Polowanie

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
zaczytana

Koszaliński policjant-muzyk na tropie seryjnego mordercy. Precyzyjne działania seryjnego mordercy sieją popłoch w kilku nadmorskich miejscowościach i wprowadzają niemałe zamieszanie w życiu osobistym inspektora koszalińskiej policji Wiktora Sawickiego. Kim są ofiary i co je łączy? Okazuje się, że brutalny morderca konsekwentnie realizuje swój śmiertelny plan, rzucając wyzwanie...

Koszaliński policjant-muzyk na tropie seryjnego mordercy.

Precyzyjne działania seryjnego mordercy sieją popłoch w kilku nadmorskich miejscowościach i wprowadzają niemałe zamieszanie w życiu osobistym inspektora koszalińskiej policji Wiktora Sawickiego. Kim są ofiary i co je łączy? Okazuje się, że brutalny morderca konsekwentnie realizuje swój śmiertelny plan, rzucając wyzwanie policjantowi.

Sawicki jest bardzo skuteczny, mimo że jego śledcze metody opierają się głównie na intuicji i przeczuciach. Nie ufa dowodom, usiłuje wczuć się w psychikę zbrodniarza. Po pracy szuka wytchnienia na scenie klubu Piwnica 303, gdzie koncertuje wraz z zaprzyjaźnionymi muzykami.

Śmierć zbiera kolejne żniwo, a inspektor musi się zmierzyć nie tylko z seryjnym mordercą, ale i samym sobą. A wszystko to w scenerii trzech miesięcy upalnego lata, pełnego gitarowego rocka, seksu, mocnego alkoholu i amerykańskich papierosów.

źródło opisu: http://www.zysk.com.pl

źródło okładki: http://www.zysk.com.pl

Dominika Es | 2017-09-26
Przeczytana: wrzesień 2017

Dużo opisów, które zmuszona byłam pominąć aby nie stracić wątku który czytam. Poza tym gdyby nie fakt, iż od połowy zna się zakończenie to całkiem całkiem.

nightwish89 | 2017-09-15
Przeczytana: 15 września 2017

Według mnie klasyczny kryminał, bardzo ciekawie napisany.
Nieszablonowy bohater głowny nadaje niezwykłość tej książce.
Gorąco polecam

Anna Klimek | 2017-02-13
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 05 lutego 2017

Bardzo dobry polski kryminał, cały czas trzyma w napięciu. Są momenty erotyczne i humorystyczne.

Pistacia_Vera | 2017-01-20
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 20 stycznia 2017

muzykujący policjant naprzeciwko seryjnego mordercy. jest lista zabójstw i wyścig z czasem. jest dużo muzyki i sporo seksu. pomysł ciekawy ale dosyć szybko można się domyślić kto morduje.

kina | 2016-06-27
Na półkach: Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 02 lipca 2017

49 / 2017

anetapzn | 2016-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2016

Polowanie, to kolejny ze sporej rzeszy kryminałów, które ostatnimi czasy pojawiają się na naszym rynku, kryminałów, których bohater jest inny od sztampowych policjantów do jakich przywykliśmy. Tym razem stróż prawa będący także muzykiem (po pracy szuka wytchnienia w występach, w których aktywnie koncertuje) jest na tropie seryjnego mordercy, który sieje przerażenie w wielu nadmorskich kurortach.
To co wyróżnia tę książkę na tle innych, oprócz niesztampowego śledczego, to mnogość miejsc, w których rozgrywa się akcja. Domy bohaterów, zaułki kurortów, kluby nocne, puby, miejsca, gdzie odbywają się spotkania miejscowych i turystów, sklepy, skwery. Do tego dochodzi całkiem spora ilość miejsc, w których dokonywane są ciekawe (tu plus dla autora) zbrodnie.
Kolejnym plusem jest bardzo dobre oddanie realiów nadmorskich miasteczek oraz policyjnej, żmudnej choć nie pozbawionej humorystycznych elementów pracy.
I niby wszystko byłoby ok, ale w 2 miejscach trochę jakby autorowi może nie tyle...

Carmen | 2016-05-28
Przeczytana: 18 maja 2016

Przygotowałem już listę i nie brakuje na niej żadnego nazwiska. Może ty również się na niej znalazłeś? Igrzyska czas rozpocząć. Czas biegnie… tik-tak, tik-tak. Nie uciekniesz – Właśnie tak mogłaby brzmieć wiadomość od seryjnego mordercy, który sieje popłoch w nadmorskich miejscowościach. Oczywiście mowa tu o historii książkowej, a konkretnie o książce „Polowanie” Jacka Paprockiego.

Jest on – morderca – i jest inspektor koszalińskiej policji, czyli Wiktor Sawicki. Jednak jest jeszcze ktoś. Kto? Dziennikarz Witold Świst, który postanawia poznać tożsamość zabójcy szybciej niż inspektor Sawicki. Rywalizacja? Jak najbardziej. Niemal od początku wchodzą sobie w drogę i jeden nie chce odpuścić drugiemu. Czy wynikło z tego coś dobrego? Tego oczywiście nie powiem. Natomiast sama historia jest dość klasyczna. Sprawca morduje, natomiast policja stara się nad tym zapanować. Klasyka gatunku, prawda? Z początku wydają się ginąć zupełnie niezwiązane ze sobą osoby. Dopiero po jakimś czasie...

| 2016-05-23

W nadmorskich miejscowościach seryjny morderca sieje popłoch, konsekwentnie wcielając swój plan w życie, mordując jedną osobę za drugą. Co łączy ofiary i czy w ogóle miały ze sobą coś wspólnego? Śledztwo prowadzi inspektor Wiktor Sawicki z koszalińskiej policji. Okazuje się, że wszelkie czyny mordercy to wyzwanie rzucone prosto w twarz inspektora. Sawicki jest piekielnie skuteczny w swoich śledztwach, mimo tego, że jego metody opierają się głównie na jego intuicji i przeczuciach. Nie ufa dowodomi stara się wczuć w psychikę zbrodniarza. Po pracy zaś szuka wytchnienia w klubie Piwnica 303, gdzie razem z zaprzyjaźnionymi muzykami po prostu koncertuje.
Tymczasem wszystko nabiera tempa. Morderca znowu atakuje,, a inspektor Sawicki musi się zmierzyć nie tylko z psychopatą, który morduje niewinnych ludzi, ale i z samym sobą, a to tylko dodatkowo utrudnia prowadzenie śledztwa. Wszystko to rozgrywa się na przestrzeni trzech upalnych miesięcy lata, które pełne są gitarowego rocka, gorącego...

werka777 | 2016-05-16
Przeczytana: 16 maja 2016

Pomieszczenia policyjnej komendy, domy przesłuchiwanych osób, miejsca dokonywanych morderstw, puby i tętniące muzyką kluby. Trudno mówić tutaj o stałym miejscu akcji, ponieważ przemieszczający się bohaterowie, dla których liczy się odkrycie jak największej ilości elementów w jak najkrótszym czasie, co rusz udają się w teren szukać kolejnych dowodów i elementów tworzących jeden, spójny obraz. Nie inaczej jest w przypadku przedstawianych zbrodni, ponieważ jest ich tak wiele, że szczegóły dotyczące każdej z nich zaczynają się odrobinę plątać. Podsumowując tę kwestię, na brak wrażeń narzekać nie można. Jest żywe śledztwo, pojawiają się nowe bodźce, a sprawa nie zastyga wyłącznie na martwym rozpatrywaniu jednego wydarzenia. To zdecydowanie oceniam więc na plus.

Co zatem z minusem? Ano fakt, że po cichu domyślałam się kto za tym wszystkim stoi i okazało się, że mój czytelniczy, doświadczony nos nie wyprowadził mnie w pole. Trochę szkoda, bo lubię finalne zaskoczenia. Dobrze się...

Diane_Rose | 2016-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2016

Polowanie to ciekawie zapowiadający się kryminał. Śledztwo początkowo prowadzą dwie osoby, które ścigają się. Każda z nich chce dorwać mordercę i nie przebiera w środkach. Jedną z nich jest nasz inspektor Sawicki, a drugą Witek - nieznośny dziennikarz. Oboje starają się dociec co tak naprawdę się wydarzyło. Jednak który z nich odkryje prawdę?

Samo śledztwo było dosyć ciekawe. Razem z Sawickim składamy do kupy strzępki informacji jakie posiadamy i powoli zmierzamy do prawdy, które może okazać się zaskakująca. Niestety jesteśmy w stanie się zorientować o co chodzi, troszkę wcześniej niż sam Sawicki.

Zapraszam na całą recenzję: http://www.recenzjezpazurem.pl/2016/04/jacek-paprocki-polowanie.html