Masaż tensegracyjny

Wydawnictwo: MedPharm Polska
popularnonaukowa
Honorata

Na podstawie wieloletniego doświadczenia i poszukiwań racjonalnego uzasadnienia autorzy opracowania podjęli próbę wytłumaczenia występowania objawów bólowych w odległych częściach ciała w stosunku do miejsca występowania głównych dolegliwości w oparciu o zjawisko tensegracji. W pracy po raz pierwszy zaprezentowano metodologię szczegółowego postępowania podczas masażu tensegracyjnego....

W pracy po raz pierwszy zaprezentowano metodologię szczegółowego postępowania podczas masażu tensegracyjnego. Przedstawione zostały podstawy anatomiczne i biomechaniczne, które uzasadniają naukowo proponowany sposób postępowania terapeutycznego.
Prezentacja metodologii wsparta została bogatym materiałem ilustracyjnym, co sprawia, że publikacja jest bardzo konkretną pomocą zarówno diagnostyczną jak i terapeutyczną. Przejrzysta i logiczna struktura tekstu, napisanego fachowym językiem anatomicznym i fizjoterapeutycznym pozwala na łatwe zrozumienie założeń metodycznych masażu tensegracyjnego i zależności anatomicznych pomiędzy powiązanymi ze sobą strukturami.
Publikacja niniejsza przeznaczona jest nie tylko dla ekspertów, którzy zajmują się praktyką i teorią masażu. Uważam, że powinna być również pomocna studentom uczelni prowadzących zajęcia z fizjoterapii.
dr hab. Bohdan Gworys prof. nadzw.
Katedra i Zakład Anatomii Prawidłowej, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

źródło opisu: MedPharm Polska

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!