Wy wszyscy moi ja. Czyli nowe podejście do produktywności, wprowadzania zmian w życiu i budowania własnej efektywności.

Wydawnictwo: Instytut Kreowania Skuteczności
poradniki
youstyna

Jak wprowadzać zmiany w życiu bez udziału silnej woli (albo z minimalnym jej udziałem)? Większość z nas żyje w przekonaniu, że sami podejmujemy decyzje, działamy i myślimy niezależnie od świata wokół. Co zaś za tym idzie, możemy być, kim chcemy, możemy od siebie wymagać, ile chcemy, i za pomocą silnej woli przenosić góry. Motywacja zaś jest czymś, co trzeba po prostu w sobie znaleźć. Książka,...

Większość z nas żyje w przekonaniu, że sami podejmujemy decyzje, działamy i myślimy niezależnie od świata wokół. Co zaś za tym idzie, możemy być, kim chcemy, możemy od siebie wymagać, ile chcemy, i za pomocą silnej woli przenosić góry. Motywacja zaś jest czymś, co trzeba po prostu w sobie znaleźć. Książka, którą trzymasz w ręku, w przyjemny, ale konsekwentny sposób pokazuje, jak bardzo przekonania te są mylne. Jesteśmy częścią otoczenia, w którym żyjemy. Jesteśmy częścią otoczenia tak bardzo, że przez ciągłe wpływanie na nas, staje się ono częścią naszej osoby.

Jak więc to wszystko uporządkować? Czy istotnie ci, którzy mają lepszych przyjaciół, są lepszymi ludźmi? Co powinniśmy mieć przed oczami, kiedy pracujemy? Co najbardziej wyczerpuje baterie silnej woli, choć myślimy, że czyni nas silniejszymi? Czy warto posyłać dzieci do najlepszych szkół oraz czy człowiek może pokonać pączka?

Oto książka o otoczeniu, które jest w pewnym sensie nami. Książki, która czerpiąc z niezliczonych przykładów badań i zaskakujących ludzkich historii rzuca światło na tych „wszystkich moich ja”. Różni ją od innych pozycji tego typu fakt, że opowiada o tym, jak pomóc sobie w zmianach bez siły woli i pretensji do siebie, bo zaczynając od przebudowy otoczenia.

źródło opisu: Opis okładkowy

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Paolina_pl | 2016-08-26
Przeczytana: 23 sierpnia 2016

To jest zdecydowanie naj, naj, najlepsza książka psychologiczna, jaką czytałam! Autor nie mydli oczu wyświechtanymi tezami o rozwoju osobistym typu "możesz wszystko"- za to podaje struktury myślenia, wszystko, co wpływa na nasze postępowanie, udowadnia, że często jesteśmy dla siebie zbyt krytyczni, a to nie wina nas samych, bo... nie ma w nas jednego "ja". Świetne rady, jak zgodnie z biologicznymi uwarunkowaniami naszego mózgu móc wprowadzić w życiu jakieś zmiany, które będą wreszcie SKUTECZNE! Ponadto swobodny język autora niezwykle uprzyjemnia lekturę. Ja na pewno będę do tej książki wracać i to nie raz!
Naprawdę gorąco polecam wszystkim zmęczonym powtarzalnością i nieskutecznością treści w poradnikach o motywacji, rozwoju, spełnianiu marzeń itp. Ta książka to coś innego. A dlaczego? Przekonajcie się sami:)

Nika | 2018-09-13
Przeczytana: 10 września 2018

Książki Miłosza Brzezińskiego uwielbiam. Ta jednak musiała odczekać na czas, gdy miałam wolniejszą głowę. Pierwszy rozdział może przytłaczać ogromem teorii, nie mniej dalsza lektura porządkuje te informacje. Widać, że autor dokonał potężnej pracy merytorycznej przekopując się przez ogrom badań, artykułów i statystyk w zakresie produktywności i budowania nawyków. Książka rzetelnie i wielowymiarowo przedstawia problem efektywności z zaskakującą szczerością ukazując również obszary niewiedzy i pseudo-wiedzy we współczesnym podejściu. Nie jest to standardowy poradnik i w tym jego siła. Dla mnie to połączenie przekrojowej pracy badawczej z manifestem filozofii życia. Będę do niej wracać na pewno.

ampH | 2018-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2018

Niezwykle rzadko sięgam po książki, które można określić jako "poradniki rozwoju". Raczej unikam wszelkiego rodzaju coachów, chociaż coraz częściej utwierdzam się w przekonaniu, że ci którzy byli coachami "zanim stało się to modne" mają kompletnie inne spojrzenie na rozwój. Niekoniecznie zgodne z moim postrzeganiem świata, jednak rzeczywiście różni się ono od współczesnych "trenerów rozwoju". "Wy wszyscy moi ja" to zdecydowanie pozycja odbiegająca od tego, co do zaoferowania ma internet i jego coache - jest to bowiem książka pełna... nauki! Książka, która na dodatek wręcz obala tak często powtarzane zdanie "możesz być kim chcesz".

Wystarczy wyjść poza strefę swojego komfortu. Sukces nie zależy od otoczenia, tylko od Ciebie! Możesz być kim chcesz, musisz tylko chcieć. Ciężka praca zawsze przyniesie sukcesy. A co jeśli te zdania to jedynie ułuda, która nie ma poparcia w rzeczywistości? Co jeśli człowiek i jego mózg zaprogramowany jest do lenistwa? Czy oznacza to, że jesteśmy skazani...

mineymoe | 2017-02-06

Świetnie napisana i superprzydatna! Lubię mocno, kiedy autor zamiast zarzucać czytelnika wynikami badań psychologicznych lub socjologicznych, wyciąga z nich wnioski, łączy znane fakty i przekłada wszystko na praktyczne rozwiązania do zastosowania od "teraz". Chciałam zrobić notatki z pożyczonej wersji książki, ale w trakcie lektury dość szybko zorientowałam się, że musiałabym przepisać ok 80% treści, więc łatwiej jest po prostu zakupić książkę.

Ewelina | 2016-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2016

Jestem zachwycona książką! Każdy znajdzie w niej sposoby na dokonanie małych zmian w swoim otoczeniu, które pozwolą lepiej/fajniej żyć. Jest w niej mnóstwo informacji popartych przykładami z życia i badaniami, więc warto dzielić sobie czytanie na mniejsze części. A dodatkowo jest mnóstwo śmiechu - jak to zwykle przy czytaniu książek Miłosza Brzezińskiego.

Marikkka86 | 2018-03-28
Przeczytana: grudzień 2017

Rewelacyjna książka! Będę do niej na pewno wracać. Jest w niej tyle wiedzy, że nie sposób wszystkiego zapamiętać. Wszystko poparte badaniami, nie jest to lanie wody. Co chwile chciałam kreślić książkę by zaznaczać ciekawe fragmenty, po chwili się zorientowałam że cała byłaby zamazana. Ta książka to skarbnica cytatów i mądrości. SUPER

tund | 2017-04-20
Na półkach: Przeczytane, Audio
Przeczytana: 01 kwietnia 2017

Rewelacyjna książka. Duuuuużo badań, ciekawych przykładów, a do tego obalanie mitów. Jeśli nie możesz znieść bełkotu trenerów rozwoju osobistego to tutaj możesz zobaczyć co z tego jest treścią a co szumem.
Wraca nadzieja, że można pomyśleć o sobie bez nadęcia i przejęcia ;)
Jedyny minus książki to pewnie to, że niektórzy po przeczytaniu jej mogą uznać że nic nie warto robić ;) Nie będzie to uprawniony wniosek, ale książka dużo samousprawiedliwia.

czang | 2017-08-03
Przeczytana: 02 sierpnia 2017

Rewelacja, świetny język, połączone różnorakie wątki.
Każdy powinien to przeczytać :)

Azazerro | 2017-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2017

Książka dostaje maksimum za świetne przygotowanie i udokumentowanie, ciekawą tematykę i bardzo dobre rozpracowanie. Jak dla mnie pozycja na poziomie Gladwella. W dodatku słuchałem na audiobooku i jest to pierwsza książka czytana przez autora, która bardzo dobrze wyszła.

Goldie | 2018-11-07
Przeczytana: 05 listopada 2018