Kurlandzki trop

Okładka książki Kurlandzki trop Tobiasz W. Lipny
Okładka książki Kurlandzki trop
Tobiasz W. Lipny Wydawnictwo: W.A.B. Seria: Z zegarkiem kryminał, sensacja, thriller
Z zegarkiem
W.A.B.
2007-06-14
2007-06-14
kurlandzki trop tobiasz lipny

19/100/2020
Lepiej niż w "Barocco", całkiem lepiej.
Może przez to, że mniej bzykania, a więcej trupów :-)
Może dlatego, że wątek historycznego skarbu lepiej do mnie przemówił, niż ten z "Barocco. Tutaj główny bohater poszukuje zaginionej w czasie II wojny ekspozycji z łotewskiego muzeum. A trup ściele się gęsto. Postacie też bardziej wyraziste, szczególnie pani Glizda. "Na zwyczajowym bankiecie kończącym konferencję Glizda unietrzeźwiła się mocno i ujawniła drzemiące w sobie pokłady swawolności. Siadała na kolanach wszystkim obecnym, z wyjątkiem Badury (którego omijała szerokim łukiem),młodszym pracownikom oraz doktorantom mierzwiła włosy i szczypała ich w policzki, upierała się wypić ze wszystkimi bruderszaft i była ogólnie nieznośna."
I jeszcze specjalnie dla wielkopolan celna uwaga: "(...) wznosił się otoczony starym metalowym ogłoszeniem pagórek, a na nim stary uschnięty dąb z pniem o ogromnym obwodzie, świadczącym o starożytności drzewa. Przypominał sławne dęby, które widziałem w pewnym parku pałacowym w Wielkopolsce, i wyglądał równie żałośnie jak one. Uschnięte konary wyciągały się w niebo jak pokręcone łapy olbrzyma." No wiecie, jakoś nigdy nie pomyślałam w ten sposób o staruszkach z Rogalina, a to przecież święte słowa. Stare trupki podparte żerdziami i poklejone cementem. Albo czymś, co tak wygląda.
Niebawem złapię się za część trzecią. I zobaczymy, czy trend jakościowy będzie moim zdaniem rosnący czy wręcz przeciwnie.

19/100/2020
Lepiej niż w "Barocco", całkiem lepiej.
Może przez to, że mniej bzykania, a więcej trupów :-)

Fabuła dobra, akcja wartka, realia historycznie wiarygodne, tylko maniera nieznośna. Bardzo krótkie rozdzialiki, które kończą się niespodziewanie, a autor zmienia wątek i leci dalej i tak ciągle. Raczej umiarkowanie podoba mi się epatujący z książki erotyzm, bo jest jakiś taki uprzedmiotawiający.

Takie sobie, czyta się szybko i przyjemnie ale nie niesie ze sobą żadnych głębszych treści.

Ta książka to jedna wielka katastrofa. I to pod prawie każdym względem.

Ta książka to jedna wielka katastrofa. I to pod prawie każdym względem.

Świetna książka, na długo pozostaje w pamięci

Świetna książka, na długo pozostaje w pamięci

Rzadko się zdarza żeby kolejna część była lepsza od pierwszej. A ta jest. Rozwinięta zagadka kryminalistyczna. Dużo erotyki. Pięknych kobiet. Opisów architektury. Dobrze się czyta i to w tej książce jest najważniejsze. Wciąga.

Mile zaskoczona, bardzo trafne opisy polskiej rzeczywistości, ciekawa, wartka akcja, polecam.

Szkoda marnować czas, na czytanie złych książek- ta niewątpliwie nią jest.

Szkoda marnować czas, na czytanie złych książek- ta niewątpliwie nią jest.

Zdecydowanie lepsza niż pierwsza część. Widać poprawę stylu, pomysłu na fabułę, no i znamy już nieco lepiej bohaterów, co oznacza, że warto wcześniej przeczytać słabiutkie "Barocco".

kolejna przygoda, kolejne wyzwanie. Książka nafaszerowana męskim światopoglądem i wewnętrznymi rozterkami. Prawdziwość to jej mocna strona

• Kryminał
  • Kryminały
  • Thriller/Kryminał/Sensacja
  • Wyzwanie 2016

Dodaj cytat z książki Kurlandzki trop