4 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Networking for People Who Hate Networking: A Field Guide for Introverts, the Overwhelmed, and the Underconnected
biznes, finanse
Rafał Rodak

Możesz jadać samotnie... i odnosić spektakularne sukcesy. Czy wolisz leczenie kanałowe niż pogawędkę z grupą obcych osób? A samo wyrażenie „świetny kontakt z salą” sprawia, że wycofujesz się do swoich czterech ścian? Czy rozmowy na błahe tematy są dla ciebie dużym problemem? Devora Zack była niegdyś taka jak ty. Mówiąc zaś szczerze, jest taka do dzisiaj. A jednak stała się skuteczną...

Możesz jadać samotnie...
i odnosić spektakularne sukcesy.

Czy wolisz leczenie kanałowe niż pogawędkę z grupą obcych osób? A samo wyrażenie „świetny kontakt z salą” sprawia, że wycofujesz się do swoich czterech ścian? Czy rozmowy na błahe tematy są dla ciebie dużym problemem? Devora Zack była niegdyś taka jak ty. Mówiąc zaś szczerze, jest taka do dzisiaj. A jednak stała się skuteczną konsultantką, która każdego roku przemawia do tysięcy ludzi, nie zmieniając przy tym swojej osobowości. Wręcz przeciwnie.

Devora życzliwie analizuje, a potem definitywnie obala „zakurzone stare zasady” standardowych networkingowych porad. Nie musisz stawać się ekstrawertykiem klepiącym innych po plecach, ani nawet uczyć się go udawać. Choć brzmi to niewiarygodnie, te same cechy, które sprawiają, że nie znosisz networkingu, mogą zostać wykorzystane w kształtowaniu postawy przewyższającej tradycyjne techniki. Jest to inny, a jednocześnie bardzo skuteczny sposób nawiązywania kontaktów.

Networking umożliwia ci osiąganie celów, które są dla ciebie najważniejsze. I wcale nie musisz przyjmować stylu niezgodnego z tym, kim jesteś. „Nie spotkałam jeszcze osoby, która nie wyniosłaby ogromnych korzyści z nauki nawiązywania kontaktów na swoich własnych warunkach” – pisze Devora Zack. „Nie odniesiesz sukcesu poprzez negowanie własnego, naturalnego temperamentu. Osiągniesz go, gdy będziesz współpracował ze swoimi atutami”.

źródło opisu: logos.warszawa.pl

źródło okładki: logos.warszawa.pl

Łukasz | 2016-06-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 06 czerwca 2016

Gdyby nie ten hura-optymistyczny styl i momentami, wręcz dziecięce wypowiedzi, to być może byłby to dobry poradnik dla introwertyków. A tak, pozostaje przeciętność.

Mam wrażenie, że Pani Devora Zack bardziej napisała go po to by promować siebie jako konsultantkę. Rady są raczej proste. Nic odkrywczego.

Myślę, że lepiej sięgnąć po książki Martina Seligmana o wpływie pozytywnego nastawienia na nasze życie.

kamolka | 2017-07-30
Przeczytana: 2017 rok