Rozeznawanie duchów. Święty Ignacy uczy, jak świadomie kroczyć przez życie

Tłumaczenie: Marek Chojnacki
Wydawnictwo: WAM
The Discernment of Spirits: An Ignatian Guide to Everyday Life.
religia
Maison

Autor omawia czternaście reguł rozeznawania duchów św. Ignacego Loyoli zawartych w "Ćwiczeniach duchowych". Autor nie tylko pomaga zrozumieć współczesnemu Czytelnikowi trudny, pochodzący z XVI wieku tekst św. Ignacego, lecz także ukazuje aktualność jego duchowych intuicji, które również dzisiaj mogą być odpowiedzią na potrzeby osób chcących prowadzić pogłębione życie duchowe. Jak mówi we...

Jak mówi we wstępie do książki Harvey D. Egan SJ, jej ogromną zaletą jest nie tylko badawcza wnikliwości autora i powoływanie się na liczne naukowe opracowania dotyczące poruszanych zagadnień, lecz także niezwykła klarowność i przejrzystość tekstu, który pokazuje, że niełatwe skądinąd zagadnienie rozeznawania duchów leży w sercu chrześcijańskiego życia duchowego. Dzięki lekturze Czytelnik może bowiem nauczyć się w swoim życiu duchowym pokornego i wytrwałego odróżniania dobrych duchów od złych, fałszywych poruszeń serca od tych prowadzących do Boga i pozwalających poznawać Jego wolę.

źródło opisu: http://www.wydawnictwowam.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwowam.pl/

Krzysztof Baliński | 2017-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2017

Ojciec rekolekcjonista Timothy M. Galagher w książce zatytułowanej „ Rozeznawanie duchów. Św. Ignacy uczy jak świadomie kroczyć przez życie” zajmuje się 14 regułami rozeznawania duchów św. Ignacego Loyoli. Te reguły są to ćwiczenia duchowe pomagające w podążaniu przez życie drogą wiary, sprawiając tym samym, że sama wiara będzie bardziej uduchowiona. Istotnym elementem tych reguł jest walka z grzechem własnymi słabościami, określana też w dyskursie teologicznym jako walka z nieprzyjacielem , po prostu szatanem, Te 14 reguł dotyczy bardzo ważnych problemów: odchodzenia od Boga, a więc pojawiających się wątpliwości, powrotów do Boga, a więc ożywianie wiary na nowo, dalej pocieszeń duchowych, strapień duchowych. Omawiane są wszelkie rodzaje pocieszeń i strapień duchowych, także jak rozeznawać problemy. Celem tej książki jest przedstawienie tych koncepcji św. Ignacego, które mają pomóc czytelnikowi jak nauczyć się w swoim życiu duchowym pokornego i wytrwałego odróżniania dobrych duchów...

Hari_Seldon | 2017-02-19
Ola | 2016-08-01