Genom

Cykl: Genom (tom 2) | Seria: Mistrzowie SF i Fantasy
Wydawnictwo: Amber
Genom
powieść, fantasy,

W świecie przyszłości modyfikacja genetyczna umożliwia stworzenie człowieka o niebywałych umiejętnościach. Metamorfoza ciała ludzkiego osiąga punkt kulminacyjny w piętnastym roku życia. By ocalić dziewczynkę, która przechodzi właśnie najtrudniejszy etap przemiany mającej z niej uczynić specbojownika, Alex Romanow, specpilot, musi stawić czoło wyzwaniom, których rozstrzygnięcie zadecyduje o losie jego i całego świata…

źródło opisu: [Amber, 2005]

ira | 2014-05-28
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 28 maja 2014

Łukjanienko biorę w ciemno.
Tym razem mamy misz-masz space opery z powieścią detektywistyczną i rozważaniami antyutopijnymi w klimacie dzieła Aldousa Huxleya.
Dobry misz-masz. :-)

Lina | 2014-03-27
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Bardzo dobra książka, która wciąga od pierwszej strony. Interesująca wizja przyszłości, kiedy ingerencja w ludzkim genom jest czymś naturalnym i zwyczajnym. To opowieść o wzajemnych relacja i koegzystencji istot rozumnych we Wszechświecie, o tym, że bycie superbohaterem niesie za sobą utratę pewnych naturalnych emocji, o tym, że mimo tak wysokiego rozwoju genetyki wciąż pojawiają się te same niskie pobudki podejmowanych działań. Wiele tutaj refleksji, wiele mądrych pytań. Lubię takie książki.

Iga | 2012-03-01
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 29 lutego 2012

Kolejna książka tego autora, która ani trochę mnie nie zawiodła. Pod koniec zrobiło się z tego coś na kształt kryminału (moment śledztwa), ale mi to jak najbardziej odpowiadało.

Ivyll | 2014-05-30
Przeczytana: 30 maja 2014

Mimo niechęci początkowej (niesprecyzowanego pochodzenia) - podobało mi się! Wciągająca bardzo, tak od 10tej strony, zmieniająca konwencję - od obyczajowego sf, przez typowe sf, przez kryminał właściwie po.. no właśnie :) Dlatego warto poświęcić wieczór, góra dwa i przeczytać. Tak.

Bartek M | 2013-05-13
Przeczytana: 12 maja 2013

Kolejna świetna sci-fi w wykonaniu Łukjanienko, która pochłonęła mnie bez reszty.
Świetnie rozwinięty świat oparty na współczesnych trendach technologicznych i etycznych.
Specbojwnicy, specpiloci, speckochanki, specdozorcy. Geniusz człowieka ogarnął ludzki genom i zaczął go modyfikować. Świat poszedł do przodu. Rasa ludzka zaczęła bezwzględną wspinaczkę po możliwościach ludzkiego ciała zmodyfikowanego jeszcze przed narodzinami.

Kardynał | 2015-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2015

Bardzo dobra. Czyta się przyjemnie i całkiem lekko. Fabuła napędza się sama.

Damian Marczewski | 2012-05-22

Godna polecenia.