczyło mnie natomiast to, że lekarz z kilkunastoletnim doświadczeniem nie ma bladego pojęcia o replikacji DNA, choćby w teorii. To jest program biologii podstawowej w liceum, przynajmniej był kilka lat temu. Później zwróciłam uwagę na rok napisania książki i trochę mniej mnie to dziwiło :P

Śmiertelny strach to wziąć tą książkę do rąk. Dotarłem do połowy i jak młotem w pachwinę uderzyła mnie myśl: "na ch** ja tracę czas i się męczę?!.." Jako, że zawsze idę za głosem serca porzuciłem jak marynarz kobietę w porcie ten gniot i tyle.
Co mam do tej obrazy kultury słowa i rozrywki masowej?
- Bohater dochodzi, dochodzi i dojść nie może do jakichkolwiek sensownych a z punktu widzenia ciekawych dla czytelnika wniosków.
- Bidoli i bidoli, że mu pacjenci schodzą a schodzą, że nie wątpliwie jakiś atrakcyjny kąsek można by rzucić czytelnikowi. Ale, nie po co, niech bohater ma wątpliwości ale kmini, że może to przypadek, zbieg okoliczności... beznadzieja.
Ach, można by się jeszcze wielu rzeczy czepić ale nawet tego nie jest warta ta książka.