Pod niebem Flandrii

Wydawnictwo: Kagero
historyczna

Pamiętam, był koniec czerwca 1917 roku. Właśnie podano nam zupę w jednej z komnat zamku, w którym kwaterował personel eksadry myśliwskiej Boelcke, gdy do jadalni wbiegł zdyszany i przeraźliwie zdenerwowany goniec...

kirlan | 2014-02-19
Przeczytana: 05 lipca 2010

"Pod niebem Flandrii. Kroniki wojenne nr 11"

Bezapelacyjnie najlepsza cześć serii!!!
Autorem jest ten Bodensschatz - adiutant TEGO Richthofena!! Tematem książki są powietrzne zmagania nad Flandrią między czerwcem 1917 a listopadem 1918 r. opisane z punktu widzenia jednego niemieckiego pułku myśliwskiego.

Znakomity, wybitny tekst. Znacząco dłuższy niż zwykle w tej serii, mimo to wart przeczytania od deski do deski - nawet kilkukrotnie. Relacja naocznego świadka, wzbogacona trafnie dobranymi tekstowymi cytatami z raportów i relacji innych naocznych światków wydarzeń. Relacja szczególnie cenna bo pochodząca od adiutanta "czerwonego barona" - czyli od osoby znającej fakty niemal tak dobrze jak sam "baron", a w wielu kwestiach nawet lepiej poinformowanej.

Tekst sam w sobie, wyrwany z kontekstu i pozbawiony oprawy jest wart co najmniej 7 gwiazdek. A oprawa jest i kontekst także!!

Co do oprawy: jak zwykle garść ciekawych historycznych fotografii. Wydawca (WRESZCIE!!) nie zapomniał...

Maciek80 | 2015-02-05
kopernix | 2013-05-31