Upór, Potęga Pasji I Wytrwałości

Wydawnictwo: Galaktyka
Grit - The Power of Passion and Perseverance
poradniki
Sławomir

Amerykańska psycholog Angela Duckworth pokazuje rodzicom, studentom, pedagogom, sportowcom i ludziom biznesu – zarówno doświadczonym, jak i tym świeżo upieczonym – że tajemnicą wyjątkowych osiągnięć nie jest wyłącznie talent oraz łut szczęścia, ale szczególne połączenie pasji i wytrwałości, które autorka nazywa „uporem”. Dzięki tej książce poznasz odpowiedzi na następujące pytania: •...

Dzięki tej książce poznasz odpowiedzi na następujące pytania:
• Dlaczego wszelkie wysiłki wkładane w realizację celu liczą się dwukrotnie?
• Jak można nauczyć się uporu, bez względu na iloraz inteligencji lub okoliczności?
• Co rozbudza życiowe pasje?
• Jak dużą część skutecznego postępowania stanowi cierpienie, a jak dużą euforia?
• Co jest lepsze dla dziecka: pobłażliwość czy wysokie standardy?
• Na czym polega magia Reguły Trudnych Spraw?

źródło opisu: http://www.galaktyka.com.pl/product,,828.html

źródło okładki: http://www.galaktyka.com.pl/product,,828.html

Krystian P | 2018-01-06

Nie wiem jak to ocenić. Czyta się przyjemnie jeśli chodzi o budowanie zdań. Czasem nawet nie przeszkadza brak konkretów. Jak dla mnie test Uporu jest bardzo ogólny. Treść nic nie zmieniła u mnie zawodowo, ani prywatnie. Fajna okładka. Bardziej polecam Kopalnię talentów.

Inga | 2018-09-03
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 03 września 2018

Dałabym wszystkie gwiazdki, gdyby w książce było więcej praktycznych sposobów na wypracowanie u siebie takich cech jak upór i wytrwałość w dążeniu do celu.

Salma | 2018-11-29
Przeczytana: 23 października 2018

Moja ocena to pogląd osoby, która sceptycznie podchodzi do wszelkiej maści poradników, nie przepada za nimi, a czasem nawet nimi gardzi. "Upór" to dobry poradnik, to dobra książka, właściwie dla każdego. Każdego, kto stawia sobie cele, chce realizować poszczególne zadania, chce się doskonalić w dziedzinach, które go interesują. W centrum samorealizacji, dążenia do samozadowolenia, autorka poradnika stawia właśnie upór. Nie talent, wyjątkowe uzdolnienia, "smykałki". Swoje twierdzenia popiera własnym doświadczeniem, przykładami z życia swoich znajomych czy osób napotkanych na swojej drodze, które, w wielu przypadkach, mimo niezbyt wielkiego talentu, osiągnęły założone cele. Talent to nie wszystko, a właściwie niewiele. Bo co z tego, że ktoś jest wybitnym skrzypkiem, jeśli nie znosi grania na skrzypcach? Czy można taka osobę skonfrontować z innym skrzypkiem, niekoniecznie wybitnie uzdolnionym, ale kochającym to, co robi? Otóż jak najbardziej tak. Ta druga osoba włoży bowiem wiele...

cola | 2016-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2016

Niewiele jest książek, które wnoszą coś przełomowego do obszaru motywacji osiągnięć. Z tony motywacyjnego bełkotu trudno jest wyłowić perełkę, która inspiruje na podstawie prawdziwych opowieści, badań i daje praktyczne wskazówki.

Warto rozwiewać mit talentu, jednocześnie wskazując CO tak naprawdę wpływa na osiąganie celów. Prof. psychologii Angela Duckworth pokazuje co dzieje się w naszych głowach, gdy ponosimy porażki. W prosty, lecz ujmujący sposób podaje sprawdzone rozwiązanie: upór, determinacja.

Z czystym sumieniem polecam!

wojtasgp | 2017-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2017

Książka popularnonaukowa, w pełnym tego słowa znaczeniu. Autorka przedstawia wyniki swoich badań nad uporem w sposób bardzo przystępny, przypominający hm... taką "dziennikarską gawędę". Cała książka udowadnia tezę, że upór jest najważniejszą cechą ludzi sukcesu. Ogólnie monografia może mało odkrywcza ale ciekawa, polecam zainteresowanym tematem.

Monika | 2017-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2017

Napisana prostym i nienaukowym językiem, przyjemnie się czyta. Dużo ciekawych przykładów i konkretów, nie ma "lania wody". Dużo odniesień do psychologii. Ogólnie w odniesieniu do motywacji to ciekawa tematyka, która w niewielu książka jest poruszana, a jeśli już to tylko zdawkowo. Jak najbardziej polecam.

Andzia | 2019-04-17
Przeczytana: 02 lutego 2000