Fałszywa Trójca. Część 1 - Kres wieczności

Wydawnictwo: Psychoskok
Monika

Kapitan Matteo prowadzi oficjalne śledztwo w sprawie rzekomego uprowadzenia zwierzchnika sił zbrojnych Toghanium, Marszałka Kalasa. W jego trakcie odkryje, że Kalas jest zdrajcą, a uprowadzenie było mistyfikacją. Jednak nie ma na to dowodów, więc zostaje odsunięty od sprawy. Matteo jest jednak człowiekiem ambitnym i kochającym swój kraj, dlatego postanowi złapać Marszałka, aby dosięgła go sprawiedliwość. Dlatego, wspierany przez magów i wiernych żołnierzy, wyruszy na poszukiwania zdrajcy…
„Fałszywa Trójca. Część 1 - Kres wieczności” jest świetnie zbudowaną i napisaną powieścią heroic fantasy ze wszystkimi elementami charakterystycznymi dla tego podgatunku. Są tu nienaturalne zjawiska, fantastyczne istoty i niecodzienne zdarzenia czy wyraźny podział bohaterów na dobrych i złych.
Jest to też powieść o fundamentalnych zasadach stojących u podstaw ludzkości i konsekwencjach wynikających ze sprzeniewierzenia się im. A co najważniejsze, jest to powieść o potrzebie pokoju i harmonii w świecie, umiejętności wzniesienia się ponad własne interesy po to, by dostrzec dobro globalne.
I to przesłanie staje się bardzo ważne w dzisiejszym świecie, który coraz częściej przypomina beczkę z prochem lub, odwołując się do „Fałszywej Trójcy”, Anson tuż przed inwazją sił Ojca Raxisa.

źródło opisu: www.parkliteracki.pl/

źródło okładki: www.parkliteracki.pl/

Michał Strzelec | 2017-03-10
Przeczytana: 10 marca 2017

Książka jest świetna, wciągająca i z fabułą którą nie łatwo jest przewidzieć. Muszę przyznać, że gdy zacząłem czytać to skończyłem na 350 stronie z braku czasu, a później w domu przy pierwszej okazji doczytałem do końca zarywając noc. Szczerze mówiąc ciężko było by mi bez wcześniejszego posiadanie tej wiedzy stwierdzić,że jest do debiut i to tak młodego pisarza. Na Shor Sheta, czekam na więcej.

Kamil | 2017-01-03

„Fałszywa Trójca” bardzo mnie wciągnęła. Na początku byłem sceptyczny, myśląc że cała sprawa będzie dotyczyła tylko Marszałka Kalasa. Jakże pozytywnie się zaskoczyłem, widać jak z kolejnymi kartami książki sprawy przybierają coraz bardziej magiczny, fantastyczny, a nawet boski aspekt. Intryga jest o wiele poważniejsza i wciągająca. Autor wprowadza też w interesujący sposób kolejnych bohaterów (moim ulubionym jest druid Toer). Czytając „Fałszywą Trójcę” możemy poczuć się jak członkowie prawdziwej kompanii, która mierzy się z potyczkami i nieuchronnie zmierza do konfrontacji z prawdziwymi siłami zła. Każdemu fanowi fantastyki szczerze polecam zapoznać się z tą książką i przyłączyć się do mnie w oczekiwaniu na kolejny tom „Kresu Wieczności”.

Anna | 2016-10-16
Przeczytana: 09 października 2016

Fascynujące zwroty akcji. Zaskakujące rozwiązania, które niosą za sobą następne niewiadome, co skutkuje tym, że nie można przestać czytać, gdyż chcesz się dowiedzieć, co dalej. Ale zaletą tej powieści jest nie tylko wartka fabuła, lecz także płynące z niej pewne egzystencjalne pytania - kto stworzył cały ten świat, od kogo zależy nasz los, czy miłość i przyjaźń są wartościami, o które warto walczyć? Czekam na zapowiedziane następne części.

Monika | 2016-04-15

Nakładem „Wydawnictwa Psychoskok”, na półki księgarskie trafiła powieść „Fałszywa Trójca. Część 1 - Kres wieczności”, stając się dowodem narodzin nowego, literackiego talentu. „Fałszywa Trójca…” bezdyskusyjnie wpisuje się w kanon literatury fantasy. Co prawda autorzy nie lubią szufladkowania swoich dzieł, ale z czytelnikami bywa już inaczej, dlatego, specjalnie dla tych ostatnich, dodam, że najlepszą etykietą klasyfikującą tę książkę będzie etykieta heroic fantasy.

Otrzymujemy zatem epicki opis walki dobra ze złem. Po jednej i drugiej stronie barykady stają potężni czarodzieje wspomagani przez ludzi oraz istoty zamieszkujące poszczególne kraje (orkowie, krasnoludy, gobliny, elfy).

Świat przedstawiony w „Fałszywej Trójcy…” nazywa się Anson i podlega władzy trzech bogów: pałającego wieczną chęcią wojny Shor Sheta, w którego wierzą orkowie i gobliny, dbającego o sprawiedliwość Argusa, w którego wierzą ludzie i elfy oraz wielbiącego bogactwo Balgana, którego wyznawcami są krasnoludy...