Kaznodzieja: Aż do końca świata

Preacher: Until The End Of The World
Ennis, kanodzieja
komiksy
shady88

Kolejny świetny tom opowiadający o kaznodziei poszukującym Boga. W tym tomie poznajemy kilka wstrząsających i mrocznych faktów z dzieciństwa głównego bohatera, tym razem Jessie Custer musi zmierzyć się ze swoim najgorszym koszmarem z przeszłości- ze swoją rodziną.

źródło opisu: http://swiatkomiksu.pl

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl

Wkp | 2014-04-02
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Komiksy
Przeczytana: 01 kwietnia 2014

LUDZKA NIEWDZIĘCZNOŚĆ

Jesse i Tulip kontynuują poszukiwania Boga już bez wampira w drużynie. Wpadają jednak w sidła szalonej rodzinki Custera, dowodzonej przez obłakaną babcię. Wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, że Słowa na nich nie działa, bowiem to u nich skrył się Bóg...

Zanim przejdę do recenzowania tego tomu, chciałbym zadać Wam pytanie, czy zauważyliście, że wszelkie historie obrazoburcze, a tym bardziej bluźniercze, te, które twierdzą, że chcą skrytykować samą wiarę, bez żadnych konkretnych odniesień, do jakiejkolwiek religii, prawie zawsze obrażają chrześcijan? Dlaczego na tyle możliwych religii wszelkie oszołomy chcące wzbogacić się na kontrowersjach obrażają tylko jedną z wiar? CZyżby dlatego, że jest największa? Zważywszy na fakt, że muzułmani mają większą liczbę wyznawców, szczerze wątpie. Może, że jest najbardziej znana? A może... Albo... Lub...

Każdy powinien znaleźć własną odpowiedź.

Dlaczego poruszam tą kwestię? Kaznodzieja też zasadza się na podbnych...

Krzysztof | 2015-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2015

. Chyba załapałbym się pod jakiś kryminał polecając ten tom, dlatego napiszę jedynie, że to jak na razie najlepszy album o Kaznodziei. Nieprawdopodobnie wstrząsający, chyba nigdy w życiu nie przeczytałem równie okrutnej, sadystycznej i patologicznej historii. Piekło przez jakie przeszedł Jesse ledwo mieści się w głowie. Album szokuje swą brutalnością, czystą podłością i nienawiścią silniejszą od wszystkiego. Rodzina naszego Kaznodziei to najgorsza familia w popkulturze, przy której wysiadają wszystkie koszmary. Nie jest to zdecydowanie historia dla młodszego czy wrażliwszego odbiorcy, to gore w najlepszym wydaniu, rzecz która nie pozwoli spokojnie zasnąć i poruszy dogłębnie. Zapewniam, że każdy zapamięta ten album na długie lata.

Paweł Panfil | 2016-03-01
Przeczytana: 01 marca 2016

Wciągająca od pierwszych stron. Ciekawa fabuła, niezwykle sprawnie prowadzona narracja. Może nie zgodzę się w pełni z Kevinem Smithem, który stwierdził, że czytanie Kaznodziei jest lepsze od oglądania filmów, ale po tej lekturze z pełnym przekonaniem muszę przyznać, że jest równie atrakcyjne.

Norbert | 2013-01-10
Na półkach: Przeczytane, Komiks

Kaznodzieja jest moim jednym z ulubieńszych komiksów a co najważniejsze trzyma poziom od pierwszego tomu do ostatniego

burberry | 2014-04-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

Chyba najlepszy tom Kaznodziei. Warto poznać, nawet jeśli nie czyta się całej serii. Przerażająca rewelacja. Polecam.

Łukasz Śmigiel | 2011-05-30

Czaderska seria komiksowa. To lepsze niż książka, lepsze niż film... Bardzo mądra, antyreligijna opowieść, mieszająca konwencje pop-kulturowe. Pozycja ABSOLUTNIE obowiązkowa. Porywający super czad-komando!

trycha | 2014-02-17

Co można napisać o tej serii? Poza tym, że jest kultowa, obrazoburcza, zabawna i szalenie wciągająca? Jeszcze całe morze superlatyw. I żadna nie będzie przesadzona.

Przemek Skoczyński | 2014-10-24
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 02 października 2014

Świat wygląda inaczej po przeczytaniu tej serii.

LadyHouse | 2017-02-21
Yamamoto | 2017-02-15