Kariera klawisza

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls

Znakomita książka wspomnieniowa, która zainteresuje studentów resocjalizacji i psychologii, a także przedstawicieli służb mundurowych oraz osoby ciekawe, jak wygląda rzeczywistość w więzieniu. Nie jest to książka dla wszystkich, bo opisywane są w niej tragiczne zachowania, upadki moralne i fizyczne. próby samobójcze, i wiele innych spraw dotyczących osadzonych. O tych, co mieli i mają honor,...

Nie jest to książka dla wszystkich, bo opisywane są w niej tragiczne zachowania, upadki moralne i fizyczne. próby samobójcze, i wiele innych spraw dotyczących osadzonych. O tych, co mieli i mają honor, jak i zwykłych ojszczymurków. Każdy z nas, funkcjonariuszy musiał na tym swoim odcinku pracy dawać sobie radę. Zaglądaliśmy wielokrotnie śmierci w oczy. I nie uważamy się za bohaterów. Każdy klawisz, który to przeszedł, pracował lub pracuje minimum 4 lata na oddziale mieszkalnym jako oddziałowy, spokojnie może tą książkę podpisywać dając autografy. To ja, będąc autorem tego tekstu, opartego na faktach autentycznych - im zezwalam.Możecie porównać, jak było kiedyś, a jak jest teraz.

źródło opisu: http://impulsoficyna.com.pl/zapowiedzi/-kariera-klawisza,1801.html

źródło okładki: http://impulsoficyna.com.pl/okladki/big/978-83-8095-076-4.jpg?v=0

theLeftpocket | 2016-09-01
Przeczytana: 01 września 2016

Bardzo chaotyczna książka.

Człowiek, który nigdy nie zetknął się z tematem więzienia i nie wie jak funkcjonuje system penitencjarny w Polsce, będzie mieć spory problem żeby w ogóle przebrnąć przez tę pozycję.

Odnosi się wrażenie, że wszystko jest nie po kolei. Na przykład czytelnik przez 3/4 książki jest utrzymywany w twierdzeniu, że kandydat na "klawisza" jest od razu rzucony na głęboką wodę, potem pojawia się wyjazd na jakąś szkółkę podoficerską, nie wiadomo po co i dlaczego, bo tak... Nie jasna dla laika jest w ogóle hierarchia wśród funkcjonariuszy.

Irytuje język osadzonych, słowniczek na końcu książki powinien być tylko ciekawostką czy dodatkiem, a nie niezbędnikiem który trzeba co chwilę kartkować. Za dużo tych wtrąceń z grypsery, można się pogubić.

No i te wylewne żale samego Autora jak to kiedyś było dobrze, a teraz jest tak źle, jak niesprawiedliwie go traktowano.... Za dużo tego.

Książka jest raczej zbiorem ciekawostek z życia za kratami. O tym jak się osadzeni...

Kamil | 2017-11-13
Przeczytana: 04 października 2017