Michalski taki jestem!

Cykl: Znani gdańszczanie (tom 2)
Wydawnictwo: Oskar
MuMin84

Stanisław Michalski - aktor teatralny i filmowy, od 50 lat związany z Teatrem "Wybrzeże" w Gdańsku. W tym czasie zagrał około 180 ról teatralnych (m.in. Cześnika w "Zemście" Jaśka i Czepca w "Weselu", Petruccia w "Poskromieniu złośnicy", Edka i Stomila w "Tangu" Ojca w "Pułapce", Bukaricę w "Przedstawieniu Hamleta we wsi Głucha Dolna", Klaudiusza w "Hamlecie", Dantona w "Sprawie Dantona" i osiemdziesiąt większych i mniejszych filmowych m.in. w "Krzyżakach" "Potopie" "Krajobrazie po bitwie" "Aktorach prowincjonalnych', "Popielcu."
Jego życie zawodowe jest częścią historii Teatru "Wybrzeże". Pełnił w nim przez kilkanaście lat funkcję dyrektora, kiedyś był członkiem Komitetu Centralnego PZPR, członkiem "Solidarności". W plebiscytach na najpopularniejszego aktora wygrywa do dzisiaj, wielokrotnie nagradzany na festiwalach teatralnych. Aktualnie występuje w serialu "Rodzina zastępcza" w roli Dziadka.
Książka Barbary Kanold "Michalski - taki jestem!", w której powstaniu bierze czynny udział, ma formę wywiadu-rzeki, wzbogaconego przez fragmenty recenzji i omówień ról aktora. Zawarte w niej są opinie krytyków teatralnych, kolegów aktora, reżyserów. Jest też opatrzona pełną dokumentacją ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych oraz licznymi fotografiami.

źródło opisu: Gdańsk: Wydawnictwo Oskar, 2005

źródło okładki: http://wydawnictwooskar.pl/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!