Nadzieja. 10 lat w ciemności

Seria: Prawdziwe zbrodnie
Wydawnictwo: Agora SA
Hope: A Memoir of Survival in Cleveland
Ag2S

Nasza historia to nie tylko gwałt i łańcuchy, kłamstwa i tajemnice. Chcemy jednego: żeby świat wiedział, jak przetrwała w nas nadzieja, jak odzyskałyśmy wolność i miłość do życia. "Nazywam się Amanda Berry. Zostałam porwana 10 lat temu. Pomóżcie mi!" - z takim dramatycznym apelem zadzwoniła na policję jedna z ofiar Ariela Castro, kiedy udało jej się uciec z rąk porywacza. Jej prowadzony w...

"Nazywam się Amanda Berry. Zostałam porwana 10 lat temu. Pomóżcie mi!" - z takim dramatycznym apelem zadzwoniła na policję jedna z ofiar Ariela Castro, kiedy udało jej się uciec z rąk porywacza. Jej prowadzony w niewoli dziennik stał się podstawą wstrząsającej, ale również budzącej wiarę w siłę ludzkiego ducha książki, która okazała się światowym bestsellerem.

W chwili porwania Amanda miała siedemnaście lat, Michelle dwadzieścia jeden lat, a Gina zaledwie czternaście… Castro, na co dzień kierowca autobusu dowożącego dzieci do szkoły, więził i gwałcił je osobno, a potem razem, próbując poza seksualnymi orgiami zbudować z nimi perwersyjną rodzinę. Jednak żadnej z nich nie zapadła, jak Natasza Kampusch, na „syndrom sztokholmski”. Miały jeden, wspólny cel: uciec.

Książka powstała przy współpracy z laureatami nagrody Pulitzera, reporterami "The Washington Post", Mary Jordan i Kevina Sullivana.

źródło opisu: http://www.agora.pl/

źródło okładki: http://kulturalnysklep.pl/10/pr/-nadzieja--10-lat-...»

Patrycja | 2017-11-02

książka niesamowita i przerażająca zarazem, gdyż wydarzenia w niej przedstawione są prawdziwe. Historia dwóch dziewczyn porwanych przez mężczyznę, którego znały i który więził je przez 10 lat. Lekturę czyta się szybko, a rozdziały są podzielone na części opowiadane przez Ginę i Amandę, dwie bohaterki (dodatkowo zawarto opis śledztwa i historie ich oprawcy). Jedynie do czego można się przyczepić to do rozwlekania opowieści przy końcu, czasami stawała się trochę nudnawa, miałam wrażenie,że czytam ciągle to samo. Jednak nie można lekceważyć przekazu tej książki jakim jest, fakt,że nigdy nie należy tracić nadziei, należy korzystać z życia i cieszyć się z drobnych rzeczy oraz nie być obojętnym na krzywdę innych.

tradycja80 | 2017-08-23
Na półkach: Przeczytane, 2017