Córki tego samego Boga

Fashioned to reign. Empowering Women to Fulfil Their Divine Destiny
9788377520284
poradniki
ginewra

Tematem tej książki jest rola kobiety w Kościele. Autor rzuca wyzwanie tradycyjnemu kulturowemu postrzeganiu kobiety jako tej mniej znaczącej. Odkrywając przed czytelnikami słabo znane fakty, Kris Vallotton maluje tło historyczne dla pewnych znajdujących się w Biblii kontrowersyjnych fragmentów, interpretując je w świeży sposób. Przybliża też kilka kobiecych sylwetek, którym świat zawdzięcza...

interpretując je w świeży sposób. Przybliża też kilka kobiecych sylwetek, którym świat zawdzięcza wiele jako inspirację nie tylko dla kobiet.

źródło opisu: www.wydawnictwodawida.pl

źródło okładki: www.wydawnictwodawida.pl

ginewra | 2018-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2018

Nie jest to najlepsza książka na ten temat, jaką znam. Ale przyznaję, czegoś się dowiedziałam. Zwłaszcza jeśli chodzi o sylwetki ważnych dla historii kobiet. To prawda, w szkole o tym nie uczyli ;). Można by ją trochę skrócić i zyskałaby na tym.

WiktoriaInga | 2017-04-02

Ach... :)

Cudownie jest przeczytać książkę o tym, jak wspaniałą istotą jest kobieta. Jeszcze lepiej, kiedy taka książka nie jest napisana przez kobietę a przez mężczyznę. Szczytem jest to, że książka przepełniona jest miłością, czymś bardzo czystym i niewinnym, bez żadnych podtekstów.

Pełna malowniczych opisów scen biblijnych rozgrywających się w wyobraźni autora, zawiera iterpretacje wersetów a także historie kobiet niezwykle silnych i wytrwałych, które wiele poświęciły.

Czytając można odkryć jak być kobietą... Że to nie prawda że muszę wszystko... albo nie muszę nic. Jak nie zgubić się w wielu dziwacznych poglądach na temat tego, co nam, kobietom wolno, co nie przystoi i co powinnyśmy... I jak w tym wszystkim pozostać córką Króla :)