Królewski styl

2014-01-01
9788377520222
Iwona Dreger
chrześcijańskie

Okładka książki Siedem wzgórz wpływu Ché Ahn, Bill Johnson, Patricia King, Alan Vincent, C. Peter Wagner, Lance Wallnau
Siedem wzgórz ... Ché Ahn, Bill Johns...
Okładka książki Uzdrowienia. Niezbędny podręcznik Randy Clark, Bill Johnson
Uzdrowienia. N... Randy Clark, Bill J...

Jedna z moich ulubionych książek. Książka, z której wypisałam 5 stron cytatów (np. "Zawsze kształtujesz wokół siebie taką atmosferę, jaka panuje wewnątrz ciebie") i która nieustannie mi towarzyszy, do której wracam i nieprzerwanie zachwycam się nią. “Królewski styl” pozwala na zmianę myślenia ("Prawdziwa pokuta to zmiana naszego myślenia"),przez co dodaje motywacji do działania ("Nie walczymy po to, aby zwyciężyć. Już jesteśmy zwycięzcami"). To pozycja, która uporządkowuje wiele spraw, rzuca nowe perspektywy na rzeczy, do rozumienia których się przyzwyczailiśmy ("Nadajemy nadmierną wartość posłuszeństwu. W rezultacie porozumiewamy się z Najwyższym w iście żołnierski sposób, jak roboty"). “Królewski styl” przewartościowuje takie terminy jak: pycha, pokora, walka, zwycięstwo, bogactwo, posłuszeństwo. „Królewski styl” to pozycja odważna, wprost nazywająca niewłaściwe rozumienia i schematy, ( "Kiedy poniżamy siebie, nie jesteśmy pokorni, ale głupi!") ale to pozycja – moim zdaniem –obowiązkowa. Dla mnie była początkiem przełomu w myśleniu.
Pierwsza część książki rozprawia się z naszym postrzeganiem samych siebie. Nosimy w sobie żebraczą mentalność, która nie pozwala nam otworzyć się na zaproszenie Boga, aby wejść do Jego pałacu i czuć się w nim jak domownik. To nie wina Boga, że nie potrafimy „skorzystać z Jego oferty”. To nasze myślenie, niewłaściwe postrzeganie siebie, kłamstwa na swój temat, kłamliwe imiona, którymi siebie uraczamy – to trzyma nas z daleka od pałacu.
Dalsza część recenzji na blogu lub na YouTube, zapraszam!

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Bardzo dobrze poznałam tę książkę. Czytałam kilka razy. Otworzyła mi oczy na siebie pod wieloma względami. Ale też pomogła się zmienić. Polecam w sumie ;)

NIesamowita książka. Autorem jest Kris Vallotton a nie Bill JOhnson. Książka pokazuje, do czego zostaliśmy stworzeni, jaka jest nasza prawdziwa tożsamość. Książka zmieniająca życie.

Niesamowita książka. A o okładce się nie wypowiem, bo szkoda gadać. Ale jaka treść. No objawienie po prostu:)

• Chcę kupić
  • Poradnik
  • Wydanie papierowe
  • Zagraniczne

Dodaj cytat z książki Królewski styl