Thorgal: Wyspa lodowych mórz

Wydawnictwo: Egmont Polska
L'lle des Mers gelees
fantasy, wikingowie
komiksy

Drugi tom najsłynniejszej serii fantasy. Thorgal wreszcie uzyskuje zgodę na zaślubiny z Aaricią. Niestety, tuż przed ceremonią jego przyszła żona zostaje porwana. Ślad prowadzi na tajemniczą wyspę Lodowych Mórz - zamieszkaną przez mściwą, rudowłosą czarodziejkę. To właśnie tam Thorgal po raz pierwszy dowiaduje się o swoim tajemniczym pochodzeniu.

źródło opisu: http://sklep.egmont.pl

źródło okładki: http://sklep.egmont.pl

Villiana | 2017-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2017

Nie spodziewałam się tego, że po kolejną część sięgnę tak szybko, ale byłam ogromnie ciekawa, do czego całość zmierza. I muszę przyznać, że to naprawdę interesująca historia. Nawet grafika mi już nie przeszkadzała w takim stopniu jak na początku, dałam się porwać.

Ukochana Thorgala zostaje uprowadzona tuż przed ich ślubem. Thorgal wraz z bratem dziewczyny i innymi wikingami wyruszają odnaleźć Aaricię. Dokąd ich to doprowadzi i co tam odkryją?

Nie spodziewałam się takiego rozwoju akcji. Dowiadujemy się, kim jest Thorgal i skąd pochodzi, a informacja ta jest naprawdę kosmiczna. Będę śledzić z całą pewnością dalej tę historię. A i dostałam cynk o słuchowisku (dzięki O.!), które również planuję spróbować niebawem.

Thadeus | 2017-09-18
Przeczytana: 17 września 2017

Kolejny tom przeczytany :) poznajemy losy Thorgala i jego przeszłość :) Polecam :)

Wkp | 2013-12-18
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 15 grudnia 2013

Zbliża się ślub Thorgala i Aarici, po którym oboje opuszczą kraj. Jednak Aaricia zostaje porwana przez orły na lodową wyspę. Thorgal i jej brat wraz z wikingami wyruszają na ratunek. Wyprawa ta odkryje przed głównym bohaterem tajemnicę jego pochodzenia, która wstrząśnie podstawami całego świata...

Pierwszy tom Thorgala był niezłym, lekkim komiksem w sam raz na półgodzinną lekturę. Jego kontynuacja jednak to już historia większego formatu, ciekawsza, spójniejsza, pozostawiająca niedosyt i9 chęć na więcej, Godna nawet oceny 7,5 gwiazdki.

Poprawił się jednak nie tylko scenariusz, ale też i rysunki, na które po prostu chce się patrzyć i patrzyć i patrzyć...

I cóż zostaje mi jeszcze dodać, jęli nie słowa polecenia albumu każdemu, kto lubi dobre komiksy?

boookster | 2019-02-25

Jako dziecko zaczytywałem się w komiksach opisujących przygody dzielnego wikinga. Pamiętam, że jedyny kiosk, gdzie można było zakupić komiksy był oddalony od mojego osiedla o kilka kilometrów.Pamiętam też, że wraz z mamą jechaliśmy do pawilonu, gdzie ów kiosk się mieścił i w drodze powrotnej pochłaniałem komiks jednym tchem. To była końcówka lat osiemdziesiątych i czasy mojego dzieciństwa. Komiksy Rosińskiego i Van Hamme, a w późniejszych latach innych twórców, to coś więcej niż tylko zwykłe historyjki rysunkowe, to część dzieciństwa gdzie, jakiś dzieciak z rumieńcami na policzkach, marzył o przeżywaniu podobnych przygód, jak główny bohater sagi o wikingu z gwiazd. Każdy komiks zasługuje na dziewiątkę.

Fuzja | 2013-12-17

www.czytajzfantazja.blogspot.com

Wyspa lodowych mórz to drugi zeszyt serii Thorgal. Z całą pewnością ogromna grupa miłośników komiksu doskonale zna tę część, niemniej jednak znajdą się także i tacy, którzy wcześniej z Thorgalem nie mieli zbyt wiele wspólnego, lub też są zbyt młodzi by pamiętać stare, posiadające swoją specyficzną magię wydania. Tym pierwszym chętnie przypomnę za co pokochali Thorgala, tym drugim, jeszcze chętniej, przybliżę ten znakomity komiks.

Drugi tom słynnej fantastycznej rysunkowej serii jest o tyle ważny, na tle innych zeszytów, że właśnie w nim pojawiają się pierwsze konkretne informacje na temat pochodzenia Thorgala. Znowu spotka on na swoje drodze tajemniczą rudowłosą czarodziejkę, z którą miał do czynienia w zeszycie pierwszym, jednak nie zdradzę Wam czy będzie ona miała coś wspólnego z odkryciem tajemnic przeszłości głównego bohatera. Jedno jest pewne, Wyspa lodowych mórz daje szereg odpowiedzi, ale też stwarza nowe pytania. I właśnie o to chodzi w...

Jeśli kogoś odstraszyły niezbyt udane kolory w tomie pierwszym, powinien jednak dać szansę drugiemu. Jest naprawdę nieporównywalnie lepiej, jakby Rosiński dopiero tutaj mógł pozwolić sobie na porządne kolory. Kto wie, może i tak było...

Powrót do Thorgala po latach zaczyna mi się coraz bardziej podobać.

surykatek86 Mazur | 2018-01-10
Przeczytana: 20 września 1994

Kultowa seria komiksów kreska Rosinskiego a scenariusz Van Hamme .Polecam.

Łędina | 2014-02-06

Maciej Sikora | 2018-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2018

Drugi tom o przygodach Thorgala stanowi zamknięcie pierwszej jego przygody znanej czytelnikom, którzy mogą poznać pochodzenie i cechy bohatera. Naturalnie główny bohater należy do kategorii tych postaci dających się polubić każdemu. Fabuła zaskakuje poprzez dosyć zaskakujące połączenie klasycznego świata wikingów z rzeczywistością science-fiction. Sama treść wskazuje, iż warto wykazać się inteligencją, nie siłą, bowiem potrafi przynieść lepsze skutki. Miła, przyjemna lektura godna polecenia, również ze względu na jakość rysunku.

Skorpio999 | 2019-01-08

Lepsza część od jedynki. No i kreska pana Grzegorza w tym zeszycie zaczęła ewoluować w kierunku perfekcji. Naprawdę było w tej części na czym oko zawiesić. Scenariuszowo to thorgalowe stare dobre czasy czyli po prostu wciągająca, ciekawa, mająca ręce i nogi fabuła. Nie zaliczam tej części przygód Thorgala do moim ulubionych, niemniej stoi na półce z odcinkami które szanuje i do których lubię wrócić. Tylko i aż tyle.