Obraz nieprzyjaciół Rzeczypospolitej na łamach polskiej prasy pomorskiej w latach 1920-1939 oraz

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
historyczna

Praca jest rekonstrukcją obrazów etnicznych jakie funkcjonowały w pomorskiej publicystyce międzywojennej, próbą określenia czynników, które wpływały na ich kształtowanie, a także próbą ukazania związków tych zjawisk z takimi czynnikami, jak rozwój stosunków polsko-niemieckich i polsko-rosyjskich, wzrost zagrożenia niemieckiego i rosyjskiego wobec Polski, a takżę opcji ideowych i politycznych poszczególnych czasopism. Okładka: miękka, Rok wydania: 1999,