Biblioteka 90-lecia Polonii Bytom. Kazimierz Trampisz

źródło opisu: własne

źródło okładki: google

Mateusz | 2017-10-14
Na półkach: Przeczytane, Piłka nożna, 2017

Niewyczerpane źródło opowieści i anegdot, nie tylko piłkarskich.
Chłoń książkę jak dobrą przygodę, opartą na faktach.

Kazimierz Trampisz - ur.10 stycznia 1929 w Stanisławowie. Znakomity piłkarz, sportowa ikona Polonii Bytom.
Reprezentant Polski - 11 meczów, 3 bramki. Uczestnik igrzysk olimpijskich w Helsinkach.

Zawodnik: Lokomitiwu Stanisławów (1944-1945), Polonii Bytom (1945-1946 i 1947-1962), Hejnału Kęty (1946-1947), Stali Rzeszów (1963-1964).

Później trener wielu zespołów ligowych (w ekstraklasie - Stal Rzeszów i Polonii Bytom).

Najlepsze cytaty:

Nie pieniądze i nie premie były jednak wtedy najważniejsze. Liczyło się wygrywanie i bytomska "paka".

Tato, Jezus Maria. Jak mamy gdzieś jechać to ja bym chciał do tego Bytomia właśnie" - Kaziu, gdy opuszczał z rodziną swój dom.

Pieniądze dawali wielkie. Ale ja sobie powiedziałem, że ich koszulki nie ubiorę, bo to Niemcy dla mnie są. Ja doskonale pamiętam co zrobili z nami podczas okupacji. - Kaziu, gdy miał ofertę z Górnika...