Modlitwa rachunku sumienia

Wydawnictwo: WAM
The Examen Prayer. Ignatian Wisdom for Our Lives Today
religia
Piotr

Odkryj modlitwę, którą kochał św. Ignacy Loyola Książka Timothy'ego M. Gallaghera OMV to doskonałe wprowadzenie w modlitwę rachunku sumienia według metody św. Ignacego Loyoli. Jest też bogatym źródłem wiedzy i inspiracji dla wszystkich, którzy pragną prowadzić pogłębione życie duchowe. Pokazuje, że modlitwa rachunku sumienia to przemieniająca i wciąż ewoluująca praktyka duchowości...

Odkryj modlitwę, którą kochał św. Ignacy Loyola
Książka Timothy'ego M. Gallaghera OMV to doskonałe wprowadzenie w modlitwę rachunku sumienia według metody św. Ignacego Loyoli. Jest też bogatym źródłem wiedzy i inspiracji dla wszystkich, którzy pragną prowadzić pogłębione życie duchowe. Pokazuje, że modlitwa rachunku sumienia to przemieniająca i wciąż ewoluująca praktyka duchowości chrześcijańskiej.
Opierając się na autentycznych świadectwach wielu osób oraz na własnym doświadczeniu prowadzenia kierownictwa duchowego, ojciec Gallagher omawia kolejne punkty ignacjańskiego rachunku sumienia, wyjaśnia jego najważniejsze zasady i odpowiada na wiele istotnych pytań dotyczących tej modlitwy: Czym jest rachunek sumienia? Jak zacząć się nim modlić? Jak dostosować go do naszego życia? Czy jest możliwy w naszym zabieganym życiu? Jakie przeszkody można napotkać w codziennym praktykowaniu rachunku sumienia? Jak je pokonać? Jakie przyniesie owoce?

źródło opisu: http://www.wydawnictwowam.pl/zapowiedzi/?Page=info&Id=405

źródło okładki: http://www.wydawnictwowam.pl/zapowiedzi/?Page=info&Id=405

Ania2002 | 2018-10-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Religia, 2018
Przeczytana: 26 października 2018

Polecił mi ją znajomy jako najlepszą pozycję pomagającą w codziennym rachunku sumienia. Faktycznie świetna. Prowadzona w oparciu o notatki z jednego dnia św. Augustyna, z początku lekko denerwująca przez te powroty do tego dnia ale po lekturze całej książki myślę, że to był świetny zabieg. Prosta, wręcz łopatologiczna ale to jej duży plus ponieważ nie tracimy z oczu głównego wątku. Świetna. Naprawdę świetna!
Szkoda tylko, że wprowadzenie tego w życie już nie jest tak proste. Niemniej jednak jestem pewna, że ta książka wprowadzi w moim życiu rewolucję. Może nie dziś, nie jutro ale... kropla drąży skałę :)

Tomekkot | 2018-04-13
Na półkach: Przeczytane, Kognitywistyka
Przeczytana: 07 kwietnia 2018

Skłania do refleksji. Napisana w dość podobnym amerykańskim stylu jak "potęga podświadomości" co dla części osób jak np. mnie jest dość męczące. Ogólnie spoko, warto przeczytać- jestem zadowolony. Pozwala uświadomić sobie jak prawidłowo się modlić, za co przepraszać i jak odnajdować to za co możemy być bogu wdzięczni.

melocotones | 2016-02-28

Książka ukazuje praktykę modlitwy rachunku sumienia. Wskazuje jej kolejne elementy, daje wskazówki jak ja rozpocząć i wytrwale praktykować, pokazuje możliwe trudności i metody ich rozwiązania. Liczne przykłady osób praktykujących tę formę modlitwy oraz korzyści jakie z niej czerpią.