Kłamstwa

Tłumaczenie: Magdalena Stankiewicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Saga Cienie z Przeszłości". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Elipsa
Løgner
978-83-60446-89-8
dzosefinn

- Pani Gullhaug zeznała przed chwilą, że Kristian Svartdal ją adorował. Czy potwierdza pan jej wypowiedź? Laurens nie od razu odpowiedział. - Tak, chyba tak, ale? Pan Lodem szybko mu przerwał. - Proszę odpowiadać tylko na moje pytania. Dobrze, przejdźmy dalej. Zatem pan Svartdal flirtował z młodą Hedvig. Wnioskuję z tego, że Halvdan i Hedvig zaręczyli się jakiś czas po jej romansie z panem...

Laurens nie od razu odpowiedział.
- Tak, chyba tak, ale?
Pan Lodem szybko mu przerwał.
- Proszę odpowiadać tylko na moje pytania. Dobrze, przejdźmy dalej. Zatem pan Svartdal flirtował z młodą Hedvig. Wnioskuję z tego, że Halvdan i Hedvig zaręczyli się jakiś czas po jej romansie z panem Svartdalem. A skoro Torstein jest synem Kristiana Svartdala... - Adwokat uczynił sztuczną przerwę. Wyraźnie chciał, by znaczenie jego słów zapadło głęboko w świadomość obecnych. - to by oznaczało, że Hedvig była w ciąży, zanim spotkała Halvdana z Ovre Gullhaug!
Laurens upił łyk wody ze szklanki, którą mu podano. Z sali nie dochodził żaden dźwięk. Nikt nawet nie chrząknął ani nie kichnął. Kiedy Laurens odstawił szklankę na stół, stuknięcie o blat zdawało się niczym strzał z broni.
- Panie Storedal, zechce pan łaskawie odpowiedzieć. Czy Hedvig była w ciąży, zanim spotkała Halvdana?

"Kłamstwa" to ósmy tom sagi "Cienie z przeszłości".
Poziom napięcia - ogromny, lektura ciągle podnosi akcję serca Czytelnika i czasem przeraża swoją grozą.
Wraz z kolejnym połkniętym akapitem pojawia się pytanie: "Któż to się tak strasznie uwziął na główną bohaterkę i co się stanie, jeśli nie wydarzy się nic, co by ją uszczęśliwiło?".
I znów nie mogę się wprost doczekać, aż otworzę kolejną część przygód młodziutkiej Ingi, której życie nie szczędzi goryczy wszelakiej maści. Bardzo bym chciała rozsmakować się w jej radości, ale czy będzie mi to dane? Nie pozostaje mi nic innego, jak przeczytać dalszą myśl autorki.
Zdecydowanie polecam!
Moja ocena:
10/10

Morgana | 2014-01-29
Przeczytana: 28 stycznia 2014

Znów zaczyna się coś dziać. Jednak da się przeczytać ciąg dalszy.

Patrycja Wolnar | 2015-11-25
TeRenia | 2015-10-05