Kurlandzki trop

Seria: Z zegarkiem
Wydawnictwo: W.A.B.

Kolejna powieść o Karolu, młodym historyku sztuki ze skłonnością do niebezpiecznych przygód i płomiennych, acz krótkotrwałych romansów. Mistrz Karola, profesor Bandura, zostaje zamordowany w małym dolnośląskim miasteczku, chwilę po tym, jak natrafia na obraz pochodzący ze zrabowanych podczas wojny zbiorów Muzeum Kurlandzkiego. Próbując rozwiązać zagadkę zaginionej kolekcji i śmierci profesora, Karol szpera w archiwach IPN, radzi się historyków i zwariowanych amatorów, przeszukuje internet i jeździ po dolnośląskich wsiach. Przy okazji przeżywa erotyczne przygody i naraża się na śmiertelne niebezpieczeństwo - okazuje się bowiem, że wszyscy, którzy mieli nieszczęście zetknąć się z odnalezionym przez Bandurę obrazem, kończyli z poderżniętym gardłem... Kurlandzki trop, którym oprócz Karola podąża tajemniczy Mefisto - kulejący jegomość z laską, prowadzi do zbiorowej mogiły w lesie i starego pałacyku, który kryje kolejną tajemnicę. Lipny nie tylko tworzy wciągającą fabułę, pełną zagadek, morderstw, ukrytych skarbów i śmiałych scen erotycznych, ale też po mistrzowsku bawi się konwencją, sięgając po znane motywy i twórczo je przekształcając.

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

carecera | 2012-10-07

Takie sobie, czyta się szybko i przyjemnie ale nie niesie ze sobą żadnych głębszych treści.

Mezuza | 2016-03-22
Przeczytana: 21 marca 2016

Rzadko się zdarza żeby kolejna część była lepsza od pierwszej. A ta jest. Rozwinięta zagadka kryminalistyczna. Dużo erotyki. Pięknych kobiet. Opisów architektury. Dobrze się czyta i to w tej książce jest najważniejsze. Wciąga.

Saga | 2012-11-14

Ta książka to jedna wielka katastrofa. I to pod prawie każdym względem.

skun | 2012-12-19

Świetna książka, na długo pozostaje w pamięci

Mefisto | 2016-09-30
Przeczytana: 30 września 2016