Alfie Bloom i tajemnice zamku Hexbridge

Wydawnictwo: Wilga
Adriana

Życie Alfie Blooma jest monotonne. Monotonne i samotne. Wszystko to zmienia się, gdy zostaje on wezwany do biura tajemniczego prawnika i dziedziczy zamek pełen cudów. Ku swojemu ogromnemu zaskoczeniu Alfie dowiaduje się, że urodził się w tym samym zamku… sześćset lat temu, podczas magicznego przeskoku czasu. Orin Hopcraft, ostatni z druidów ukrył w zamku starożytną magię, której inni poszukują, lecz, która nigdy nie powinna zostać użyta. Z pomocą swoich kuzynów: Madeleine i Robina, prawnika i latającego dywanu Alfie musi chronić magię przed przeciwnikami i strzec tajemnicy zamku Hexbridge.

źródło opisu: http://www.gwfoksal.pl/

źródło okładki: http://www.gwfoksal.pl/

Magdalena | 2016-06-16
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2016
Przeczytana: 16 czerwca 2016

Świetna książka! Mnóstwo przygód, zagadek do rozwiązania i zaskakujących rzeczy.
Można przejść do świata smoków, strasznych nauczycieli i zmiennokształtnych ludzi!
Polecam!

książek: 2066
AnnaSikorska | 2016-05-20

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Odebranie świadectwa, zabranie rzeczy ze szkoły i oczekiwanie na nudne wakacje sprawiają, że Alfie Bloom nie jest w najlepszym nastroju. Do tego czuje się śledzony oraz dostrzega coś dziwnego na szkolnym boisku. Całą sytuację pogarszają jeszcze brutalne zaczepki kolegów ze szkoły. Zrezygnowany chłopak obserwuje rozrzucanie jego rzeczy przez dwójkę łobuzów. Jego brak zainteresowania i brak wzruszenia po serii drwin dotyczących jego dziwnego ojca pracującego nad wynalazkami i niemogącego utrzymać rodziny sprawiają, że napastnicy rezygnują i pozwalają mu pozbierać rzeczy. Niektóre przedmioty nieszczęśliwie wylądowały na jezdni. W czasie ich zbierania prawie ląduje pod kołami samochodu. Dzieje się jednak coś dziwnego, co pozwala mu ujść z życiem: spowija go mgła, przenosząca go na pustą łąkę. Jakby tych dziwnych wydarzeń było mało chłopak zostaje spadkobiercą Orina Hopcrafta, dzięki czemu wchodzi w posiadanie zamku Hexbridge znajdującego się w rodzinnych stronach jego zmarłej mamy....

Keenyah | 2016-05-30
Przeczytana: 2016 rok

Szukasz czegoś pokroju Harrego Pottera? W takim razie to książka dla Ciebie ! Zamek, smoki, magia, talizmany, podróże w czasie i wiele innych ciekawych rzeczy. Polecam :)

Adriana | 2016-07-10

www.ujrzecslowa.pl

Chyba przez całe moje życie będzie się ciągnąć Harry Potter i ciągłe poszukiwanie czegoś podobnego, na pewno nie tak samo dobrego, ale czegoś, co mogłoby mnie przenieść do lat młodości. W przypadku Alfiego Blooma jestem szczęśliwa, że młode pokolenie ma do dyspozycji tak dobrą literaturę na swoje pierwsze zakochanie się w książkach.

To pozycja dla młodszych, więc myślę, że was nie zdziwi fakt, że wszystko w niej musi zostać uproszczone. Wraz z wiekiem nabieramy wprawy w czytaniu i jesteśmy coraz bardziej wymagający, ale jeżeli tak jak ja, macie już trochę lat na karku, a dalej łakniecie historii magicznych, ale nieskomplikowanych, to na pewno musicie po nią sięgnąć.

Gabrielle Kent może i nie podeszła jakoś nowatorsko do napisana książki, ponieważ mamy prawie dwunastoletniego chłopca, który nie ma łatwo w życiu, ale nagle niespodziewanie dziedzicy zamek, nie dmuchany, ani taki w drzwiach, tylko najprawdziwsze zamczysko, pełne ukrytych rzeczy. Bardzo podobał mi...

Iwona | 2016-08-16
Przeczytana: 12 sierpnia 2016

Cudowna książka dla młodszych jak i starszych czytelników. Przenosimy się w magiczny świat istniejący równolegle ze światem realnym. Polecam !!!

Kropka27 | 2016-11-30

Wspaniała, pełna magii, tajemnic i niezwykłych przygód książka fantasy.Gorąco polecam! Wspaniała powieść dla każdej grupy wiekowej!

Zapraszam na szczegółową recenzję na mój blog:

AgaFrank | 2016-08-12

Przyjemne. Harry Potter to nie jest, ale całkiem niezła namiastka :-) Polecam.

książek: 2017
Efemeryda | 2017-07-16

Ciekawie napisana przygoda z wątkiem zagadki i odrobiną magii napisana dla starszych dzieci.

Paweł | 2016-09-09
Przeczytana: 11 września 2016