Wyzwanie czytelnicze LC

Sypiając z kotem. Tajemnice felinoterapii

Wydawnictwo: Self Publishing
kot, felinoterapia, zooterapia
Alicya Oss

Czym jest felinoterapia? Skąd pochodzi i co nam daje? A pewnie nic nie daje, tylko drapie, miauczy i żebrze o jedzenie. Tak, głównym bohaterem felinoterapii jak i tej książki jest kot. Zagadkowa i introwertyczna istota. Każdy zna, każdy widział, ale nie każdy pojmuje. Aby pojąć kota należałoby poświęcić oddzielne studia każdej futrzanej jednostce. Bowiem co kot, to obyczaj. Bywał czczony,...

Zagadkowa i introwertyczna istota. Każdy zna, każdy widział, ale nie każdy pojmuje. Aby pojąć kota należałoby poświęcić oddzielne studia każdej futrzanej jednostce. Bowiem co kot, to obyczaj. Bywał czczony, wielbiony przez jednych i niszczony, diabolizowany przez drugich. Ale zawsze był. I zawsze mruczał. I właśnie mruczenie będzie między innymi przedmiotem rozważań w tej publikacji.
Arogancki i dumny kot, jeśli już się zakocha w człowieku, nie pozwoli mu się martwić, intuicyjnie wyczuje każdy stan jego duszy i tylko sobie znanymi sposobami, posiłkując się tajemniczą siłą swojej wibracji, „wymruczy” każdą chorobę.
Małe kompendium wiedzy o mruczeniu, leczeniu i wszelkich kocich dobrodziejstwach.

źródło opisu: https://www.e-bookowo.pl/

źródło okładki: https://www.e-bookowo.pl/

ElkaFrelka | 2016-12-02
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 01 grudnia 2016

Tytuł nijak ma się do zawartości tej pozycji. Ten konspekt skupia się na felinoterapii, a sugerując się tytułem myślałam, że będzie np.: o zachowaniu kota w życiu codziennym ludzi.

Łukasz | 2018-12-31
Na półkach: Opton, Przeczytane
Przeczytana: 31 grudnia 2018

"Zwierzę o wyglądzie rzezimieszka" - tym cytatem, z jednej z moich ukochanych książek, ujęła mnie ta pozycja we wstępie.
A propos wstęp… Rozprawmy się najpierw z pewnym nieporozumieniem, które dostrzegam czytając opinie na temat "Sypiając z kotem". Podtytuł książki, opis oraz jej wstęp dokładnie definiują treść. Jak można zatem uzasadniać niską ocenę "mylącym tytułem"? Argument, że "myślałam/myślałem, że to będzie o czymś innym" jest niedorzeczny i krzywdzący.
Dlaczego zatem i ja nie oceniam tej książki lepiej niż "może być"? Otóż książka roi się od błędów językowych, które skutecznie uprzykrzają lekturę. Autorkę (twierdzę, że to kobieta na podstawie informacji z portalu ebookowo.pl) być może częściowo usprawiedliwia fakt, że spędziła wiele lat za granicą, ale swojej pracy nie wykonała również osoba redagująca tekst przed publikacją.
Jedyny plus tej pozycji to zebranie w jednym miejscu informacji na ten interesujący temat, jakim jest felinoterapia, z dość pokaźną bibliografią,...

Magik | 2017-02-17

Książkę przeczytałem błyskiem. Kto nie lubi konkretów, niech odpuści. To nie jest bajeczka o kotkach tylko dużo danych (może i za dużo) o felinoterapii. Ale! i za to daję dużo gwiazdek, jest to jedyna jak dotąd pozycja, która usiłuje zebrać razem wiele informacji dotyczących terapii gdzie kot jest "pomostem". Kiedyś czytałem podobne prace ale były to albo o historii, albo o biologii kota. I krótkie artykuły o felinoterapii. Tutaj jest to delikatnie przemieszane, naszkicowane i dość skrupulatnie przedstawione. Nierówny styl autora, jak dla mnie wskazuje na walkę - co i jak podać, czy osobiście i zabawnie czy naukowo i poważnie. Mi było mało tego osobiście i zabawnie, bo poczucie humoru autora aż buzowało pod powierzchnią. Wada - zbyt podręcznikowo, zaleta - z miłością o kotach!

susanjones | 2018-02-04
Przeczytana: 15 stycznia 2018

"Wołamy go, na pewno wyłonił swoje imię i cóż, nawet brewka mu "nie pykła". Usłyszał, przyjął, przetwarza, w wolnej chwili się odezwie. Jest szalenie zajęty, jego grafik obfituje w ciężkie zadania typu: próżnowanie, nieumiarkowane jedzenie lub wybrzydzanie, cięcie komara w rozlicznych pozycjach i miejscach oraz katorżnicza praktyka 50 twarzy ignorowania nas, nonszalancji i wszelkiej supremacji. Przy tak forsowanym harmonogramie niekiedy znajdzie chwilę i pozwala się wielbić".

Wiecie co to za zwierzę?
Każdy kto go ma, a przynajmniej tak myśli, doskonale wie, że to kot.

Sama książka niewiele nowego dodaje, ale dla opisów autora warto przeczytać.

"Każdy kto ma kota mógłby zaświadczyć, że widzi on to, co niewidzialne. Czasem siedzi w kącie pokoju i wpatruje się w ścianę. Podąża wzrokiem za czymś, czego nie ma. Są nawet tacy, którzy twierdzą, że widzi duchy."

Podsumowując i zgadzając się z autorem:
"Koty to kochane cwaniaki, układając się obok nas do snu, wiedzą, że będzie im tam...

asnna | 2018-07-29
Na półkach: 2018, Przeczytane, Zwierzęta
Przeczytana: 29 lipca 2018

Broszura, składająca się głównie z banałów przeplatanych kilkoma pobieżnymi wyimkami ze świata nauki, pełna błędów językowych, merytorycznych i logicznych.

April30 | 2016-12-01
Na półkach: Przeczytane, Kindle ;-), 2016
Przeczytana: 08 listopada 2016

Kiedy przeczytałam początek książki "Sypiając z kotem" Alexa Blacka:

"Siedzi sobie na telewizorze, ledwo się trzyma ale siedzi. Przywykły do wielkiego, ciepłego pudła balansuje niebezpiecznie na krawędzi grubości palca udając, że mu wygodnie. Spojrzeniem nawet nie zaszczyci, wypatruje czegoś w tylko mu znanej dali. Wołamy go, na pewno wyłowił swoje imię i cóż, nawet brewka mu „nie pykła”. Usłyszał, przyjął, przetwarza. W wolnej chwili się odezwie. Jest szalenie zajęty, jego grafik obfituje w ciężkie zadania typu: próżnowanie, nieumiarkowane jedzenie lub wybrzydzanie (zależnie od dnia tygodnia), cięcie komara w rozlicznych pozycjach i miejscach oraz katorżnicza praktyka 50 twarzy ignorowania nas, nonszalancji i wszelkiej supremacji. Przy tak forsownym harmonogramie niekiedy znajduje chwilę i pozwala się wielbić.
Oto zwierzę niezwykłe. Zagadkowa i introwertyczna istota. Kot. Każdy zna, każdy widział, ale nie każdy pojmuje. Aby pojąć kota należałoby poświęcić oddzielne studia każdej...

Nikita | 2016-06-03

Książeczka faktycznie ma bardzo dużo informacji, autorka szuka odpowiedniego stylu aby wymieszać lekkość pióra z ciężarem naukowych danych. Można się dowiedzieć wielu rzeczy(np. co to jest test lustra albo dlaczego właściwie koty mruczą?). Jest to jedyna pozycja, która zbiera "do kupy" informacje o felinoterapii. Zaczytywałam się w rozdziałach na temat wibrowania kota... :) Dużo dobrej roboty w wyszukiwaniu artykułów, ciekawostek i tłumaczeń(widać po bibliografii). Nawet nie podejrzewałam, że mam w domu kilku czworonożnych znachorów :)

ka_dyl | 2017-08-09
Na półkach: Przeczytane, 2017

Bardzo ogólne i wstępne opracowanie dotyczące felinoterapii. Jako pozycja początkowa przy poznawaniu tematu sprawdzi się, w innym wypadku nie należy po nią sięgać, gdyż będzie to stratą czasu.

Zydel | 2016-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2016

Kupuję sobie kota!
;)

Alicya Oss | 2016-04-12

Ze względu na niewielkie gabaryty książeczki, otrzymujemy tylko najważniejsze informacje, i to w skondensowanej formie. Alex Black podał nam wiedzę w pigułce, zakładając jednak, że podejmiemy dalsze poszukiwania: nie skąpił przypisów i hojnie podzielił się również sporą bibliografią. Ten fakt każe mi przypuszczać, że to co mam przed sobą mogło być w pierwotnej formie pracą zaliczeniową lub licencjacką (?), a jej autor postanowił podzielić się efektami swojej pracy z szerszą grupą odbiorców.

Całość: http://alicya.pl/sypiajac-z-kotem/