Wiersze o samotności

Wydawnictwo: Fundacja Festina Lente
poezja
Aerethril

Motywem przewodnim kilku wierszy wybranych z różnych tomów Rilkego jest samotność. Oto dziewczyna czeka wiele lat na miłość, oto pantera w klatce szaleje z bezsilności w klatce, odcięta od swego naturalnego środowiska; oto przyszła Matka Boska w chwili, kiedy decyduje się jej los i losy chrześcijaństwa – jest sam na sam z Aniołem; oto modlący się w samotności człowiek w samotności konstatuje, że bez jego obecności Bóg byłby też przeraźliwie samotny.

źródło opisu: Fundacja Festina Lente, 2013

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!