Pax. Upiór

Wydawnictwo: Media Rodzina
PAX 5: Gasten
9788380081963
Sophie

Piąta część bestsellerowej szwedzkiej serii PAX. Bohaterami książek są bracia, jedenastoletni Alrik i dziewięcioletni Viggo, którzy mieszkają w rodzinie zastępczej na szwedzkiej prowincji. Wkrótce okazuje się, że życie w małym miasteczku może być o wiele bardziej ekscytujące, niż mogłoby się wydawać. W kolejnym tomie dwaj bracia z Mariefred znów przeżywają groźne i niesamowite przygody....

Piąta część bestsellerowej szwedzkiej serii PAX.

W kolejnym tomie dwaj bracia z Mariefred znów przeżywają groźne i niesamowite przygody. Czas pulsuje i nadchodzi ciemność. Jest grudzień, mieszkańcy miasteczka przygotowują się do jarmarków świątecznych i pochodu św. Łucji. Ale nie mają pojęcia, jak przerażające będą tegoroczne wydarzenia... Niewinna zabawa szybko staje się niebezpieczna, gdy otwiera się furtka na drugą stronę i po mieście zaczynają grasować trzy upiory.

Alrik i Viggo prowadzą walkę z czasem. Trzeba szybko pokonać potwory – zanim zamkną ludzi w swoim śmiertelnym uścisku!

źródło opisu: https://mediarodzina.pl/prod/1318/Pax-Upior

źródło okładki: www.mediarodzina.pl

To już 5 tom przygód kruczych braci!
Jak każdy poprzedni tom nie zawiodłam się na nim. Mnóstwo akcji, ciekawe motywy i trzyma w napięciu, aż do końca.
Nie mogę się już doczekać kolejnego tomu!
Gorąco polecam!

,,Upiór'' to już 5 z 10 tomów serii Pax.

Fabuła:
Tym razem jest pochód Św. Łucji. Nasi główni bochaterowie przygotowują się do występu w szkolnym przedstawieniu.Są w nim najgorszymi z możliwych postaci(Gwiazdorkami).Po skończeniu spotkania w kościele trójka dzieciaków zamyka się w kościelnej łozience, by spróbować przywołać Czarną damę. Oczywiście coś sprowadzają ale nie jest to tylko jedna zjawa...Okazuje się że Estrid jest włodarzem kija, czyli należy do jednego z najpotężnieszych rodzajów czarownic.Irys bardzo chcę mieć dostęp do biblioteki, więc zgadza się uczyć Estrid magii.Magnar przekonuje siostrę żeby schowała dumę i pozwoliła uczyć się dziewczynie.Na początku nie idzie jej zbytnio dobrze, ale gdy dowiaduje się o wywołanych z lustra stworach zaczyna bardziej się starać. Gdy potwory porywają dzieci, nasza piątka rusza by to zakończyć.W pewnym momencję dzieję się coś przez co Estrid zostaje sama i musi użyć swojej mocy, by uratować życie jej bliskim i nie tylko.
Co sprawiło...

Filip W_Labiryncie | 2016-08-29
Przeczytana: 26 sierpnia 2016

Moja ocena większości bohaterów się nie zmieniła. (Macie ją TUTAJ)
Jedynie moim ulubionym bohaterem nie jest już Estrid. Jej miejsce zajęła wspaniała, zabawna, pewna siebie i trochę irytująca Iris.
Ona jest genialna. Chyba mam słabość do wiedźm i czarownic,(mam na myśli Lunę i Hermione)
Dziwie się sobie, że nigdy w tym miejscu nie wspomniałem o Frei. To taki kochany pies bez ucha. Jest taka dzielna, pomocna i przyjacielska. Kocham zwierzęta w książkach. (te prawdziwe też)

OCENA FABUŁY:
Ten tom należy do jednych z ciekawszych.
Nie był zbytnio straszny. Może gdyby w środku było więcej rysunków przedstawiających upiory. Mimo to czasem książka Was zaskoczy!
Zwroty akcji jak zwykle były niespodziewane. Dzięki wszystkim zagadką i tajemnicą Mariefred książkę się pochłania.
Książka bardzo mi się podobała. Nie tylko ze względy na magię i Iris, ale przez całokształt.
Autorki powinny pisać więcej książek razem, bo wychodzi im to świetnie!
Teraz trzeba czekać na kolejny tom.

A Wam...

RECENZJA NA BLOGU: ZJADAM SZMINKĘ

O serii Pax jestem w stanie powiedzieć wiele ciepłych słów. Nie jestem osobą wylewną, ale oryginalność potrafię docenić. Z każdą kolejną częścią, rozdziałem i stroną utwierdzam się w przekonaniu, że jest to zbiór książek bogaty w niesamowite pomysły i ich realizację. Dlatego też moi drodzy, możecie zapierać się rękoma i nogami, ale ja i tak będę ją Wam uparcie polecać!

Tym razem tytuł jest absolutnie wyrazisty, czytelny, klarowny – jasny. Od razu naprowadza nasze główki na obraną drogę z tym adresem. Można się zaskoczyć w sumie tak banalnym, jak na tę serię, tytułem. Musicie przyznać, że „Bjera”, „Grim”, czy na przykład „Myling” dawały nam się we znaki swoją zawiłością. Aczkolwiek na wstępie zaznaczam, że bynajmniej nie jest to ujmą. A właściwie chciałabym Wam powiedzieć, że jest to nieco inna część…

Nie ma tutaj może jakiegoś dziwacznego tytuł (sorki), ale za to jest „pełność”. Już Wam tłumaczę. Otóż, chodzi mi o to, że jest to część napisana...

JaBa | 2017-12-11
Przeczytana: 10 grudnia 2017

Kolejna część cyklu PAX i następna bardzo dobra pozycja.
Trzyma w napięciu, budzi grozę, pozwala kibicować poczynaniom Kruczych Braci. Nawet Estrid okazuje się bardziej przystępna i już nie zaprzecza byciu czarownicą. A Iris wciąż nie wzbudza sympatii i zaufania.
A do tego coraz mroczniejsze knowania Migrenowej Maggi...
Książkę czyta się wspaniale, historia wciąga i ma się ochotę od razu sięgnąć po następną część.

NocnyStolik | 2016-07-06

Seria rewelacyjna, kolejny tom trzyma poziom,a nawet powiem więcej...z każdą pozycją robi się coraz ciekawiej!

Niestety, za krótkie te książki, aż żal się je kończy. Czekam z niecierpliwością na następną część!

Bibliotecznie | 2017-09-01

Na kolejny tom z serii PAX czekałam z niecierpliwością, więc jak tylko się pojawił, zabrałam się za lekturę. Tym razem nasi bohaterowie pochłonięci są przygotowaniami do pochodu świętej Łucji. Viggo i Alrik zostają wybrani na gwiazdorków, co wcale im się nie podoba. Akurat te postacie z pochodu świętej Łucji nie cieszą się powodzeniem wśród uczniów, więc nic dziwnego, że chłopcy są załamani takim obrotem spraw. Jednak ich uwagę zaprzątają inne, znacznie poważniejsze, problemy... Okazuje się, że Estrid jest włodarzem kija, czarownicą. Ale ona wcale nie jest do tego przekonana, a kij wcale nie chce jej słuchać. Iris mówi, że jest wkurzony wieloletnim kiepskim traktowaniem, ale Estrid nie wierzy. Ponieważ Iris zależy na dostaniu się do magicznej biblioteki, zgadza się uczyć Estrid magii. Jednak czy Estrid schowa dumę do kieszeni i pozwoli się uczyć dzieciakowi?
Trójka przyjaciół, kolegów ze szkoły Vigga i Alrika, postanawia przywołać Czarną Damę. Przecież to tylko zabawa, więc cóż w...

Biblioteka Szkolna | 2016-06-30

StrefaCzytacza | 2016-06-18
Przeczytana: 24 maja 2016

Zawsze powtarzam, że kolejne tomy serii PAX są jak jej kolejne rozdziały. Nie da się traktować tych książek jako oderwanych od siebie historii, a to dlatego, że tomy kończą się cliffhangerami, a kolejne rozpoczynają dokładnie w momencie zakończenia poprzedniego. Mówiąc wprost: to jedna historia, która – nie wiedzieć czemu – została podzielona na dziesięć tomów. Ba, nawet rozdziały nie są od nowa numerowane (co oznacza, że piąty tom zaczyna się od rozdziału nr 128)! Czysto teoretycznie, mógłbym zrobić kopiuj-wklej którejkolwiek z recenzji poprzednich tomów i byłoby pozamiatane!

I byłoby to całkiem uzasadnione, biorąc pod uwagę, że te książki utrzymują się na stałym, bardzo wysokim poziomie. I mówiąc bardzo wysokim mam na myśli naprawdę BARDZO wysoki poziom. W swojej kategorii ta seria jest dla mnie niekwestionowanym numerem jeden.

PEŁNA RECENZJA: http://www.strefaczytacza.pl/2016/05/pax-upior.html

silwana | 2018-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2018

Całkiem dobra kontynuacja serii. Książka w sam raz na godzinkę relaksu.