Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
literatura piękna
Magnis

Opowiadania o dziwnych zjawiskach spotykających zwykłych ludzi.

Spis treści :

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: autorskie

Magnis | 2016-05-28
Przeczytana: 27 maja 2016

Romans z ludożercą to zbiór opowiadań, w którym autorka kreśli historie obyczajowe z nutką dreszczyku. Miejscem akcji utworów jest powojenna rzeczywistość i czasy PRL-u, gdzie umiejscowiła swoje opowiadania autorka. Obyczajowe tło wydarzeń znakomicie nakreślone, ale nie to jest najważniejsze. W swoich opowieściach sięga po motywy "z dreszczykiem" z dobrym skutkiem albo w trakcie lub w zakończeniu stosując często twist w końcówce, co nieraz może nawet zaskoczyć.
Bohaterowie tych opowieści to osoby normalne lub trudniej radzące sobie w normalnym życiu i z otaczającym nas światem. Postacie zostały dobrze nakreślone i jak na krótkie opowieści dają radę. Mamy całą plejadę bohaterów nieraz staczających się na granicę szaleństwa, mających dziwne wizje, niektórzy z nich śnią na jawie i nie mogą odróżnić, gdzie przebywa granica pomiędzy tym, co realne i nie realne.
Muszę przyznać, ze książkę czyta się dobrze i podczas lektury nieraz miałem skojarzenia z Kafką ze względu na zakończenie (np....