Thorgal: Wyspa lodowych mórz

Wydawnictwo: Egmont Polska
L'lle des Mers gelees
fantasy, wikingowie
komiksy

Drugi tom najsłynniejszej serii fantasy. Thorgal wreszcie uzyskuje zgodę na zaślubiny z Aaricią. Niestety, tuż przed ceremonią jego przyszła żona zostaje porwana. Ślad prowadzi na tajemniczą wyspę Lodowych Mórz - zamieszkaną przez mściwą, rudowłosą czarodziejkę. To właśnie tam Thorgal po raz pierwszy dowiaduje się o swoim tajemniczym pochodzeniu.

źródło opisu: http://sklep.egmont.pl

źródło okładki: http://sklep.egmont.pl

Wkp | 2013-12-18
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 15 grudnia 2013

Zbliża się ślub Thorgala i Aarici, po którym oboje opuszczą kraj. Jednak Aaricia zostaje porwana przez orły na lodową wyspę. Thorgal i jej brat wraz z wikingami wyruszają na ratunek. Wyprawa ta odkryje przed głównym bohaterem tajemnicę jego pochodzenia, która wstrząśnie podstawami całego świata...

Pierwszy tom Thorgala był niezłym, lekkim komiksem w sam raz na półgodzinną lekturę. Jego kontynuacja jednak to już historia większego formatu, ciekawsza, spójniejsza, pozostawiająca niedosyt i9 chęć na więcej, Godna nawet oceny 7,5 gwiazdki.

Poprawił się jednak nie tylko scenariusz, ale też i rysunki, na które po prostu chce się patrzyć i patrzyć i patrzyć...

I cóż zostaje mi jeszcze dodać, jęli nie słowa polecenia albumu każdemu, kto lubi dobre komiksy?

Fuzja | 2013-12-17

www.czytajzfantazja.blogspot.com

Wyspa lodowych mórz to drugi zeszyt serii Thorgal. Z całą pewnością ogromna grupa miłośników komiksu doskonale zna tę część, niemniej jednak znajdą się także i tacy, którzy wcześniej z Thorgalem nie mieli zbyt wiele wspólnego, lub też są zbyt młodzi by pamiętać stare, posiadające swoją specyficzną magię wydania. Tym pierwszym chętnie przypomnę za co pokochali Thorgala, tym drugim, jeszcze chętniej, przybliżę ten znakomity komiks.

Drugi tom słynnej fantastycznej rysunkowej serii jest o tyle ważny, na tle innych zeszytów, że właśnie w nim pojawiają się pierwsze konkretne informacje na temat pochodzenia Thorgala. Znowu spotka on na swoje drodze tajemniczą rudowłosą czarodziejkę, z którą miał do czynienia w zeszycie pierwszym, jednak nie zdradzę Wam czy będzie ona miała coś wspólnego z odkryciem tajemnic przeszłości głównego bohatera. Jedno jest pewne, Wyspa lodowych mórz daje szereg odpowiedzi, ale też stwarza nowe pytania. I właśnie o to chodzi w...

Łędina | 2014-02-06

Karolina | 2013-08-25
Przeczytana: 23 sierpnia 2013

Historia trochę lepsza niż poprzednia, bo rzuca więcej światło na głównego bohatera, ale nadal jest mnóstwo niewiadomych. I cało to wyjaśnienie pochodzenia Thorgala (rodem z "Supermena"") nie przekonuje mnie.

Endriux | 2013-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2013

Drugi tom serii, na paziomie zbliżonym do pierwszego. Wciąż kiepskie rysunki, ale niewiele ciekawsza fabuła, która i tak gryzie się z późniejszymi tomami. Po raz kolejny pomimo olbrzymiego sentymentu nie jestem w stanie wystawic lepszej oceny.

Maynard | 2013-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2013

Ciekawe zakończenie wątków zapoczątkowanych w poprzednim tomie oraz zaskakujący finał na wyspie pośród lodów godny pióra samego Ericha von Danikena. Pan Trzech Orłów, czukczopodobne plemie oraz cała prawda o pochodzeniu Thorgala.

dracoolla | 2013-08-22

Mój ulubiony komiks! Bardzo wciągająca, świetnie opowiedziana historia a do tego wspaniałe grafiki.

kol2 | 2012-01-02

Klasyk komiksu.

Paweł Hurka | 2016-12-08
Dawid | 2016-12-08
Powstaje audiobook na podstawie komiksów o Thorgalu

Podstawą dla słuchowiska będą dwa pierwsze tomy cyklu "Zdradzona czarodziejka" i "Wyspa lodowych mórz". Realizacją zajmuje się warszawskie studio Sound Tropez, znane już dzięki słuchowisku na podstawie serii komiksowej "Żywe trupy".