Martwa godzina

Cykl: Paddy Meehan (tom 2) | Seria: Mroczna Seria
Wydawnictwo: W.A.B.
The Dead Hour
literatura szkocka

Kolejna część cyklu powieściowego Denise Miny ponownie przenosi czytelnika w mroczny świat Glasgow lat 80. Paddy Meehan, młoda reporterka "Scottish Daily News", przejawiająca ambicje detektywistyczne, otrzymuje w nocy informację o rodzinnej awanturze w jednej z najbogatszych dzielnic miasta. Na miejscu okazuje się, że policjanci wcale nie zamierzają interweniować, choć najwyraźniej doszło tam...

Paddy Meehan, młoda reporterka "Scottish Daily News", przejawiająca ambicje detektywistyczne, otrzymuje w nocy informację o rodzinnej awanturze w jednej z najbogatszych dzielnic miasta. Na miejscu okazuje się, że policjanci wcale nie zamierzają interweniować, choć najwyraźniej doszło tam do przemocy domowej. Za plecami mężczyzny, z którym rozmawiają, Paddy dostrzega kobietę z zakrwawioną twarzą. Ofiara zapewnia jednak, że nie potrzebuje pomocy, a za zachowanie całej sprawy w tajemnicy dziennikarka otrzymuje pięćdziesiąt funtów. Następny dzień przynosi wstrząsającą wiadomość: pobita kobieta nie żyje. Rozwikłanie takiej historii może zapewnić Paddy medialny sukces. Pod warunkiem, że informacja o łapówce nigdy nie wyjdzie na jaw...

Wartka kryminalna historia łączy się z głębszą problematyką, dotykającą takich kwestii, jak seksizm i nierówność społeczna.

źródło opisu: [W.A.B., 2009]

Karolinaa3 | 2015-12-20
Przeczytana: wrzesień 2015

Moim zdaniem naprawdę bardzo przeciętna książka, chciałoby się wręcz rzec, że słaba. Z trudem doczytałam ją do końca. Fabuła mało interesująca. Niektóre fragmenty wydawały mi się całkowicie bez sensu, ciągnęłam wzrokiem przez kilka stron. Język dosyć łatwy, więc to akurat nie sprawia problemu. Jeżeli chodzi o to konkretne wydanie, jak dla mnie za dużo tekstu na stronie, małe literki, które czasami zakłócały czytanie wieczorową porą. Być może to kwestia tego, iż większość współczesnych wydawnictw drukuje większe czcionki i społeczeństwo przyzwyczaiło się do innego typu druku. Jednak to kwestia czysto techniczna, która przy naprawdę dobrej książce nie miałaby wpływu na jej odbiór. Tutaj niestety łącząc z całością, bardzo słabo wypadło. Nie polecam, choć to tylko moje zdanie.

mandarynka | 2014-11-12

Jedna z książek, które czyta się jednym tchem - polecam. Świetnie wykreowana postać głównej bohaterki - walczącej o uznanie w męskim świecie brukowca młodej dziennikarki. Do tego wciągająca fabuła, przekonująco dobrze opisane tło obyczajowe. Daję mocną ósemkę, taką z plusem ;-)

MadziaR | 2010-11-05
Przeczytana: 2009 rok

Przypadła mi do gustu główna bohaterka i dziennikarskie śledztwo. Polecam:)

Anna | 2016-10-19
Przeczytana: 18 października 2016