Szkoła żon. Pensjonat marzeń

Okładka książki Szkoła żon. Pensjonat marzeń Magdalena Witkiewicz
Okładka książki Szkoła żon. Pensjonat marzeń
Magdalena Witkiewicz Wydawnictwo: Filia Cykl: Szkoła żon (tom 1-2) literatura obyczajowa, romans
Szkoła żon (tom 1-2)
Filia
2016-08-17
2016-08-17
literatura polska

Oprócz tego, że to erotyk, niesie bardzo mocne przesłanie. Każdy z Nas powinien przede wszystkim dbać o siebie. Nie tylko z wyglądu, fizycznie, ale też psychicznie. Powinniśmy dbać o to, co w środku, ponieważ jak to zaszwankuje, zacznie to być widoczne na zewnątrz.

Grupka kobiet z różnych stron Polski zawitała do ,,Szkoły żon", by coś zmienić w swoim życiu. Jedna zechciała jeszcze bardziej się postarać dla partnera, druga uciekła od obowiązków w domu, które Ją wykańczały. Jeszcze inna miała nadwagę. W jednym miejscu spotkało się sporo kłopotów życiowych. Nie będę tu wymieniać imion, ponieważ mogłabym wszystko pokręcić - bohaterów było naprawdę sporo.

To książka przepełniona uczuciami, negatywnymi i pozytywnymi. Względem siebie i względem innych. Dwa tomy w jednym, całkiem fajnie pomyślane.

Drugi tom to już bardziej codzienne życie niż ,,szkolne". Romanse, kłótnie, niespodzianki. I tworzenie drugiej szkoły. Napotykane problemy, z którymi bohaterki sobie dzielnie radzą lub nie. To też seria trudnych decyzji.

Lekko napisana lektura na ważne, życiowe tematy, od której ciężko było mi się oderwać. Polecam.

myslę że niejdnej żonie przydałby się pobyt w takim pensjonacie;)

myslę że niejdnej żonie przydałby się pobyt w takim pensjonacie;)

Nudna, naiwna, nie. Zdecydowanie najsłabsza książka tej autorki. Uwielbiam "Czereśnie zawsze mogą być dwie" czy "Córka generała".

Nie wiem czy jest sens pisania tej opinii, wystarczy spojrzeć na moją ocenę.
Książka jest wybitna i powinna zdobyć o wiele lepszą sławę niż inny erotyk polskiej autorki. Ma porządną fabułę, kilka świetnych bohaterek, które były mi bardzo bliskie i tak zróżnicowane, że każda kobieta znajdzie tu kogoś dla siebie. Od nieświadomej, młodziutkiej Michaliny, przez świeżo rozwiedzioną Julię, bizneswoman Ewelinę, po Jadwigę vel Jagodę po pięćdziesiątce, które w szkole żon znajdują spełnienie, pewność siebie, edukację, urodę i przyjaźń. A wszystko to na bazie fajnego scenariusza obyczajowego.
Książka jest erotykiem, ale takim z trochę wyższej półki. Ten seks nie nudzi się aż tak. I nie ma go aż tyle, żeby się przejadł, bo faktycznie więcej tu jest więcej przyziemnych czynności. Pełna jest też nadziei- myślę, że to słowo najbardziej opisuje to, co odebrałam jako czytelniczka. Nigdy nie jest za późno, a koniec czegoś, może być początkiem nowego życia. Wystarczy się tylko otworzyć...

Dwie książki w jednej tym bardziej mnie zadowoliły, bo jak wiadomo, nie lubię się rozdrabniać, czekać na dalsze części, a niemal wszystkie książki, jakie posiadam, są wybierane niemalże losowo i trudno w nich znaleźć dwie książki jednej serii.

Nie wiem czy jest sens pisania tej opinii, wystarczy spojrzeć na moją ocenę.

Idealna książka na wakacje, lekka, zabawna, pozwalająca się oderwać. Autorka jak zawsze stanęła na wysokości zadania i nie pozwala czytelnikowi na nudę

Pornografia i tyle.
Owszem jestem zagorzałą feministką. Uważam, że facet powinien otwierać drzwi, ponieść ciężką torbę ... A kobiety powinny znać swoją wartość i się szanować.
Tu jakieś zupełne pomylenie pojęć. Szczęście ma dać masaż erotyczny i z przeproszeniem wylizywanie się z przygodnym facetem jak pies z suką w cieczce...
Świat (i literatura) schodzi na psy!

Pornografia i tyle.
Świat (i literatura) schodzi na psy!

Dwie pozycje wybitnie piszącej Magdaleny Witkiewicz. Książka dla każdej kobiety i nie tylko kobiety... Lekkość pióra autorki opisuje życie kobiet w różnych etapach ich życia. Szkoła żon, to szkoła życia dla każdego człowieka, nauka miłości własnej osoby i osób żyjących w naszym otoczeniu. Polecam gorąco.

Jest to książka, którą bardzo przyjemnie się czyta. Taka typowo kobieca, która pokazuje, że każda z nas ma los w swoich rękach. Nie jesteśmy tylko po to, żeby usługiwać, rodzić i wychowywać dzieci i w kółko sprzątać. Losy bohaterek pokazują, że można zmienić swój los i przeciwstawić się pewnym schematom. Mamy tu różny przedział wiekowy bohaterek i każdą z nich da się polubić. Dlatego z przyjemnością i ciekawością, co się u nich dalej działo, przeczytałam kolejną część, a wydanie 2 w 1 ułatwia sprawę i nie musimy szukać drugiej części :) Polecam, bo książka daje nadzieję, że kiedy jesteśmy zrezygnowane, los zawsze może się odmienić na lepsze i warto walczyć o siebie.

Książka z mojej domowej biblioteczki. Przeczytałam ją raz jeszcze i ponownie mnie zachwyciła. Podoba mi się zwłaszcza przekaz płynący z tej książki. Warto ją czytać panie i panowie. Polecam.

Relaksująca lektura do pośmiania,zabawna i świetna,zrelaksowałam się przy książce.

• Magdalena Witkiewicz
  • Witkiewicz Magdalena