Porwanie

Cykl: Bohaterowie "Magicznego drzewa" (tom 1)
Wydawnictwo: Znak
youstyna

Porwano Budynia, jedynego psa na świecie, który umie mówić. Treser Gerard Kron zmusza go do występów na pokazach Szkoły Posłusznych Psów. Budyń i szczeniak Muki uciekają dra-kulą, magicznym pojazdem. Ściga ich treser i zdradziecki kameleon Prodo. Gdy Prodo psuje dra-kulę, uciekinierzy lądują w bardzo niebezpiecznym miejscu… "Bohaterowie Magicznego Drzewa" to nowa seria powieści. Powstaje...

"Bohaterowie Magicznego Drzewa" to nowa seria powieści. Powstaje równolegle z bestsellerowym cyklem "Magiczne Drzewo". Każdy tom opowiada o nieznanych przygodach jednej z postaci "Magicznego Drzewa": Kukiego, Gabi, Alika, Idalii i innych. Bohaterem pierwszego tomu jest mówiący pies Budyń. Powieści można czytać niezależnie, nie znając innych części.

Andrzej Maleszka, reżyser filmowy, autor powieści i scenariuszy. Jest zdobywcą wielu nagród na międzynarodowych festiwalach, w tym EMMY AWARD. Jego książki i filmy są pełne fantastycznych przygód. A jednocześnie opowiadają o ważnych sprawach.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,8661,Boha...(?)

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,8661,Boha...»

kryminalnakuchnia | 2016-06-06
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

Książki dla dzieci powinny być oceniane tylko i wyłącznie przez dzieci, ale że sytuacja tego wymaga zrobię to ja, mama ;-)

Jak dla mnie to prawdziwa bomba, bo jak to można nazwać inaczej, kiedy Twój 4-letni syn leci do łóżka jak na skrzydłach,bo wie,że mama będzie czytała "Budynia".A gdy przestajesz czytać, on krzyczy:
Mamooo jeszcze jeden piesek(pieski oznaczają rozdziały).Prooooszę.

Bohaterowie Magicznego Drzewa przenieśli w Świat wyobraźni nawet i mnie.

Gorąco polecam tą lekturę rodzicom jak i tym, którzy rodzicami będą.

Całkiem dobra książka. Dodatkowa książka do serii "Magiczne drzewo". Historia Budynia - gadającego psa.
Budyń na swoje urodziny wraz z przyjaciółmi wybiera się na targi rzeczy dla psów gdzie gościnnie występuje czarodziej. Gdy magik dowiaduje się o niezwykłym darze kundelka rozpocznie się prawdziwy pościg! Będzie wielu sprzymierzeńców, ale równie wielu wrogów. Budyń musi zapamiętać, że nie można każdemu ufać.
Dodam, że nie trzeba czytać całej serii Maleszki, aby sięgnąć po "Bohaterowie Magicznego Drzewa. Porwanie", bo z tyłu jest słowniczek pojęć z tamtych książek, a powiązań nie jest wiele.
Polecam dzieciom i młodzieży, a także dorosłym. Ja połnęłam tą historię w jeden dzień. Emocje gwarantowane!

MagdaM | 2016-10-17
Przeczytana: 12 października 2016

Książka pt. "Porwanie" to pierwsza książka z serii Bohaterowie Magicznego Drzewa. Każda książka z tego cyklu opowiada o innej postaci z serii Magiczne Drzewo.

W pierwszej części opisane zostały przygody gadającego kundelka Budynia. Książka rozpoczyna się od urodzin psa. Kuki (tak nazywa się właściciel Budynia), Gabi i Blubek (którzy są przyjaciółmi Kukiego i Budynia) Zabierają kundelka na "psi" festiwal, gdzie spotykają złego tresera, który odkrywa zdolność mówienia pieska.

Kilka dni później Budyń zostaje porwany przez tresera. Zostaje zabrany do Szkoły Posłusznych Psów, gdzie poznaje małego wilczurka Mukiego. Oba psy próbują uciec ze szkoły i razem przeżywają różne przygody. Przydatna staje się również dra-kula - pojazd wyczarowany dzięki magicznemu czerwonemu krzesłu.

Czy psiakom uda się uciec ze znienawidzonej szkoły i wrócić do domów?
Tego dowiecie się po przeczytaniu książki pt. "Porwanie" Andrzeja Maleszki.

Bardzo polecam, książka jest ciekawa i...

Penelopa | 2016-10-14
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci, 2016
Przeczytana: 13 października 2016

Moja Córka przepada za tą serią, ja mniej :) Ale ponieważ każdą część muszę Jej czytać - jestem na bieżąco z historiami wszystkich bohaterów. Podchodziłam sceptycznie do pomysłu stworzenia "podserii", ale muszę przyznać, że wyszło to nie najgorzej. Pokusiłabym się nawet o stwierdzenie, że ta część jest lepsza od tych z głównego wątku. Dzieci uwielbiają psa Budynia, więc wprowadzenie akcji dotyczącej głównie jego było świetnym pomysłem. Pomimo mojej niechęci do całej serii tę część oceniam wysoko :)

Marczuk | 2016-09-04
Przeczytana: 03 września 2016

Książka jest bardzo mądrze napisana. Widać to po zachowaniu ludzi na widok mówiącego psa - Budynia. Niektórzy widzą w nim tylko łatwy zarobek, w zamian doktor uważa to za sen. Znajdziemy tutaj też wiele przyjaźni oraz rozwiązywanie problemów ( z kameleonem) bez przemocy. Wielki plus do autora za zrobienie osobnej serii o bohaterach cyklu "Magiczne Drzewo". Sądzę, że po tą książkę warto sięgnąć nawet dla przewertowania. ;)

Maria | 2017-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2017

Bardzo ciekawa książeczka. Historia równie dobra co te z cyklu "Magicznego drzewa".

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania:

RomeoBartek | 2017-03-13
Przeczytana: 25 marca 2017

słaba

Ediza | 2017-03-31

Była to pierwsza książka z serii Magicznego Drzewa, która czytałam synkowi "na dobranoc". Książka nas wciągnęła, jest zabawna i poruszająca, opowiada o przygodach psa Budynia, który mówi ludzkim głosem. Zainspirowała nas do sięgnięcia po kolejne tomy z serii Magicznego Drzewa. Polecam.

k1313 | 2017-03-01
Przeczytana: 26 lutego 2017

Przygody wesołego, gadającego po ludzku szczeniaczka. "Dyszka" od mojego 8-letniego synka:) Pierwsza "tak gruba" samodzielnie przeczytana książka.

beniamin22 | 2017-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2017

w porównaniu do innych części dość kiepskie aczkolwiek wiem ,że to jest spin-of