Wołasz mnie

Okładka książki Wołasz mnie Julie Kenner
Okładka książki Wołasz mnie
Julie Kenner Wydawnictwo: Amber Cykl: Trylogia Stark International (tom 1) Seria: Bestsellery literatury erotycznej [Amber] literatura obyczajowa, romans
Trylogia Stark International (tom 1)
Bestsellery literatury erotycznej [Amber]
Say My Name
Amber
2016-05-06
2016-05-06
Ewa Ratajczyk
namiętność miłość romans tajemnice seks przeszłość związek kariera ucieczka szansa

Sięgnęłam po tą trylogię zaraz po skończeniu poprzedniej trylogii o Starku. Widać podobieństwo w kreowaniu postaci, nawet słowa, zdania które wypowiadają bohaterowie, szczególnie Jackson są prawie identyczne do Damiena co szczerze mówiąc trochę mni irytuje. Kolejna irytująca rzecz która powtarza się w tej trylogii to że na nasza bohaterka wyjawia wszystkie swoje głęboko skrywane tajemnice przy drugim spotkaniu. WTF? Konflikt naszych bohaterów zdecydowanie za szybko się rozwiązał, nie lubię gdy wybucha bomba po czym w zasadzie na kolejnej stronie już mamy szczęśliwe rozwiązanie... trochę więcej dramatu plis.
Co do erotycznej strony książki, to opisy zbliżeń są interesujące, podobnie opisane jak w pierwszej trylogii, i jeśli ktoś lubi gdy scen jest dużo, nie będzie zawiedziony.
Ogólnie pierwsza część nie jest zła, obiecujący początek trylogii, mam tylko nadzieje, że nie będzie tak jak w tamtej, gdzie 2 i 3 część były bardzo nudne i nic się nie działo. Oby nie!

Bardzo mnie rozczarowala ta ksiazka, liczylam na wiecej tym bardziej, ze Trylogia Starka bylam oczarowana.
Drazniaca byla glowna bohaterka Sylvia i jej problem z przeszlosci, ktory ciagle rozkladala na czynniki pierwsze. Do polowy ksiazki prawie wcale nie bylo dialogow tylko jej mysli. Zostawila milosc swojego zycia ze wzgledu na przeszlosc, a nagle po 5 latach, gdy nadal nie uporala sie z przeszloscia po jednym dniu oddaje mu cala siebie.
Jackson Steele swietny facet ale niestety caly czas widzialam go w cieniu Damiena.

W rzeczywistości bardziej bym się skłaniała do oceny 6,5/10, ale nie ma takiej możliwości, więc niech już będzie 7/10. Już tłumaczę dlaczego. Z początku się nudziłam, czasami się zastanawiałam, o co chodzi i co bohaterowie mają w głowach. Dopiero później, gdy akcja się rozkręciła i niektóre rzeczy wyjaśniły, zaczęłam się wkręcać w fabułę, która jest zaskakująco zagmatwana. Zdziwiłam się, że to raczej Jackson ma bardziej pokręconą przeszłość od Sylvii, chociaż to ona została bardziej skrzywdzona w przeszłości (wątek nie jest zaskakujący). No i niezbyt fajnie zachował się Jackson, który potraktował Sylvię, jak dzi**ę.
Jednak co jest najbardziej interesujące dla mnie w tej książce to starcie samców alfa - Damiena i Jacksona. Nie sądziłam, że autorka wprowadzi tak dużo wątków z udziałem bohatera poprzedniej trylogii. I nie narzekam. Okazuje się, że niechęć Jacksona do Damiena okazana w "Play my game" (dodatek do Trylogii Starka),sięga tak głęboko, a już na pewno nie spodziewałam się, jakie są tego korzenie. Przez cały czas tylko broniłam Damiena, bo przecież wiem, że on nie jest złym facetem. Nie wiem, czy to dlatego, że tłumaczę dodatki do trylogii, ale jestem przekonana. No i mam nadzieję, że się dogadają. Zobaczymy jak to będzie w kolejnych częściach.

W końcu wzięłam się za to. Czytając dawno temu Trylogie Starka, byłam oczarowana, strasznie mi się podobała, autorka świetnie pisała aż z chęcią chłonęłam treść.
Tutaj oczywiście są nowi główni bohaterzy i nowe problemy, Damien i Nikki wplatani są co jakiś czas ale nie ich dotyczy cała trylogia.
O czym jest pisać nie muszę, w końcu ci co przeczytali to wiedzą.
Muszę się jednak przyznać, że tą pozycję czytałam pięć dni, jak dla mnie to koszmar i nowość. Strasznie opornie mi to szło. Wcale mnie nie ciągło. Dlaczego?
Nie wiem czy to chodzi o to, że po tylu przeczytanych książkach jestem coraz bardziej wymagająca i wybredna czy te książki są coraz słabsze. Pewnie niejedna tu się ze mną zgodzi, że teraz dobra historia i do tego dobrze napisana to rzadkość.
W każdym razie mnóstwo seksu, jeszcze więcej tajemnic, co krok jakieś problemy ale prawdę mówiąc teraz idę czytać coś innego a tę trylogię nie wiem kiedy dokończę.
Zrobię to ale z czystej ciekawości. Nie tego się spodziewałam po tej autorce a wiem jaka jest zdolna. Może kolejne części będą lepsze ale ta średnia jak dla mnie.

O czym jest pisać nie muszę, w końcu ci co przeczytali to wiedzą.
Muszę się...

Nowa historia, kilku nowych bohaterów, a problemy podobne jak w przypadku państwa Stark.

O Damianie i Niki czytałam już dawno, bardzo dawno. Po drodze poznałam tak wielu wspaniałych bohaterów, że Sylvie nie pamiętam w ogóle.
Nic mnie tu nie zaskoczyło, nic też szczególnie mi się nie podobało.
Taka sobie, przeciętna książka.

Nic mnie tu nie zaskoczyło, nic też szczególnie mi się nie podobało.
Taka sobie, przeciętna książka.

Nie zachwyciła mnie ta pierwsza część serii, jak to było w przypadku trylogii Starka. Było nudno poprostu, bez napięcia w akcji i pod względem erotyki. Sceny owszem były, całkiem niezłe ale bez takiej pikanterii i głębi która bardzo podobała mi się w poprzedniej książce pani Kenner.
Mamy tu historię Sylvi i Jacksona, którzy po 5 latach spotykają się ponownie, stają przed wyborami które nie są łatwe i które zmienią wiele. Po burzliwym rozstaniu próbują na nowo odzyskać to co utracili. Nie jest to łatwe bo oboje zmagają się z przeszłością która niesie za sobą dość spore skutki. Uporanie się z przeszłością nie jest łatwe dla Sylvi. Jednak Jakson dopnie swego aby kobieta, na której chciał się początkowo zemścić za to że zostawiła go 5 lat temu a której teraz pragnie była jego.
Wychodzą na jaw nowe, ciekawe fakty, które napewno wpłyną na dalsze ich losy w kolejnych częściach.

2073

Trylogię Starka czytałam już jakiś czas temu, wówczas mi się podobała, jednak na dzień dzisiejszy niewiele z niej pamiętam, tym bardziej Sylvii, która stała się główną bohaterką nowej serii. Zapewne powodem jest fakt, iż później poznałam wielu bohaterów innych lektur, no i chyba nie wydała mi się ona na tyle szczególną postacią, aby zapaść mi w pamięci. Niemniej jednak z przyjemnością usiadłam do nowej serii.
Nie jest ona kontynuacją poprzedniej trylogii, a dotyczy nowych wątków i postaci. Wcześniej poznani bohaterowie stanowią tło dla bieżącej akcji, a przy okazji można poznać ich dalsze losy.
Główny wątek oparty jest na relacji pomiędzy Sylvią i Jacksonem. Relacja ta nasycona jest erotycznym napięciem, co staje się sednem treści. Autorka nie poskąpiła opisów pikantnych scen, co nie oznacza, że równolegle nie toczy się rzeczowa akcja. Może nie jest ona zbyt wyszukana, ale książka sama w sobie nie jest zbyt skomplikowana.
Przyjemna, lekka lektura, która nie wymaga zbyt wiele uwagi i skupienia, a jedynie chwili wolnego czasu.

Trylogia jako całość, bo tak wolę o niej myśleć, ciekawa, wciąga, ale taka jakaś już to było, już o tym czytałam, taka nie wiem ... brakowało mi tu trochę elementu zaskoczenia. Oczekiwałam trochę więcej.

Książka bardzo przewidywalna, raczej nie zaskakuje. Jednak akcja dość spójna i fajnie się czyta. Dlatego polecam relaks z tą książką w ręku.

Książka fajnie się czyta szkoda, że czyta się troszkę jak powtórkę lub spojrzenie z innej strony na "Trylogię Starka" no cóż bohaterowie też są podobni, podobne problemy.

• Erotyk
  • 2016

Dodaj cytat z książki Wołasz mnie