Gra o Ferrin. Część 2

Cykl: Kroniki Ferrinu (tom 1.2) | Seria: Książki pełne emocji Katarzyna Michalak
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Agnieszka

Intryga, miłość, fatum i zaskakujące wybory. Gra o Ferrin nie pozwoli ci wrócić rzeczywistości! O czym jest „Gra”? Jest o Emocjach… Emocjach tak silnych, że czytających porywają za sobą jak cyklon. Jest o Miłości odbierającej zmysły i rozsądek, i Nienawiści, zapierającej dech w piersiach.Jest o Przyjaźni. I o Wielkiej Zdradzie, a zdrajcą okaże się zupełnie kto inny niż się od początku...

O czym jest „Gra”? Jest o Emocjach… Emocjach tak silnych, że czytających porywają za sobą jak cyklon. Jest o Miłości odbierającej zmysły i rozsądek, i Nienawiści, zapierającej dech w piersiach.Jest o Przyjaźni. I o Wielkiej Zdradzie, a zdrajcą okaże się zupełnie kto inny niż się od początku wydaje. O Wyborze, który wyborem nie jest, bo nie można wybierać między złem, a złem. O uczuciach i wygranej, która staje się porażką...
W „Grze” nic nie jest łatwe i proste.

Katarzyna MichalakKarolina, lekarka pogotowia, jedzie ratować młodą samobójczynię. Nie przypuszcza, że za chwilę straci wszystkie bliskie osoby i cały jej świat legnie w gruzach. Nie mogąc się z tym pogodzić postanawia uciec do Ferrinu – magicznego świata, który znała z opowieści z dzieciństwa. Wpada jednak w sam środek krwawej wojny. Karolina, która w Ferrinie zmienia się w Anaelę dell'Iderei, Gwiazdę Ferrinu, Pierwszą z Przepowiedni, staje się zakładnikiem sił dobra i zła. Kto stoi za Wielką Wojną, kto jest sojusznikiem, a kto wrogiem? Prawda, którą dziewczyna powoli odkrywa, mrozi krew w żyłach. Przepowiednia jest prawdziwa, ale jej wypełnienie będzie kosztować Anaelę więcej niż może ona dać. Anaela pozna niszcząca silę uczuć i stanie przed najtrudniejszym wyborem: jak kochać kogoś, kogo się nienawidzi; jak rozróżnić przyjaciela od śmiertelnego wroga …

Świat Ferrinu jest przesiąknięty mocnymi emocjami, których zwykłe serce może nie wytrzymać.

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie 2015

źródło okładki: Wydawnictwo Literackie 2015

Molinka | 2017-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2017

Katarzyna Michalak to moja ulubiona autorka. Jednak zdecydowanie stwierdzam,że fantasy w jej wydaniu to jedna wielka nuda. Nie dotrwałam nawet do końca książki. Nie polecam nikomu.

Mi fantastyka w wykonaniu Pani Kasi przypadła do gustu. Historia pokręcona ale super. Określenie smoczowłosa - genialne. Biorę się za kolejne części.

aliss80 | 2016-08-21
Przeczytana: lipiec 2016

Długo czekałam na przeczytanie tej książki i jak już po nią sięgnęłam, bardzo się rozczarowałam. Niestety inaczej sobie wyobrażałam fabułę, coś bardziej w stylu Tolkiena, a nie przeniesienie rzeczywistości do alternatywnego świata. Fabuła trochę nadrabia, jednak nadal nie jest to coś czego oczekiwałam.

Karo | 2016-06-07
Na półkach: Przeczytane, Mam <3
Przeczytana: 03 czerwca 2016

Napiszę tak, książki tego typu nigdy mnie nie interesowały, elfy, magia, czarodziejki itp,itd...ale z racji tego, że już wcześniej miałam przyjemność z autorką, więc i tym razem postanowiłam jej zaufać. Różne są opinie o jej twórczości, jedni zarzucają jej grafomanię, inni uwielbiają, ja nalezę raczej do tych drugich :) Gra o Ferrin to lekka, przyjemna książka, którą czyta się bardzo łatwo, pod warunkiem, że pokojarzy się wszystkie te dziwne imiona ;) autorka przenosi nas w świat magii i czarów, by na końcu bardzo, ale to baardzo nas zaskoczyć... sięgam po kolejną, daję mocne 8!