Na szlaku Chudego Wilka

Wydawnictwo: ZHR

Wspomnienia hm. Henryka Glassa, jednego ze współtwórców harcerstwa polskiego z okresu jego początków. Książka stanowi wspaniałą lekturę zarówno dla instruktorów, jak i dla harcerzy.

Sposób, w jaki autor pisze o harcerstwie jest inspirujący i pobudzający zarówno do myślenie jak i działania.

źródło opisu: http://www.wgl.pl/

źródło okładki: http://www.wgl.pl/

Przemysław Zyra | 2016-05-16
Na półkach: Przeczytane, X2016, Próby, Polecam
Przeczytana: 16 maja 2016

Tyle czasu ta książka stała na mojej półce, a ja sięgnąłem po nią dopiero teraz. Można się złościć, ale przecież lepiej późno niż wcale.
Poznając wcześniej życie Andrzeja Glassa ogromne wrażenie zrobiła na mnie wielość przygód, których doświadczył w życiu. Jak się okazuje - życie jego ojca było jeszcze ciekawsze. Henryk Glass wielokrotnie w swoim życiu stawał w obliczu zagrożenia śmiercią. Dorastanie na początku XX wieku z pewnością nie należało do łatwych. W postawie Henryka Glassa zachwyca wierność zasadom i rozsądek w podejmowaniu decyzji (np. kwestia przynależności do POW). Mimo wojennej zawieruchy i różnych warunków życia nie zarzucił harcerskich zasad związanych choćby z abstynencją a swoich losach niejednokrotnie widział działanie Boga.
Książkę szczerze polecam zarówno harcerzom jak i innym czytelnikom.